A kenyai Wanjiru nyerte a maratont

A kenyai Samuel Wanjiru szenzációs, 2:06:32 órás olimpiai csúccsal nyerte a férfi maratonfutást a pekingi ötkarikás játékokon.

Az idei London Marathonon második atléta szinte a rajttól óriási iramot diktált, melyet a verseny második felében már csak ketten, a kétszeres világbajnok marokkói Zsauad Garib és az etióp Deriba Merga bírtak.

A végig frissnek tűnő 21 éves kenyai aztán az utolsó frissítő állomás és néhány korty víz után robbantott, ami eldöntötte a viadalt, s onnan már megállíthatatlanul száguldott a győzelem felé.

A második helyen végül Garib ért célba, Merga ugyanakkor "belehalt" a nagy tempóba, s ez a bronzérmébe került: az erejével elkészült futót honfitársa, Tsegaye Kebede 250 méterre a céltól, a Madárfészeknek "becézett" Nemzeti Stadionban lehajrázott. A címvédő olasz Stefano Baldini 12. helyen ért célba.

Wanjiru, a félmaratoni táv világcsúcstartója Kenya első olimpiai bajnoki címét szerezte meg a férfiak klasszikus versenyében.