1988 - Calgary
1992 - Albertville
1994 - Lillehammer
1998 - Nagano

1924 óta először nyert két egyéni olimpiai bajnokságot sífutó, a finn Mäntyranta személyében. A nőknél a szovjet Klaudia Bojarszkih nem csak követte a példáját, a váltóban szerzett szovjet aranyérem harmadik első helyét jelentette.

A férfi gyorskorcsolyázóknál először fordult elő, hogy minden távon más nemzetiségű futó lett első. Innsbruckban egy testvérpár, a Goitschel lányok taroltak, igazságosan megosztozva a műlesiklás és az óriás-műlesiklás érmein. Az idősebb, a 19 éves Christine előbbiben, Marielle utóbbiban nyert és a második helyen éppen testvérük végzett.

Tragikus események is kísérték a játékokat, mert az olimpia előtt egy brit szánkós és egy ausztrál lesikló edzés közben életét vesztette. Az Egyesült Államok egyetlen aranyát 500 m-es gyorskorcsolyában egy michigani borbély, Terry McDermott szerezte.

Az olimpia legnagyobb meglepetésével a szovjet Belouszova, Protopopov házaspár szolgált a páros műkorcsolyázásban, miután megelőzte a nyugatnémet Kilius, Bäumler kettőst. Pedig a német posta már előre kinyomtatott egy képeslapot, amelynek az előlapján Kiliusék voltak, a szövege pedig így hangzott: "1964 olimpiai és világbajnokai". Legalább a ritkaságok gyűjtői elégedettek lehettek. Mint ahogy a magyarok is, hiszen a 14 éves Almássy Zsuzsa tizenhetedik lett.