síugrás

szkeleton

szánkó
sikersztori

A sportág első olimpiai bajnoka páros szlalomban a kanadai Ross Rebagliati lett, akihez mindjárt kisebb botrány is fűződött. A győzelem után a doppingvizsgálat marihuánát mutatott ki a szervezetésben, emiatt előbb megfosztották címétől, majd visszakapta érmét. A hölgyek hasonló versenyszámát a francia Karine Ruby nyerte, míg a "félcső" kategóriában a svájci Gian Simmen és a német Nicola Thorst lett az első.

Esélyesek:
A hölgyeknél minden szempár a francia Karine Rubyn van, aki négy éve már olimpiai bajnok lett, most pedig esélyes a címvédésre. Esélyeit növeli, hogy a 2001-2002-es Vk-szezonban két győzelemmel nyitott. A férfiaknál a francia Nicolas Huet indul a legnagyobb eséllyel csatába, szlalomban tavaly két Világkupa-futamot is nyert.

Akik meglepetést okozhatnak:
Nők: Natasza Zurek (kanadai), Rosey Fletcher (amerikai). Férfiak: Tommy Czeschin (amerikai), Mike Michalchuk (kanadai), Mathieu Bozzetto (francia), Alexander Maier (osztrák), Chris Klug (amerikai)