A sírból hozta vissza olimpiai bajnok kajakosnőnk

Kozák Danuta győztes I. Európa Játékok Közéleti személyiség foglalkozása sportoló SZEMÉLY
Mingachevir, 2015. június 16. A győztes Kozák Danuta a bakui I. Európa Játékok női kajak egyes 500 méteres versenyének döntőjében a Bakutól mintegy 300 km-re, nyugatra fekvő Mingachevirben 2015. június 16-án. MTI Fotó: MOB/Szalmás Péter
Kozák Danuta úgy lett Európa-bajnok Moszkvában, hogy brutálisan beragadt a rajtnál női kajak 500-on.

Szinte még be sem álltak a versenyzők a rajtgépbe, az oroszok máris elengedték a mezőnyt, így Kozák hatalmas hátrányban kezdte a döntőt. A negyedik-ötödik helyen haladt, de folyamatosan jött fel, és fantasztikus versenyzést bemutatva végül így is magabiztosan nyerte meg a számot.

Forrás: MTI/Mob/Szalmás Péter

Ez volt a magyar küldöttség harmadik aranya az Eb-n, majd Kozák nem sokkal később a negyediket is megszerezte, miután 500 párosban Szabó Gabriellával is Európa-bajnokok lettek az olimpiai számban.

Emellett három ezüsttel és négy bronzzal állunk még.

A negyedik bronzot vasárnap délelőtt Nádas Bence szerezte szintén K1 500-on. Először még másodiknak írták ki, de aztán a célfotó alapján visszacsúszott a harmadik helyre.

Cikkünket később frissítjük az újabb eredményekkel.