Koszovó politikája ipponnal győzött

Majlinda Kelmendi, olimpia, Rio 2016, cselgáncs, dzsúdó
Kosovo's Majlinda Kelmendi celebrates after defeating Italy's Odette Giuffrida during their women's -52kg judo contest gold medal match of the Rio 2016 Olympic Games in Rio de Janeiro on August 7, 2016. / AFP PHOTO / Jack GUEZ
A nők 52 kilogrammos súlycsoportjában indult cselgáncsozó, Majlinda Kelmendi révén vasárnap Rióban megszületett Koszovó első olimpiai bajnoki címe.

A 25 éves sportoló esélyesként érkezett Brazíliába, ugyanis kétszeres világ- és kétszeres Európa-bajnoka kategóriájának.

Kelmendi - aki zászlóvivő volt a pénteki nyitóünnepségen - egyben hazája első olimpiai érmét szerezte meg. A nyolc éve függetlenné vált Koszovó először vesz részt ötkarikás játékokon.

Majlinda Kelmendi Forrás: AFP/Jack Guez

"Érzelmekkel teli büszkeséget érzek, hiszen a nézők millióinak szeme láttára nyertük meg első aranyérmünket" – nyilatkozta Hashim Thaci, Koszovó áprilisban megválasztott elnöke.

"Majlinda az ország nemzetközi sikerét és új sporttörténelmét személyesíti meg. Győztesként jöttünk Rióba és győztesként megyünk haza, ezzel az aranyéremmel Koszovó politikája ipponnal győzött" – tette hozzá.

Eredmények, cselgáncs, női 52 kg:
1. Majlinda Kelmendi (Koszovó)
2. Odette Giuffrida (Olaszország)
3. Nakamura Miszato (Japán) és Natalija Kuzjutyina (Oroszország)

Megvan Olaszország 200. aranyérme

A férfiak 66 kilogrammos súlycsoportjában indult cselgáncsozó, Fabio Basile révén megszületett Olaszország 200. olimpiai bajnoki címe. A 21 éves dzsúdós pályafutása első felnőtt világversenyét nyerte, egyben az olaszok első diadalukat aratták a riói játékokon.