Majoros Bence továbbjutott Tokióban

ttennis Horizontal, majoros bence, asztalitenisz, tokio 2020
Majoros Bence 4-0-ra megnyerte első mérkőzését az olimpián
Majoros Bence 4-0-ra megnyerte első mérkőzését az asztaliteniszezők tornájának szombati nyitónapján a tokiói olimpián, ezzel bejutott a 48 közé.

Majoros a szintén olimpiai újonc algériai Larbi Bouriah ellen lépett asztalhoz, de míg a magyar pingpongos pár nappal 24. születésnapja előtt játszhatta első ötkarikás mérkőzését, ellenfelének ez 38 évesen jött össze.

Majoros Bence 4-0-ra megnyerte első mérkőzését az olimpián Forrás: AFP/Anne-Christine Poujoulat

A mérkőzés tulajdonképpen az első szettben eldőlt, ebben Majoros egyetlen poént engedett az algériainak. A folytatás is hasonlóképpen alakult, a francia C'Chartres magyar játékosa végig kézben tartotta a meccset, Bouriah öt pontnál többet egyik szettben sem szerzett. A találkozó mindössze 22 percig tartott.

Majoros ellenfele a 48 között a 22. kiemelt dán Jonathan Groth lesz.

Eredmény:
férfi egyes, 1. forduló (a 48 közé jutásért):
Majoros Bence-Larbi Bouriah (algériai) 4-0 (1, 5, 5, 2)

korábban:
női egyes, 1. forduló (a 48 közé jutásért):
Offiong Edem (nigériai)-Madarász Dóra 4-1 (8, 9, 9, -9, 4)
vegyes páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Vong Csun-ting, Tu Hoj-kem (hongkongi)-Szudi Ádám, Pergel Szandra 4-0 (6, 5, 3, 9)