Hazai pályán hasít a címvédő japánok softball csapata

2021.07.25. 17:21

A japán válogatott, amely 2008-as sikere révén címvédő, 1-0-ra nyert a kanadai csapat ellen a tokiói olimpiai softballtornáján.

A házigazdák mellett az amerikaiak is megőrizték veretlenségüket.
Az ötkarikás programba 2008 után visszakerült sportágban hat csapat küzd az érmekért. A viadal első szakaszában körmérkőzéseket rendeznek, majd az öt forduló után első és második helyen álló csapatok a döntőben csapnak össze az aranyéremért, a harmadik és a negyedik együttes pedig a bronzért csatázik.

A softball és baseball meccseknek otthont adó Fukushima Azuma Baseball StadionForrás: The Yomiuri Shimbun via AFP/Yomiuri/Takehiko Suzuki

Eredmények:
softball, csoportmérkőzések, 4. forduló:
----------------------------------------
Egyesült Államok-Ausztrália 2-1
Japán-Kanada 1-0
Mexikó-Olaszország 5-0
Az állás: 1. Japán 4 győzelem/0 vereség (17-3), 2. Egyesült Államok 4/0 (7-1), 3. Kanada 2/2, 4. Ausztrália 1/3 (4-17), 5. Mexikó 1/3 (7-9), 6. Olaszország 0/4