Társoldalunk:

Milák Kristóf éjjel megint az aranyért úszik

2021.07.30. 20:33

A 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf szombaton 100 méteren is célba veszi az aranyérmet a tokiói olimpián.

A Budapesti Honvéd SE 21 éves bajnoka a pénteki elődöntőben olimpiai csúccsal nyerte futamát, a rekord azonban nem élt sokáig, ugyanis a világcsúcstartó amerikai Caeleb Dressel néhány perccel később még nála is gyorsabb volt. A finálé várhatóan a két világklasszis különpárharcát hozza majd.

Milák Kristóf második aranyát szerezheti megForrás: AFP/Odd Andersen

Az atléták közül Kozák Luca lesz érdekelt szombaton, akinek a célja 100 méter gáton, hogy egyéni csúccsal bejusson a döntőbe.
A női kézilabda-válogatott negyedik csoportmérkőzésén a spanyolokkal találkozik, Elek Gábor szövetségi kapitány - három vereséggel álló - csapatának már csak matematikai esélye van a negyeddöntőbe jutásra, de ahhoz, hogy ez megmaradjon, le kell győznie világbajnoki ezüstérmes riválisát.

A férfi vízilabdázókra ezúttal az amerikai csapat vár, Märcz Tamás együttese biztosíthatja helyét a negyeddöntőben, amennyiben a többi eredmény a papírformának megfelelően alakul.
A vitorlázóknál Finndingiben hat futam után a harmadik helyen álló Berecz Zsomborra újabb két futam vár.
Sportlövészetben Mészáros Eszter a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyében lesz érdekelt, míg triatlonban a magyar vegyes váltó áll rajthoz.
A vívóknál a női kardcsapat a negyeddöntőben a dél-koreaiakkal kezd.

A magyarok szombati programja a tokiói olimpián:

Július 31., szombat (zárójelben a magyar idő):

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion)

11.09 (4.09): női 100 m gát, előfutam (Kozák Luca)

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
19.30 (12.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Spanyolország

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér)
12.00 (5.00): női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett, alapverseny (Mészáros Eszter)
16.00 (9.00): DÖNTŐ

TRIATLON (Odaiba Kikötőpark)
7.30 (0.30): VEGYES VÁLTÓ (Magyarország - Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Kovács Zsófia, Bicsák Bence)

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): FÉRFI 100 M PILLANGÓ (d) (Milák Kristóf)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05): Finndingi (Berecz Zsombor) 7-8. futam

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
11.25 (4.25): női kard csapatverseny, negyeddöntő: Magyarország (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár)-Koreai Köztársaság, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő, mérkőzés az 5. és a 7. helyért
18.30 (11.30): bronzmérkőzés
19.30 (12.30): DÖNTŐ

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
14.00 (7.00): férfi csoportmérkőzés, A csoport: Magyarország-Egyesült Államok