Milák Kristóf éjjel megint az aranyért úszik

Tokió 2020, 2020-as tokiói olimpiai játékok, olimpia, nyár, nyári olimpiai játékok, XXXII. nyári olimpiai játékok, úszás, Milák Kristóf, 100 m pillangó, 2021.07.30.
Hungary's Kristof Milak reacts after winning a semi-final of the men's 100m butterfly swimming event and settin an Olympic Record during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Tokyo Aquatics Centre in Tokyo on July 30, 2021. (Photo by Odd ANDERSEN / AFP)
A 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf szombaton 100 méteren is célba veszi az aranyérmet a tokiói olimpián.

A Budapesti Honvéd SE 21 éves bajnoka a pénteki elődöntőben olimpiai csúccsal nyerte futamát, a rekord azonban nem élt sokáig, ugyanis a világcsúcstartó amerikai Caeleb Dressel néhány perccel később még nála is gyorsabb volt. A finálé várhatóan a két világklasszis különpárharcát hozza majd.

Milák Kristóf második aranyát szerezheti meg Forrás: AFP/Odd Andersen

Az atléták közül Kozák Luca lesz érdekelt szombaton, akinek a célja 100 méter gáton, hogy egyéni csúccsal bejusson a döntőbe.
A női kézilabda-válogatott negyedik csoportmérkőzésén a spanyolokkal találkozik, Elek Gábor szövetségi kapitány - három vereséggel álló - csapatának már csak matematikai esélye van a negyeddöntőbe jutásra, de ahhoz, hogy ez megmaradjon, le kell győznie világbajnoki ezüstérmes riválisát.

A férfi vízilabdázókra ezúttal az amerikai csapat vár, Märcz Tamás együttese biztosíthatja helyét a negyeddöntőben, amennyiben a többi eredmény a papírformának megfelelően alakul.
A vitorlázóknál Finndingiben hat futam után a harmadik helyen álló Berecz Zsomborra újabb két futam vár.
Sportlövészetben Mészáros Eszter a kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett versenyében lesz érdekelt, míg triatlonban a magyar vegyes váltó áll rajthoz.
A vívóknál a női kardcsapat a negyeddöntőben a dél-koreaiakkal kezd.

A magyarok szombati programja a tokiói olimpián:

Július 31., szombat (zárójelben a magyar idő):

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion)

11.09 (4.09): női 100 m gát, előfutam (Kozák Luca)

KÉZILABDA (Jojogi Nemzeti Sportcsarnok)
19.30 (12.30): női csoportmérkőzés, B csoport: Magyarország-Spanyolország

SPORTLÖVÉSZET (Aszaka Lőtér)
12.00 (5.00): női kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses összetett, alapverseny (Mészáros Eszter)
16.00 (9.00): DÖNTŐ

TRIATLON (Odaiba Kikötőpark)
7.30 (0.30): VEGYES VÁLTÓ (Magyarország - Bragmayer Zsanett, Tóth Tamás, Kovács Zsófia, Bicsák Bence)

ÚSZÁS (Tokiói Vizes Központ)
10.30 (3.30): elődöntők, döntők
10.30 (3.30): FÉRFI 100 M PILLANGÓ (d) (Milák Kristóf)

VITORLÁZÁS (Enosima Jachtkikötő)
12.05 (5.05): Finndingi (Berecz Zsombor) 7-8. futam

VÍVÁS (Makuhari Rendezvényközpont, B csarnok)
11.25 (4.25): női kard csapatverseny, negyeddöntő: Magyarország (Márton Anna, Pusztai Liza, Katona Renáta, Battai Sugár)-Koreai Köztársaság, mérkőzések az 5-8. helyért, elődöntő, mérkőzés az 5. és a 7. helyért
18.30 (11.30): bronzmérkőzés
19.30 (12.30): DÖNTŐ