Újabb szenzáció Tokióban: kiesett a világelső Novak Djokovics

tennis Oly Horizontal
Serbia's Novak Djokovic returns the ball to Germany's Alexander Zverev during their Tokyo 2020 Olympic Games men's singles semifinal tennis match at the Ariake Tennis Park in Tokyo on July 30, 2021. (Photo by Vincenzo PINTO / AFP)
A világelső szerb Novak Djokovics három játszmában kikapott az ötödik helyen rangsorolt német Alexander Zverevtől a tokiói olimpia tenisz tornájának férfi egyes elődöntőjében.

Az idei három Grand Slam-tornát egyaránt megnyerő Djokovics eddig játszmát sem vesztett Tokióban, ehhez képest most kettőt is elbukott, ráadásul mindegyikben csak egy-egy gémet tudott fogni a német játékos ellen.

Djokovic legutóbb a római salakpályás torna döntőjében kapott ki, azóta sorozatban 22 mérkőzésen nyert. Idén ez mindössze a negyedik veresége volt a szerb világsztárnak.

Zverev ellenfele az orosz Karen Hacsanov lesz a vasárnapi fináléban.

Djokovic pénteken még később a vegyespárosban is érintett volt, azonban itt sem jutott tovább az elődöntőből, Stojanoviccal az oldalán 7:6, 7:5-re kaptak ki az orosz Vesnina-Karatsev párostól.