Milák: Amíg Dressellel ott vagyunk egymásnak ellenfélként, rengeteg világcsúcsot hozhatunk

Tokió 2020, 2020-as tokiói olimpiai játékok, olimpia, nyár, nyári olimpiai játékok, XXXII. nyári olimpiai játékok, 2021.07.31., úszás, Milák Kristóf, döntő, 100m, 100 méter
Tokió, 2021. július 31. A második helyezett Milák Kristóf a célban a 100 méteres pillangóúszás döntőjében a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Tokiói Vizesközpontban 2021. július 31-én. MTI/Kovács Tamás
Milák Kristóf a 200 méteres pillangóúszás olimpiai bajnoka szombat reggel 49.68-as idővel Európa-csúcsot úszott, és ezüstérmet nyert a tokiói olimpián a 100 méteres versenyszámban. A futamot az amerikai Caeleb Dressel nyerte, aki 49.45-ös, világrekordot jelentő idővel ért célba, ezzel megnyerte harmadik aranyérmét a tokiói olimpián. A döntő utáni hivatalos sajtótájékoztatón Milák Kristóf elmondta, hogy amíg Dressellel ott vannak egymásnak ellenfélként, addig rengeteg világcsúcsot és egyéni csúcsot tudnak hozni.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXII. nyári olimpiai játékokról, Tokióból.

Milák Kristóf elmondta, hogy a telefonján az üzeneteket egyelőre nem nyitotta meg, csak azt nézte meg, hogy kik üzentek neki. A 21 éves úszónak rendben van az önbizalma, ezt sokan azonban önteltségnek látják. Milák azonban kijelentette, a sikerességhez szükséges a kellő önbizalom.

A győztes Caeleb Dresselről és a pszichológiai hadviselésről Milák azt mondta, hogy ezt sokan túlgondolják.

– folytatta az olimpiai arany- és ezüstérmes úszó, aki egy japán újságíró kérdésre elmondta, hogyan érezte magát, amikor megfertőződött a koronavírussal.

Caeleb Dressel és Milák Kristóf egymásnak háttal a rajtkövön Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand

„Nagyon rosszul voltam, sokat kellett kihagynom. Majdnem egy hónapig voltam beteg, és két és fél hónap múlva jött el annak az ideje, hogy már jól éreztem magam."

Sokan féltették Milák Kristófot az első olimpiájától, mert ez nagyobb, nemesebb verseny, mint egy világbajnokság vagy egy Európa-bajnokság.

„Teljesen másabb érzés fogott el, mint egy vb-n vagy egy Eb-n.

Hagyom kicsit ülepedni. Láthattunk, érdekes, furcsa dolgokat, amik felborították a papírformát."

A látottak alapján a Dressellel való párharca meghatározó lesz a következő évtizedben.

„Amíg ott vagyunk egymásnak ellenfélként, addig rengeteg világcsúcsot és egyéni csúcsot tudnunk hozni egymásnak, de ehhez kellünk mindketten. Remélem, ezek az idők egyre lejjebb fognak csúszni"

– mondta Milák, aki Dressellel kapcsolatban az emelte ki, hogy sok lehetőségük nincs találkozni. A világbajnokságokon szoktak összefutni. Nevetve megjegyezte, hogy személyleírást nem tud adni Dresselről, de nagyon szívós, igazi versenyzőtípus.

Caeleb Dressel magasba emelte Milák Kristóf kezét a döntő után Forrás: MTI/Kovács Tamás

Végezetül az olimpiai arany- és ezüstérmes versenyző értékelte az olimpiáját.

„Voltak itt furcsa, nem várt dolgok. Az olimpia más, most is dobhattuk a papírformát a kukába.

Rengeteget készültünk a medencében és a szárazföldön. Nem kell szégyenkezni senki miatt, de ünnepelhetünk mindenki miatt.