Milák: Kétszázon magammal versenyeztem, százon van valaki, akit el akarok kapni

Tokió 2020, 2020-as tokiói olimpiai játékok, olimpia, nyár, nyári olimpiai játékok, XXXII. nyári olimpiai játékok, 2021.07.31., úszás, Milák Kristóf, döntő, 100m, 100 méter
USA's Caeleb Dressel (L) and Hungary's Kristof Milak celebrate taking gold and silver in the final of the men's 100m butterfly swimming event during the Tokyo 2020 Olympic Games at the Tokyo Aquatics Centre in Tokyo on July 31, 2021. (Photo by Attila KISBENEDEK / AFP)
Milák Kristóf a 200 méteres pillangóúszás olimpiai bajnoka szombat reggel 49.68-as idővel Európa-csúcsot úszott, és ezüstérmet nyert a tokiói olimpián a 100 méteres versenyszámban. A futamot az amerikai Caeleb Dressel nyerte, aki 49.45-ös, világrekordot jelentő idővel ért célba, ezzel megnyerte harmadik aranyérmét a tokiói olimpián. A döntő után Milák Kristóf a vegyeszónában elmondta, hogy nagyon élvezte a döntőt, mert a 200 méteres versenyszámban önmagával harcolt, itt viszont volt egy komoly ellenfél, akit el akart kapni.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXII. nyári olimpiai játékokról, Tokióból.

„Megkönnyebbültem, hogy végre célba értem, és végre vége.

– értékelt elégedetten Milák Kristóf, aki megúszta az Európa-csúcsot, így Dresselnek világrekordra volt szüksége az aranyéremhez. "Ez reális. Ennél többet nem tudtam volna belőle kihozni. Ez az egész időeredmény azt jelenti, hogy Dressel kicsit megijedt, én meg jól megkergettem. Kihoztuk egymásból a legjobbat."

Milák Kristóf rendkívül jó hangulatban nyilatkozott Forrás: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf elmondta, hogy nagyon jó volt a Dressel melletti pályán úsznia. Ezúttal az amerikainak nem volt óriási delfinje, csak a fordulóban. A hullámjai sem voltak akkorák, mint régen. Az ezüstérmes úszó kiemelte, hogy próbálta az amerikait elkapni az utolsó ötvenen, de ebben most ennyi volt.

„Az elmúlt néhány hónapban nagyon sokan megkerestek, többnyire külföldi úszók, és mondták, hogy meg tudom csinálni. Én meg arra gondoltam, hogy

– mondta mosolyogva Milák, aki a 200 méteres pillangóúszás döntőjét könnyedén nyerte meg, 100 méteren azonban óriási harcot vívott Dressellel, így adja magát a kérdés, hogy a jövőben melyik lesz a főszáma.

Caeleb Dressel és Milák Kristóf a pillangóúszás csillagai Forrás: AFP/Attila Kisbenedek

„Kétszáz méteren magammal versenyeztem, száz méteren meg van valaki, akit el akarok kapni. Ez nem nehezebb vagy könnyebb, inkább másabb.

Az biztos, hogy ha 2020-ban lett volna az olimpia, akkor én ezt az időt nem úszom meg. Kellett nekem ez a plusz egy év, megerősödtem, dinamikusabb lettem, és otthonosabban érzem magam ebben a számban. Ha az eredeti időpontban van az olimpia, 200 méteren lehet, hogy meglett volna az arany, de ebben a számban nem hiszem, hogy érmet nyertem volna" – tette hozzá Milák Kristóf.