Tóth Lili Anna és Kácser Zita sem jutott döntőbe 3000 méter akadályon

athletics Oly Horizontal, Tóth Lili Anna
Tóth Lili Anna és Kácser Zita sem jutott döntőbe 3000 m akadályon
Tóth Lili Anna és Kácser Zita sem jutott döntőbe 3000 méteres akadályfutásban vasárnap a tokiói olimpián.

A két magyar futó közül egyértelműen a 22 éves Tóth Lili Anna teljesített jobban, aki bátor versenyzéssel óriási egyéni csúcsot ért el - csaknem tíz másodpercet faragott eddigi legjobbjából -, a harmadik futam hetedik helyén ért célba, és 9:30.96 perces idejével összesítésben a 18. lett. A BHSE futója kevesebb mint öt másodpercre volt az utolsóként döntőbe került riválisától.

Tóth Lili Anna és Kácser Zita sem jutott döntőbe 3000 m akadályon Forrás: AFP/Jewel Samad

Kácser Zita a második futamban 10:43.99 perccel az utolsó helyen ért célba és összesítésben sem tudott megelőzni senkit, így a 41. helyen zárta a játékokat.

A fináléba az első három helyezettek mellett a hat legjobb időt elérő futó került.

Ebben a számban eredetileg három magyar futó indult volna, de Wagner-Gyürkés Viktória sérülés miatt pénteken visszalépett.