Nézze meg Lőrincz Tamás olimpiai bajnoki döntőjét és a meccs után ünneplést - videó

Tokyo Olympics/ Wrestling Tokyo Olympics Summer Olympics Tokyo 2020 2020 Summer Olympics Games of the XXXII Olympiad Olympics Horizontal OLYMPIC GAMES
Lőrincz Tamás óriási öröme a döntőben
Lőrincz Tamás olimpiai aranyéremmel koronázta meg a pályafutását a tokiói olimpián.

Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában a tokiói játékokon, miután a keddi döntőben 2-1-re legyőzte a kirgiz Akzsol Mahmudovot.

Lőrincz Tamás óriási öröme a döntőben Forrás: The Yomiuri Shimbun via AFP/Yomiuri/Ken Satomi

A BHSE 34 éves versenyzője sikerével megkoronázta pályafutását, mert egy világ- és négy Európa-bajnoki cím után a pályafutásából hiányzó aranyérmet is begyűjtötte. Kilenc éve a londoni játékokon - még 66 kilósként - második lett. Az Eurosport felvétele a döntőről:

Lőrincz Tamás diadalával nemcsak teljessé tette medálgyűjteményét, hanem a súlycsoport regnáló olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként vonul vissza.