Társoldalunk:

Az olimpiai döntőért játszanak pénteken a férfi vízilabdázók, jönnek a kajaknégyesek

2021.08.05. 19:26

A magyar női vízilabda-válogatott csütörtöki vesztes elődöntőjét követően pénteken a férficsapat a görögökkel játszik a fináléba kerülésért a tokiói olimpián, ahol a férfi és a női kajaknégyesek is megkezdik szereplésüket.

Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a görögök elleni 10-9-es vereséggel kezdte a tornát másfél héttel ezelőtt, azt követően mindkét gárda négy győzelem mellett egyszer játszott döntetlent, még a csoportkörben az olaszokkal.

Varga Dénes góljaira nagy szükség lesz a görögök ellenForrás: MTI/Kovács Tamás

Öttusában a női versenyszámban osztanak érmeket pénteken, csütörtökön Gulyás Michelle és Kovács Sarolta - egyaránt 20 győzelemmel és 15 vereséggel - a 36 fős mezőny első felében, a bő élcsoportban zárta a körvívást: 220 pontjukkal négy további társukkal holtversenyben a hatodik helyen várják a folytatást.

Gulyás Michelle és Kovács Sarolta - egyaránt 20 győzelemmel és 15 vereséggel - a 36 fős mezőny első felében állForrás: MTI/Czeglédi Zsolt

A Sea Forest kajak-kenu pályán helyi idő szerint délelőtt - magyar idő szerint hajnalban és kora reggel - előbb az előfutamokra, majd az ott elért eredmények függvényében a reményfutamokra kerül sor. Kajaknégyesben az előző két olimpián más összeállításban győztes női egységnek lehet komolyabb célja. Mellettük női C-2 500 méteren a Balla Virág, Takács Kincső egység, míg férfi C-1 1000 méteren Adolf Balázs és Fejes Dániel indul pénteken.

Balla Virág és Takács Kincső női C-2 500 méteren indul majdForrás: MTI/Kovács Tamás

Atlétikában a gyaloglók számait rendezik Szapporóban: a férfiak 50 kilométeres versenyében Helebrandt Máté és Venyercsán Bence, a nőknél 20 km-en Kovács Barbara és Madarász Viktória révén lesz magyar érdekeltség.

Ezen kívül küzdősportban a karatés Hárspataki Gábor (75 kg) és a szabadfogású birkózó, Muszukajev Iszmail (65 kg) képviseli a magyar színeket. Ritmikus gimnasztikában Pigniczki Fanni az egyéni összetett selejtezőjében lép szőnyegre.

A magyarok pénteki programja a tokiói olimpián:

augusztus 6., péntek (zárójelben a magyar idő):

ATLÉTIKA (Olimpiai Stadion)
5.30 (csütörtök 22.30): FÉRFI 50 KM-ES GYALOGLÁS (Szapporói Odori Park) (Helebrandt Máté, Venyercsán Bence)
16.30 (9.30): NŐI 20 KM-ES GYALOGLÁS (Szapporói Odori Park) (Kovács Barbara, Madarász Viktória)

BIRKÓZÁS (Makuhari Rendezvényközpont, A csarnok)
11.30 (4.30): férfi szabadfogás 65 kg, nyolcaddöntő - Muszukajev Iszmail-Alejandro Agustin Destribats (argentin), negyeddöntő
18.15 (11.15): férfi szabadfogás 65 kg elődöntő

KAJAK-KENU (Sea Forest Kajak-kenu Pálya)
9.30 (2.30): előfutamok
9.37 (2.37): női C-2 500 m (Balla Virág, Takács Kincső)
9.44 (2.44): férfi C-1 1000 m (Fejes Dániel)
10.00 (3.00): férfi C-1 1000 m (Adolf Balázs)
10.30 (3.30): női K-4 500 m (Magyarország)
10.51 (3.51): férfi K-4 500 m (Magyarország)
11.21 (4.21): reményfutamok
11.21 (4.21): női C-2 500 m (Balla Virág, Takács Kincső?)
11.35 (4.35): férfi C-1 1000 m (Adolf Balázs?, Fejes Dániel?)
12.05 (5.05): női K-4 500 m (Magyarország?)
12.12 (5.12): férfi K-4 500 m (Magyarország?)

KARATE (Nippon Budokan)
17.00 (10.00-14.40): FÉRFI 75 KG (Hárspataki Gábor), csoportmérkőzések
20.22 (13.22): elődöntő
20.50 (13.50): DÖNTŐ

ÖTTUSA (Tokió Stadion)
14.30 (7.30): NŐI VERSENY (Kovács Sarolta, Gulyás Michelle)
14.30 (7.30): úszás
15.45 (8.45): bónusz vívás
17.15 (10.15): lovaglás
19.30: 12.30): lövészet-futás

RITMIKUS GIMNASZTIKA (Ariake Tornaközpont)
10.20 (3.20): egyéni összetett, selejtező (Pigniczki Fanni, labda 3.26, karika 4.56)
14.50 (7.50): egyéni összetett, selejtező (Pigniczki Fanni, szalag 7.56, buzogány 9.26)

VÍZILABDA (Tacumi Vízilabdaközpont)
15.30 (8.30): férfi elődöntő: Magyarország-Görögország