A Balla Virág, Takács Kincső páros ötödik lett a női kenusok 500 méteres döntőjében

Tokió 2020, 2020-as tokiói olimpiai játékok, olimpia, nyár, nyári olimpiai játékok, XXXII. nyári olimpiai játékok, kenu, női C-2 500 m, középfutam, DEVECSERINÉ TAKÁCS Kincső; BALLA Virág
Tokió, 2021. augusztus 7. Balla Virág (b) és Takács Kincső a női kenupárosok 500 méteres versenyének középfutamában a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 7-én. A magyar egység harmadik lett futamában és bejutott a döntőbe. MTI/Kovács Tamás
A Balla Virág, Takács Kincső összetételű női kenupáros ötödik helyen végzett 500 méteren a tokiói olimpia kajak-kenu versenyének szombati döntőjében.

Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése a XXXII. nyári olimpiai játékokról, Tokióból.

A vb-ezüstérmes győri kenus lányok a pénteki előfutamban a második helyen végzetek az aranyesélyes kínai Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja egység mögött, amely az előfutamot olimpiai rekorddal nyerte meg. A magyar lányok péntek délelőtt egyenes ágon továbbjutottak, így a nap hátralévő részében tudtak pihenni, a szombati középfutamra pedig feltöltődve érkeztek a Sea Forest Waterway elnevezésű kajak-kenu pályára.

Balla Virág és Takács Kincső a női kenupárosok 500 méteres versenyének döntőjében Forrás: MTI/Kovács Tamás

Balla, Takács páros a szombat reggeli középfutamban is összekerült a verhetetlennek tűnő kínai egységgel, azonban sok izgulnivaló nem akadt, ugyanis az öt egységet felvonultató futamból az első négy jutott be a döntőbe. A magyar kettős a rajt után a harmadik helyre került a kínai és a kubai páros mögött, és egy nagyon jó utazó sebességet hozva a célig megtartotta a pozícióját, ezzel pedig simán jutott be a döntőbe.

A középfutamok után azonnal leszakadt az ég a Sea Forest Waterway kajak-kenu pályán. Mindenki, aki tehette, bemenekült a fedett médiahelyiségekbe a döntőkig fennmaradó egyórás szünetben. A finálék előtt azt mondták, hogy a kezdésig el fog állni a szakadó eső, szerencsére igaza lett a meteorológusoknak, ugyanis fél órával a kezdés előtt újra kisütött a nap.

A magyar páros jól rajtolt, 250 méter után pedig a negyedik helyen áll a német Lisa Jahn, Sopihe Koch egység mögött. Az élen a verhetetlen kínai páros állt, második helyen meg az ukránok mentek, de esélyük sem volt az aranyra.

A táv második felében a kanadai Katie Vincent, Laurence Vincent-Lapointe páros a németeket megelőzve bejött a bronzérmes helyre, a Balla, Takács páros pedig az ötödik helyen ért célba.

„Nem volt ezzel semmi baj. Mindent kiadtunk magunkból. Nagyon fájt ez a pálya. Annyira párás volt a levegő, hogy a futam előtt le kellett fröcskölnöm magam, hogy felfrissüljek. Úgy éreztem, hogy már nyomaszt a meleg, pedig nem is tűz a nap. Jó volt a rajtunk, jó utazót jöttünk, indítanunk is sikerült, úgyhogy nem volt benne hiba" – kezdte az értékelést a vegyes zónában Balla Virág, aki a futam végén már érezte, hogy besavasodott, ennek ellenére a befutóig adta a ritmust a kormányos Takács Kincsőnek.

Balla Virág és Takács Kincső a női kenupárosok 500 méteres versenyének döntője után Forrás: MTI/Kovács Tamás

„Az jár a fejemben, hogy tudatosan jöttünk végig ezen az úton. Nemcsak az olimpiai ciklusban, hanem a teljes kenus pályafutásunkban. Örültem volna, ha ezt meg tudjuk koronázni egy éremmel, úgyhogy csalódott vagyok. Annak viszont örülök, hogy nem rontottunk el semmit. Amit megbeszéltünk, azt tökéletesen megoldottuk, úgyhogy nem ezen múlt az érem" – tette hozzá Takács Kincső.

A férfi kenu egyesek 1000 méteres versenyének B döntőjében Adolf Balázs 250 méternél a hetedik, féltávnál pedig hatodik volt. A második ötszáz méteren sem tudott javítani, és végül a hetedik helyen ért célba, azaz összesítésben a 15. helyen zárta az olimpiát.