Képeken az úszóváltó, Bicsák Bence és a magyar vívólányok - galéria

Forrás: Getty Images/Cameron Spencer
1/15
Bicsák Bence (jobbra) 7. lett a férfi triatlonosok versenyében, ezzel jól indult a nap Tokióban a magyarok számáraForrás: Getty Images/Cameron Spencer
Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
2/15
A másik triatlonban induló magyar sportoló, Tóth Tamás a 29. helyen végzettForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
Forrás: Getty Images/Elsa
3/15
Katona Renáta kardvívásban 15-6-ra legyőzte a tunéziai Yasmine Daghoust, ezzel bejutott a legjobb 32-be, ám a következő körben az orosz Szofija Velikajától 15-4-re kikapottForrás: Getty Images/Elsa
Forrás: AFP/Odd Andersen
4/15
55.59 másodperces idővel a kanadai Margaret Macneil nyerte az olimpiai aranyat 100 méter pillangón. A svéd Sarah Sjöström tavaszi sérülése miatt "csak" a 7. helyen végzettForrás: AFP/Odd Andersen
Forrás: AFP/Jack Guez
5/15
Karakas Hedvig az első körben a lengyel Julia Kowalczyktól szenvedett vereséget, ezzel véget ért számára az olimpiaForrás: AFP/Jack Guez
Forrás: MTI/Kovács Tamás
6/15
Németh Nándor a férfi 200 méteres gyorsúszásban összesítésben a 15. helyen végzett, így nem jutott be a keddi finálébaForrás: MTI/Kovács Tamás
Forrás: AFP/Fabrice Coffrini
7/15
Pusztai Liza 15-12-re legyőzte tunéziai ellenfelét a női kardozók versenyében, így bejutott a legjobb 16 közéForrás: AFP/Fabrice Coffrini
8/15
Márton Anna többször is a térdéhez kapott argentin ellenfelével szemben, de óriásit küzdve 15-12-re győzni tudott, így Pusztai Lizához hasonlóan ő is ott lesz a legjobb 16 közöttForrás: AFP/Fabrice Coffrini
Forrás: AFP/Attila Kisbenedek
9/15
A brit világcsúcstartó, Adam Peaty megvédte Rióban szerzett olimpiai bajnoki címét 100 méter mellenForrás: AFP/Attila Kisbenedek
10/15
Az ausztrál Ariarne Titmus 3:56.69-es új óceániai rekorddal megnyerte a női 400 méteres gyorsúszástForrás: AFP/Odd Andersen
Forrás: AFP/Jeff Pachoud
11/15
Először szerepel a nyári olimpiai játékok között a gördeszka. A képen a mindössze 13 éves brazil Rayssa Leal csúszik a korlátonForrás: AFP/Jeff Pachoud
Forrás: Getty Images/2021 Getty Images/Tom Pennington
12/15
Regan Smith 57.86-os új olimpiai csúccsal nyerte meg a 100 méteres hátúszás középdöntőjétForrás: Getty Images/2021 Getty Images/Tom Pennington
13/15
Új országos csúccsal az 5. helyen végzett a Milák Kristóf, Szabó Szebasztián, Bohus Richárd, Németh Nándor összetételű magyar csapat a férfi 4x100 méteres gyorsváltó döntőjébenForrás: MTI/Kovács Tamás
14/15
Milák Kristóf és Bohus Richárd örül a 4x100 méteres gyorsváltó után az országos csúcsnak és az olimpiai 5. helynekForrás: MTI/Kovács Tamás
15/15
Nemcsak a gördeszka, mint olimpiai sportág írt történelmet az idei olimpián, hanem a dobogóra felállt 3 lány is. A legidősebb közülük a mindössze 16 éves Funa Nakamaya 3. helyezett lett, 2. és 1. helyen pedig két 13 éves lány végzett, a brazil Rayssa Leal és a japán Momiji NishiyaForrás: AFP/Jeff Pachoud