Így lett olimpiai bajnok Milák Kristóf - galéria

Forrás: MTI/Kovács Tamás
1/16
Milák Kristóf rajtol a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamában a Tokiói Vizes Központban 2021. július 26-ánForrás: MTI/Kovács Tamás
2/16
Milák Kristóf a férfi 200 méteres pillangóúszás előfutamábanForrás: MTI/Kovács Tamás
3/16
Az úszó a legjobb idővel jutott tovább, 1:53.58 perccel nyerte futamátForrás: MTI/Kovács Tamás
Forrás: MTI/AP/Martin Meissner
4/16
Milák Kristóf rajtol a férfi 200 méteres pillangóúszásának elődöntőjében a Tokiói Vizesközpontban 2021. július 27-énForrás: MTI/AP/Martin Meissner
Forrás: MTI/EPA/Patrick B. Krämer
5/16
Milák Kristóf (fentről a második) és a brazil Leonardo De Deus (fent) a férfi 200 méteres pillangóúszásának elődöntőjébenForrás: MTI/EPA/Patrick B. Krämer
Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand
6/16
A férfi 200 méter pillangó döntőjében két magyar, Kenderesi Tamás és Milák Kristóf is érdekelt volt. 50 méter után Milák vezetett, Kenderesi a 6. volt. Féltávnál Milák a 3. helyen állt, de az utolsó fordulónál újra Milák vezetett. Végül fantasztikus úszással, 1:51.25-s idővel, új olimpiai rekorddal szerzett aranyérmet Milák KristófForrás: AFP/Jonathan Nackstrand
7/16
Milák a döntő utánForrás: AFP/Jonathan Nackstrand
Forrás: AFP/Attila Kisbenedek
8/16
Milák Kristófnak (fent) gratulál a dél-afrikai Chad Le Clos a döntő megnyerése utánForrás: AFP/Attila Kisbenedek
9/16
A fotósok gyűrűjében az új olimpiai bajnokForrás: MTI/Kovács Tamás
10/16
Milák hatalmas fölénnyel nyert, hihetetlen mennyivel a világ előtt jár férfi 200 pillangón. A világ 3. legjobb ideje, amit úszottForrás: AFP/Attila Kisbenedek
11/16
Milák Kristóf meggyőző fölénnyel szerezte meg élete első olimpiai bajnoki címétForrás: AFP/Jonathan Nackstrand
Forrás: AFP/Odd Andersen