Cseh utolsó úszása, szenzáció a tatamin, robot-szurkoló - képeken az olimpia péntek hajnali eseményei

Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
1/13
A női 100 méteres síkfutás selejtezője második futamának mezőnye az Olimpiai Stadion 2021. július 30-án. A férfi magasugrás selejtezőjével és a női 100 méter 1. körével megkezdődtek a programok a Tokiói Nemzeti StadionbanForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
Forrás: AFP/Martin Bernetti
2/13
A brazil Rogerio Moraes (13) lövése az argentin kapus Juan Manuel Bar mellett megy a kapuba. Dél-amerikai rangadóval kezdődött a férfi kézilabdatorna az olimpia pénteki napján. Brazíliának sikerült jobban az első félidő az argentinok elleni kézilabdamérkőzés, 14-7-re vezettek a szünetben. Brazília már tíz góllal is vezetett, de az argentinok nagyot küzdve feljöttek a hajrára, fordítani azonban nem tudtak. Brazília nyert 25-23-raForrás: AFP/Martin Bernetti
Forrás: AFP/Odd Andersen
3/13
A férfi 100 méter pillangó első középdöntőjében Milák Kristóf 50 méternél a 3. helyen állt, végül 50.31-s idővel, új olimpiai rekorddal nyertForrás: AFP/Odd Andersen
Forrás: MTI/Kovács Tamás
4/13
A férfi 100 méter pillangó második középdöntőjében Szabó Szebasztián 51.89.s idővel hetedik lett, és nem jutott a döntőbe. Dressel megdöntötte az olimpia rekordot 49.71-s idővelForrás: MTI/Kovács Tamás
5/13
A férfi 200 méter hát döntőjében Telegdy Ádám az első 50 méter után a 6. helyen állt, majd féltávnál az 5. helyen fordult. Az utolsó 50 méter előtt maradt az ötödik, végül 1:56.15-s idővel, új egyéni rekorddal olimpiai 5. helyezett lettForrás: MTI/Kovács Tamás
6/13
A férfi 200 méter vegyes döntőjében Cseh László a pillangó után a 2. helyen fordult, majd a hátúszás után féltávnál még mindig a második volt. A mellúszás után 7. helyen fordult, végül a 1:57.68-s idővel a hetedik lett. Hatalmas gratuláció!Forrás: MTI/Kovács Tamás
7/13
Az utolsó délelőtti úszó Burián Katalin volt, aki 200 háton a második elődöntő 2-es pályáján kapott helyet. Remekül kezdett az első százon, a táv felénél az elsőként fordult, azonban a harmadik hosszon picit visszacsúszott, és 2:09.65-ös idővel az ötödik lett. Burián összesítésben a 10. pozícióban zárt, így nem jutott be a finálébaForrás: MTI/Kovács Tamás
Forrás: AFP/Jonathan Nackstrand
8/13
Tatjana Schoenmaker (j2) 2:18.95-ös új világrekorddal nyerte meg a női 200 méteres mellúszástForrás: AFP/Jonathan Nackstrand
Forrás: AFP/Giuseppe Cacace
9/13
Bartha-Kéri Bianka (b1) szépen helyt állt egy erős előfutamban 800 méteren, azonban 2:02.82-es idejével nem tudott továbbjutó helyen zárniForrás: AFP/Giuseppe Cacace
10/13
Koroknai Máté a 400 gát első futamába kapott besorolást és egyéni csúcsától mindössze egy tizeddel elmaradva, 49.80 mp alatt ért célba. Ezzel az eredménnyel a második legjobb kieső lett, a 26. helyen végzettForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
Forrás: MTI/AP/Eric Gay
11/13
Robot szurkoló a tokiói nyári olimpia női kosárlabda-bajnokságában játszott Belgium - Puerto Rico mérkőzés előtt a Szaitama Szuper ArénábanForrás: MTI/AP/Eric Gay
Forrás: AFP/Jeff Pachoud
12/13
A brit Bethany Shriever (911) versenyez a BMX női döntőjében az Ariake Urban Sports Parkban. Egy látványos, de veszélyes sport az olimpiánForrás: AFP/Jeff Pachoud
Forrás: AFP/Franck Fife
13/13
Teddy Riner (kékben) a judo legnagyobb legendájaként kikapott orosz ellenfelétől a negyeddöntőbenForrás: AFP/Franck Fife