Sikeres kajak-kenu előfutamok, kiváló birkózások és vízilabda döntetlen - képeken az olimpia hétfő hajnali eseményei

Forrás: Getty Images/Christian Petersen
1/11
Világbajnoki bronzérmes kalapácsvetőnk, Halász Bence ma az egyetlen magyar atléta, akit a Tokiói Nemzeti Stadionban versenyezni láthattunk. Halász az első kör után a negyedik helyen állt selejtezős csoportjában, 75.39 métert dobva, második kísérletére a hálóba dobta a kalapácsot, így a hatodik hely volt az övé. Harmadikra sem tudott javítani, 75.03 métert dobott és a kilencedik helyen zárt csoportjában.Forrás: Getty Images/Christian Petersen
Forrás: AFP/Philip Fong
2/11
Lucz Dóra kiválóan kezdett a női K-1 200 méter második előfutamában, és óriásit hajrázva az első helyen végzett 41,098-as idővel. A magyar versenyző ezzel az eredménnyel az elődöntőbe jutottForrás: AFP/Philip Fong
Forrás: MTI/Kovács Tamás
3/11
A női K-1 200 méteres számának harmadik előfutamában Kárász Anna nagy küzdelemben a második helyet szerezte meg 41,127-es idővel. A magyar versenyző ezzel az eredménnyel bebiztosította a helyét azt elődöntőbenForrás: MTI/Kovács Tamás
4/11
A férfi C-2 1000 méteres számának első előfutamában Adolf Balázsért és Fejes Dánielért izgulhattunk. A magyar páros féltávnál az utolsó helyen állt 1:54,14-es idővel, és sajnos a hajrá sem sikerült jól a magyar kettősnek. A magyar páros 3:53,96-os idővel a hetedik helyen végzett, így a reményfutamban szálltak ismét vízre az elődöntőbe jutásért. A reményfutamban a páros nem túl jól kapta el a rajtot, az első 250 métert követően az ötödik helyen állt a magyar hajó. A magyar duó végül az oroszokat megelőzve a negyedik helyen végzett 3:53,55-ös idővel a reményfutamban, és így nem jutottak továbbForrás: MTI/Kovács Tamás
Forrás: Getty Images/Harry How
5/11
A férfi K1-1000 méteres második előfutamában Kopasz Bálint az első 250 métert követően a második helyen állt az argentin Agustin Vernice mögött. A magyar kajakos 500 méternél már átvette a vezetést, és végül remek versenyzéssel megnyerte a második előfutamot. A magyar sportoló ezzel kvalifikálta magát az elődöntőbeForrás: Getty Images/Harry How
Forrás: AFP/Luis Acosta
6/11
Varga Ádám a férfi K1-1000 méter utolsó előfutamában remekül rajtolt, és 250 méter után a második helyen állt a német Jacob Schopf mögött. A magyar kenus 500 méternél már vezette a mezőnyt, de a német versenyző szorosan követte Varga Ádámot. Schopf végül megnyerte a futamot, Varga Ádám a második helyen végzett 3:39,650-es idővel, és ezzel ő is ott lesz az elődöntőbenForrás: AFP/Luis Acosta
7/11
A női K-2 500 méter első előfutamában Kozák Danuta-Bodonyi Dóra magyar kettős állt rajthoz. A magyar páros már az első métereken az élre tört, és végig vezetve 1:45,7-es idővel megnyerték az előfutamot, így simán továbbjutottakForrás: Getty Images/Harry How
8/11
A Csipes Tamara - Medveczky Erika magyar páros a női K-2 500 méter harmadik előfutamában remekül kapta el a rajtot, és féltávnál fej-fej mellett haladt a magyar és a Khudzenka-Litvinchuk párossal felálló fehérorosz hajó. A magyar kettős remekül hajrázva végül megnyerte a futamot 1:42,7-es idővel, és bejutottak az elődöntőbeForrás: AFP/Philip Fong
Forrás: Getty Images/Dan Mullan
9/11
A magyar férfi vízilabda-válogatott 5-5-ös döntetlent játszott a világbajnoki címvédő Olaszországgal. Ezzel az eredménnyel eldőlt, hogy a magyar csapat harmadikként jutott tovább csoportjábólForrás: Getty Images/Dan Mullan
Forrás: Getty Images/Tom Pennington
10/11
Szőke Alex (kékben), a kétszeres világ- és Európa-bajnok, Musza Jevlojev ellen lépett szőnyegre. A magyar 6-2-s vereséget szenvedett, de az orosz döntőbe jutása esetén, még lehetősége lesz az éremszerzésre a holnapi vigaszágon. Lőrincz Tamás a negyeddöntőben a japán Yabiku Shohei ellen lépett a szőnyegre, 77 kg-ban. 3-1-es győzelmével Lőrincz bejutott az elődöntőbeForrás: Getty Images/Tom Pennington
Forrás: AFP/Franck Fife
11/11
A francia válogatott Beatrice Edwige (k) és a brazil Eduarda Amorim Taleska küzd a Franciaország - Brazília mérkőzésen. Életben maradtak a magyar női kézilabda-válogatott továbbjutási reményei, miután a csoportkör hétfői zárónapján a franciák hét góllal legyőzték Brazília legjobbjaitForrás: AFP/Franck Fife