Arany-, ezüst- és bronzérem is született a kajak-kenu pályán

Forrás: AFP/Jewel Samad
1/16
Szögi István nem jutott tovább 1500 méteren. A magyar atléta az első előfutamban a 12. helyen ért célba 3:38.79 perces idővel, így nem jutott be a középdöntőbeForrás: AFP/Jewel Samad
Forrás: Getty Images/Patrick Smith
2/16
A női gerelyhajítók selejtezőjében Szilágyi Réka 57,39 métert dobott, amivel jócskán elmaradt a 63 méteres döntős szinttől, így nem jutott be a finálébaForrás: Getty Images/Patrick Smith
Forrás: Getty Images/Adam Pretty
3/16
A női kajak egyes 200 méteres második középfutamában Lucz Dóra és Kárász Anna is érdekelt volt. A rajtnál jól jöttek el a magyarok, de Kárász Anna visszaesett. Lucz Dóra viszont megnyerte a futamot 39.713-s idővel. Lucz az 5. legjobb idővel lett döntős. A fináléban Lucz Dóra a 6. helyen végzett 39.442-s idővel. Lisa Carrington lett az olimpiai bajnok 38.120-s idővel, új olimpia rekorddalForrás: Getty Images/Adam Pretty
Forrás: MTI/AP/Ri Dzsin Man
4/16
Kárász Anna a női kajak egyesek 200 méteres versenyének középfutamában. Kárász nem jutott a fináléba. Anna a B döntőben 7. lett 41.242-s idővelForrás: MTI/AP/Ri Dzsin Man
Forrás: AFP/Luis Acosta
5/16
A férfi kajak egyes 1000 méteres első középfutamában Kopasz Bálint volt érdekelt. A magyar kajakos az ötös pályán jól kapta el a rajtot, majd 250 méterhez érve az első helyen állt. A féltávnál hatalmas előnnyel vezetett, 1.38:64-s részidővel. A táv második felében sem volt ellenfele, végül 3:24.558-s, új olimpiai rekorddal nyert és jutott a döntőbeForrás: AFP/Luis Acosta
6/16
A férfi kajak egyes 1000 méter második középfutamában Varga Ádám szállt vízre. A magyar kajakos a 2. helyen állt 250 méter után, majd a féltávnál már az első volt 1:38.09-s részidővel. A futam második felében sem fáradt el, és végül 3:23.634-s idővel második lett és bejutott a döntőbenForrás: AFP/Luis Acosta
7/16
A női kajak kettes 500 méter első középfutamban Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és a Csipes Tamara, Medveczky Erika kettős is érdekelt volt. Kozákék kezdtek erősebben a magyarok közül, féltávnál a németek mögött a 2. helyen álltak. Csipesék a 7. helyen voltak. Végül Kozákék megnyerték a futamot 1:37.912-s idővel, új olimpia rekorddal, míg Csipesék 1:38.446-s idővel a második pozícióban jöttek be és jutottak a döntőbeForrás: AFP/Luis Acosta
Forrás: MTI/Kovács Tamás
8/16
Csipes Tamara, Medveczky Erika a női kajak párosok 500 méteres versenyének középfutamában. A duó bejutott a döntőbeForrás: MTI/Kovács Tamás
Forrás: MTI/Illyés Tibor
9/16
Szőke Alex (kékben) a 97 kilogrammosok kötöttfogású mezőnyében a vigaszágon 5-1-re győzte le a georgiai, Giorgi Meliát. Az utolsó pillanatban egy szenzációs dobással vitte földre ellenfelét. A bronzéremért kirigiz vagy finn birkózó ellen lép majd szőnyegre a magyar birkózóForrás: MTI/Illyés Tibor
10/16
A birkózó Lőrincz Viktor (pirosban) negyeddöntős. A 31 éves magyar sportoló 6-1-re győzte le a kirgiz Atabek AziszbekovotForrás: MTI/Illyés Tibor
Forrás: Getty Images/Tom Pennington
11/16
A birkózó Sastin Marianna (b) kiesett a nyolcaddöntőben. A 38 éves magyar sportoló 3-1-re kapott ki a román Incze Kriszta TündétőlForrás: Getty Images/Tom Pennington
12/16
A 67 kilogrammos kötöttfogásúak mezőnyében Korpási Bálint az örmény Karen Aslanyannal szemben maradt alul. A BVSC 24 éves versenyzője - Sastin Mariannához hasonlóan - akkor folytathatja a küzdelmet a vigaszágon, ha legyőzője fináléba jutForrás: MTI/Illyés Tibor
13/16
A birkózó Lőrincz Viktor (j) bejutott az elődöntőbe. A magyar sportoló taktikus birkózással legyőzte a negyeddöntőben a német Denis Maksymilian Kudlát, így éremért léphet majd szőnyegre a folytatásbanForrás: MTI/Illyés Tibor
14/16
A férfi kajak egyes 1000 méter döntőjében Kopasz Bálint (b) és Varga Ádám volt érdekelt. Az első rossz rajt után a második már sikeres volt, 250 méternél Kopasz a 2., Varga az 5. helyen állt, majd a féltávnál Kopasz átvette a vezetést, Varga pedig már a 3. volt. 750 méternél Kopasz még mindig első volt, Varga pedig továbbra is a harmadik. Végül Kopasz Bálint aranyérmes lett, míg Varga Ádám ezüstérmesForrás: MTI/Kovács Tamás
15/16
Az aranyérmes Kopasz Bálint (k), az ezüstérmes Varga Ádám (b) és a bronzérmes a portugál Fernando Pimenta (j) a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének díjátadóján a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 3-ánForrás: MTI/Kovács Tamás
Forrás: AFP/Philip Fong
16/16
A női kajak kettes 500 méter döntőjében a Kozák Danuta, Bodonyi Dóra és a Csipes Tamara, Medveczky Erika duó is érdekelt volt. Jól jöttek el a rajttól a magyarok, de az új-zélandiak elléptek a négyes pályán. A féltávnál Kozákék a 3. helyen voltak, Csipesék hátulról próbáltak kapaszkodni. Végül bronzérmesek lettek Kozákék, míg Csipesék a 4. helyen jöttek beForrás: AFP/Philip Fong