Így lett olimpiai bajnok Kopasz Bálint - galéria

Forrás: AFP/Luis Acosta
1/13
A férfi K1-1000 méteres második előfutamában Kopasz Bálint az első 250 métert követően a második helyen állt az argentin Agustin Vernice mögött. A magyar kajakos 500 méternél már átvette a vezetést, és végül remek versenyzéssel megnyerte a második előfutamot. A magyar sportoló ezzel kvalifikálta magát az elődöntőbe augusztus 2-ánForrás: AFP/Luis Acosta
Forrás: MTI/Kovács Tamás
2/13
Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének előfutama végén. A fiatal magyar futamgyőzelemmel bejutott a középdöntőbeForrás: MTI/Kovács Tamás
3/13
A férfi kajak egyes 1000 méteres első középfutamában Kopasz Bálint volt érdekelt. A magyar kajakos az ötös pályán jól kapta el a rajtot, majd 250 méterhez érve az első helyen álltForrás: AFP/Luis Acosta
Forrás: Getty Images/Harry How
4/13
A féltávnál hatalmas előnnyel vezetett, 1.38:64-s részidővel. A táv második felében sem volt ellenfele, végül 3:24.558-s, új olimpiai rekorddal nyert és jutott a döntőbeForrás: Getty Images/Harry How
5/13
Kopasz Bálint a férfi kajak egyesek 1000 méteres versenyének középfutamának végénForrás: MTI/Kovács Tamás
6/13
A döntőben Kopasz Bálint és Varga Ádám is érdekelt volt. Az első rossz rajt után a második már sikeres volt, 250 méternél Kopasz a 2., Varga az 5. helyen állt, majd a féltávnál Kopasz átvette a vezetést, Varga pedig már a 3. voltForrás: AFP/Luis Acosta
7/13
750 méternél Kopasz még mindig első volt, Varga pedig továbbra is a harmadik. Végül Kopasz Bálint aranyérmes lett, míg Varga Ádám ezüstérmesForrás: AFP/Luis Acosta
8/13
Kopasz Bálint öröme a célbanForrás: AFP/Luis Acosta
9/13
Kopasz Bálint 3:20.643-s idővel, új olimpia rekorddal lett aranyérmes. Varga Ádám 3:22.431-s idővel lett ezüstérmes. A harmadik a portugál Pimenta lettForrás: AFP/Luis Acosta