Rasovszky Kristóf fantasztikusan úszva lett ezüstérmes 10 km-en - galéria

Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
1/15
Rasovszky Kristóf (balra, zöld sapkában) a férfi nyílt vízi úszók 10 kilométeres versenyén a 2020-as tokiói nyári olimpián az Odaiba Kikötőparkban 2021. augusztus 5-énForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
2/15
Rasovszky Kristóf rajtja magyar idő szerint még szerda késő este, 23.30-kor voltForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
3/15
A verseny első ellenőrző pontjánál Rasovszky Kristóf az ötödik helyen állt a versenybenForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
4/15
Szépen fokozatosan az első három közé zárkózott fel a 24 éves sportolóForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
5/15
Végig a mezőny elejében úszott Rasovszky, remek teljesítményt bemutatvaForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
6/15
A harmadik kör után, 4,3 kilométernél a magyar úszó mindössze 2,7 másodperccel volt lemaradva az első helyezettőlForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
7/15
Körülbelül féltávnál első helyen vezette a mezőnyt, majd 6 kilométer környékén Wellbrock és Olivier megelőzte őtForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
8/15
6,6 kilométernél Rasovszky Kristóf a második helyen úszottForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
9/15
Az utolsó körre második helyen fordult a magyar úszóForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
10/15
8 kilométernél nagyon együtt úszott a mezőny, 8 másodpercen belül volt az első hat versenyző. Rasovszky a negyedik helyen állt ekkorForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
11/15
Az utolsó 500 méteren hatalmas küzdelem volt Rasovszky és az olasz versenyző között a 2-3. helyértForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
12/15
A 10 km-es férfi nyílt vízi úszás döntőjében a szenzációsan versenyző magyar úszó nagy csatában megszerezte az ezüstérmet. Gratulálunk Rasovszky Kristófnak!Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
13/15
Rasovszky Kristóf öröme, miután második helyen érkezett célba 10 kilométer úszás utánForrás: MTI/Czeglédi Zsolt
14/15
Rasovszky Kristóf a 13. érmét szerezte meg ezzel Magyarországnak a tokiói olimpián. Gratulálunk!Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
Forrás: AFP/Oli Scarff