Magyar bravúr, itt a hoki

2014.02.12. 08:37

Miklós Edit minden idők legjobb magyar olimpiai eredményét szállította alpesi síben: hetedik lett lesiklásban, míg az élen holtversenyben nyert Tina Maze és Dominique Gisin. Bemutatkoztak a férfi hokisok, a műkorcsolyázók páros számában pedig kettős hazai siker született. Ez történt szerdán Szocsiban, a téli olimpián.

09.50 |

Vezetnek a finn nők

A finn női hokisok tíz perc után már 2-0-ra vezetnek Svájc ellen, Jenni Hiirikoski és Michelle Karvinen találataival.

09.41 |

Berecz is célba ért

Berecz Anna is célba érkezett a lesiklóknál, a futamot befejezők közül az utolsó, 35. lett, a Maze, Gisin kettőstől 9,4 másodpercre lemaradva.

09.28 |

A legjobb magyar eredmény

Miklós Edit minden idők legjobb magyar alpesi sí eredményét elérve a hetedik helyen végzett lesiklásban. A csíkszeredai versenyző - aki hétfőn 16. lett szuperkombinációban - 25-ös rajtszámmal vághatott neki a távnak, s a szokatlan meleg idő az elsők között indulóknak kedvezett. A három éve magyar színekben versenyző síző ennek ellenére kiválóan siklott a pályán, s 1:42.28 másodperces eredménnyel zárt. Ezzel néhány percig az olimpia pontszerző hatodik helyen állt - az őt követő norvég Lotte Smiseth Sejersted azonban megelőzte.

Norvég részsiker

A norvég férfi curlingesek 8-5-re legyőzték Németországot. Az "alapszakaszban" három forduló után az egyaránt hibátlan Kína, Norvégia és Svédország vezet. A házigazda oroszok és a németek még nem nyertek meccset.

09.08 |

Gisin döbbenete

Így fogadta az addig vezető Gisin, hogy Maze századra ugyanolyan időt ért el:

09.00 |

Sejersted előz

A norvég Lotte Smiseth Sejersted sokáig a legjobb részidővel haladt, ám végül visszaesett, és pont Miklós elé, hatodiknak érkezett meg.

08.57 |

Miklós a hatodik!

Miklós Edit szenzációs teljesítménnyel a hatodik helyre jött be, 0.71 századot kapott az élen álló kettőstől. Az elején hibázott egy kicsit, de aztán korrigált, és jobb középső szakaszt teljesített, mint Tina Maze.

08.55 |

Jön Miklós Edit

A következő síző az Erdélyből áttelepült Miklós Edit.

08.49 |

Kínai siker

Kína csúszókorongosai végül 5-4-re legyőzték Svájcot.

08.47 |

Két olimpiai bajnok lehet

Tina Maze végig jobb részidőket produkált Gisinnél, de az utolsó szakaszon hibázott, végül pedig pontosan ugyanolyan idővel ért célba, mint az addig vezető svájci, aki hitetlenkedve a szája elé kapta a kezét. Ha nem verik meg őket, mindketten olimpiai bajnokok lesznek.

08.45 |

Curlingcsaták

Az Egyesült Államok férfi curlingesei 9-5-re legyőzték Dániát. A Kína-Svájc és a Norvégia-Németország meccs egyaránt döntetlenre áll (4-4, illetve 5-5).

08.35 |

104 km/óra

A svájci Lara Gut érte el eddig a legnagyobb sebességet, 104 km/órával száguldott lefelé, de egy tizeddel elmaradt Gisintől. Csalódottan fogadta, hogy csupán a második helyen áll.

08.25 |

Gisin az élen

A svájci Dominique Gisin vezet a lesiklásban, a pálya állapota idő enyhülésével kicsit romlik, még öten vannak fent a rajtnál.

08.15 |

Darázs bajban

Veszélybe került Darázs Rózsa (Darázs István szövetségi kapitány lánya) NOB-ösztöndíja. Tavaly februártól 14 hónapon át jár neki több mint 300 ezres havi támogatás, ám nem felelt meg a szigorú feltételeknek, mivel kilenc hónapon át nem volt eredménye, egyszer még a visszavonulását is fontolgatta. Bővebben itt olvashat az ügyről.