Obama bukott egy rekesz sört a hokidöntőn

2014.02.20. 08:54

A síakrobaták estek-keltek a most debütáló számban, félcsőben, Kanada 0-2-ről egyenlítve, a hosszabbításban nyerte meg a nőihoki-döntőt, az oroszok műkorcsolyában vigasztalódtak a hokicsapat nagy égése után. Ez történt Szocsiban csütörtökön.

21.28 |

Zárás

Szocsiban már péntek van, úgyhogy zárjuk a napi hírfolyamot. Köszönjük a figyelmet, tartsanak velünk pénteken is!

Ukrajna - - 1

Női lesiklásban két győztest avattak, férfi szuper-óriásműlesiklásban pedig két bronzérmes volt.

21.20 |

A csütörtöki győztesek

Kanada két aranyérmet is gyűjtött a téli olimpia csütörtöki versenynapján: női csapata curlingben és jégkorongban is megnyerte a döntőt.

A csütörtöki győztesek:
curling, női torna: Kanada - részletek itt

északi összetett, csapatverseny:Norvégia (Magnus Hovdal Moan, Haavard Klemetsen, Magnus Krog, Jörgen Graabak)

jégkorong, női torna: Kanada - részletek itt

műkorcsolya, női verseny: Agyelina Szotnyikova (Oroszország) - részletek itt

síakrobatika, férfi krossz: Jean Frédéric Chapuis (Franciaország)

síakrobatika, női félcső: Maddie Bowman (Egyesült Államok) - részletek itt

21.05 |

Obama bukott egy rekesz sört

Az amerikai elnök a kanadai miniszterelnökkel, Stephen Harperrel fogadott egy rekesz sörben a nőijégkorong-döntő eredményére, így most Harper dörzsölheti a tenyerét, miután a kanadai csapat 0-0-2-ről győzött. Pénteken jön az újabb kanadai-amerikai csata - ezúttal a férfiak elődöntőjében.

20.59 |

Kanadai zsinórban negyedszer nyert

A 3-2-es fordítás azt jelenti, hogy Kanada egymás után negyedszer nyerte meg az olimpiai nőijégkorong-tornát.

20.53 |

Eldőlt!

A rendes játékidő végén a kanadai egyenlítőgólt szerző Marie-Philip Poulin szerezte a hosszabbításban azt a gólt, amivel csapata 3-2-re fordított, és ezzel olimpiai bajnok lett!

20.48 |

Alig maradtak a jégen

Az amerikaiak egy kiállítás miatt 4 a 3-ban támadhattak - volna. Kiküldték ugyanis Jocelyne Lamoureux-t is, így most három-három mezőnyjátékos van mindkét csapatból a jégen.

20.33 |

20 perc a hosszabbítás

És a hirtelen halál szabály van életben, vagyis akármelyik csapat szerez gólt, vége a döntőnek.

20.20 |

Már 2-2

Kanada bemondta az all-int, lehozta a kapust, és ez a húzás bejött, 55 másodperccel a vége előtt Marie-Philip Poulin egyenlített. A kapus Shannon Szabados pedig vissza is korcsolyázott a kapu elé. Úgy néz ki, 2-2 után hosszabbítás dönt majd.

20.15 |

Kanada szépített

Brianne Jenner góljával a címvédő egy gólra felzárkózott a nőijégkorong-döntőben. De már csak három és fél perc van hátra.

20.08 |

Az első orosz nő, akinek sikerült

Szotnyikova előtt korábban egyetlen orosz nő sem tudott nyerni téli olimpián a női műkorcsolyázóknál.

19.56 |

Szotnyikova az olimpiai bajnok

A női műkorcsolyázóknál a rövid program után éllovas dél-koreai Kim Ju Na 144,19 pontot kapott a kűrjére, így az orosz Agyelina Szotnyikova lett az olimpiai bajnok, aki a kűrre majdnem hat ponttal többet kapott. Az olasz Carolina Kostner lett a harmadik.

19.53 |

Verik a címvédőt

A kanadai nőijégkororng válogatott még egyetlen meccset sem vesztett el az olimpiákon, de a 16 éves veretlenségi sorozat a végéhez érhet, mert az USA Alex Carpenter góljával már 2-0-ra vezet.

19.38 |

Már csak ketten vannak hátra

Az amerikai Ashley Wagner és a dél-koreai Kim Ju Na van már csak hátra a női műkorcsolyázóknál. Jelenleg az orosz Agyelina Szotnyikova vezet 224,59 ponttal, a kűrjére 149,95 pontot kapott.

19.34 |

Egy harmadra a győzelemtől

Az amerikai nőijégkorong-válogatott 1-0-ra vezet két harmad után a címvédő Kanada ellen. Kanada eggyel többet lőtt kapura (17-16), de egyelőre nem bír az amerikai kapussal.

19.26 |

Bowman lett az aranyérmes

Az amerikai Maddie Bowman lett az aranyérmes a női síakrobaták félcső számában, miután a második futamban 89,00-es pontszámot kapott. Bowman korábban kétszer győzött a téli extrém sportágak seregszemléjén, az X Gamesen, így nem meglepetés a győzelme.

A második helyezett a francia Marie Martinod (85,40) lett, aki egyszer már visszavonult, de két éve visszatért. A bronzérmes a japán Onozuka Ajana (83.20) lett.

19.20 |

Elesett a nagy esélyes

A női műkorcsolyázóknál a budapesti Eb-n győztes, mindössze 15 éves orosz Julija Lipnyickaja kétszer is elesett a kűr során, úgyhogy lemondhat az éremről szőtt álmairól.

19.16 |

Vezet az USA

A második harmadban mindössze három percet kellett várni az első gólra a nőihoki-döntőben, Meghan Duggan szerzett vezetést az amerikaiaknak.

19.04 |

Lement az első futam

A női síakrobaták félcső számának döntőjében az első futam után az amerikai Maddie Bowman vezet 85,80-as pontszámmal, mögötte a francia Marie Martinod a második 84,80-nal.