Szabados aranyat harapott, Ligety felfelé síelt

2014.02.21. 07:57

Aranyérmet harapott a kanadaiak magyar származású női hokisa, Ted Ligety felfelé síelt, a 18 éves Shiffrin nyert női műlesiklásban, kialakult a hokidöntő párosítása, doppingolt az olimpiai bajnok biatlonista. A pénteki hírek Szocsiból egy helyen.

20.30 |

Vége

Mára véget ért az olimpiai hírzuhatag, viszlát szombaton.

20.29 |

1. Oroszország, 2. USA, 3. Kína

Az orosz csapat győzött a férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 5000 méteres váltóversenyében a szocsi téli olimpián.

Az orosz Viktor An az 500 m után a második aranyát nyerte pénteken. A második helyre az amerikaiak, a harmadikra pedig a kínaiak futottak be.

Eredmények, rövidpályás gyorskorcsolya:
férfi 5000 m-es váltó, olimpiai bajnok:
Oroszország (Viktor An, Szemjon Jelisztratov, Vlagyimir Grigorjev, Ruszlan Zaharov) 6:42.100 p
2. Egyesült Államok (Eduardo Alvarez, J.R. Celski, Chris Creveling, Jordan Malone) 6:42.371
3. Kína (Csen Te-csüan, Han Tien-jü, Si Jing-nan, Vu Ta-csing) 6:48.341

20.25 |

Viktor An aranyérmes

A férfi rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyét az orosz Viktor An nyerte, míg a nők 1000-es döntőjében a dél-koreai Park Szung Hi volt a leggyorsabb a szocsi téli olimpián.

A 2006-os torinói játékokon még dél-koreaiként három aranyat gyűjtő An most szerepelt először orosz színekben olimpián, és az 500-on aratott diadala előtt 1000-en is első volt, 1500-on pedig harmadikként végzett.

A női versenyben győztes Park korábban bronzérmet nyert 500-on.

A pénteki versenynapon a magyarok közül egyedül Knoch Viktor volt érdekelt, aki a negyeddöntőből nem jutott tovább, és a 12. helyen zárt.

Liu Shaolin Sándor, aki a keddi selejtezőből nem jutott tovább, 18. lett, míg az 1000-en ugyancsak a negyeddöntő előtt kiesett. A selejtezőben a bírók szerint szabálytalankodó Heidum Bernadett helyezetlenül zárt.

Kanada is hokidöntős

Egy gól döntött a második hokielődöntőben: Kanada-Egyesült Államok 1-0. A döntő másik résztvevője a finneket legyőző svéd csapat. Magyar idő szerint vasárnap 13 órakor rendezik a finálét. (Részletek itt.)

19.51 |

A hóviszonyokat nem nevezném ideálisnak

Berecz Anna a 35. helyen végzett műlesiklásban. "Technikailag lehetett volna jobb is. Nem tudom, hogy ez volt-e az utolsó olimpiai futásom, de összességében elégedett vagyok. Nagyon nehéz pálya volt, a hóviszonyokat pedig nem nevezném ideálisnak. Az mindenképp elégedettséggel tölt el, hogy a 65-ös rajtszámmal indulva a 35. helyen végeztem!" - mondta második futama után Berecz Anna a mob.hu-nak.

19.48 |

18 éves a legjobb női műlesikló

A világbajnok, mindössze 18 éves amerikai Mikaela Shiffrin nyerte a női alpesisízők műlesikló viadalát, ezzel a szám történetének legfiatalabb olimpiai bajnoka lett. Berecz Anna a 35. helyen zárt.

A második helyet a 2006-ban, Torinóban ebben a számban bronz-, négy éve, Vancouverben pedig ezüstérmes osztrák Marlies Schild szerezte meg, míg a harmadik honfitársa, Kathrin Zettel lett.

Berecz Anna az első futamban 1.03.28 perc alatt ért célba, míg a másodikban 1:01.64 perc volt az ideje, ezzel kilenc helyet előrelépett.

Az első futamot követően még második helyezett, címvédő, Szocsiban szuperkombinációban arany-, szuper-óriásműlesiklásban pedig ezüstérmes német Maria Höfl-Riesch végül negyedik lett, míg Tina Maze, az óriás-műlesiklás és a lesiklás bajnoka - aki a harmadik legjobb időt síelte az első futamban -, csak a nyolcadik helyen végzett.

A műlesiklásban több mint nyolcvanan indultak és a két futamot 49-en teljesítették.

alpesi sí, nők, műlesiklás, olimpiai bajnok:
Mikaela Shiffrin (Egyesült Államok) 1:44.54 perc (1. futam: 52.62 másodperc, 2. futam: 51.92)
2. Marlies Schild (Ausztria) 1:45.07 (53.96, 51.11)
3. Kathrin Zettel (Ausztria) 1:45.35 (54.00, 51.35)
...35. Berecz Anna 2:04.92 (1.03.28, 1:01.64)

19.27 |

Nincs újabb gól

Két harmad után a hokielődöntőben: Kanada-USA 1-0.

19.25 |

Ligety felfelé síel

A magyar származású, amerikai színekben olimpiát nyert Ted Ligety egy reklámban felfelé síel.

18.58 |

Vezet Kanada

Jamie Benn góljával Kanada vezet.

18.39 |

Megsorozták az amerikai kapust

Nincs könnyű dolga az amerikai kapusnak, a Los Angeles Kingben védő Jonathan Quick közel 20 lövést kapott az első harmadban. Továbbra is 0-0 az állás a hokielődöntőben.

18.29 |

Nincs gól a hokirangadón

Az első húsz percből 15 perc telt el a Kanada-USA hokielődöntőben, egyelőre nincs gól. Kanadának eddig több helyzete volt.

17.56 |

Megégtek az amerikai gyorskorisok

Harminc év után először fordul elő, hogy az amerikai gyorskorcsolyázók érem nélkül zárnak a téli olimpián, miután a mai csapatüldözéses számban a férfiak és a nők is búcsúztak Szocsiban.

Az Egyesült Államok férfi együttese Kanadától kapott ki a negyeddöntőben, míg a nők a hollandokkal szemben maradtak alul ugyancsak a nyolc között. Dobogós hely nélküli szereplés legutóbb az 1984-es szarajevói seregszemlén fordult elő az amerikaiakkal.

A férfiaknál a szombati helyosztók során a dél-koreaiak és a hollandok vívják a döntőt, a harmadik helyért pedig Kanada és Lengyelország küzd meg. A nőknél egyelőre csak a negyeddöntők zajlottak le.

17.44 |

Knoch senkit nem előzött meg

Knoch Viktor a negyeddöntőben fejezte be szereplését a rövidpályás gyorskorcsolyázók 500 méteres versenyében.

A legjobb 16 korcsolyázót felvonultató mezőnyben Knoch az első futamban versenyzett az 1000 méter holland bronzérmesével, Sjinkie Knegttel, a szám világbajnoki címvédőjével, a kínai Liang Ven-haóval, továbbá az orosz Szemjon Jelisztratovval. Az elődöntőbe jutáshoz az első kettő között kellett végezni.

Knoch a rajttól a negyedik helyen haladt, szorosan tapadt az ellenfeleire, de előzni nem tudott. Végül az oroszt - aki a cél előtt nem sokkal elesett, de így is besiklott - kizárták, így a magyar versenyző harmadik lett a futamban.

17.23 |

Műlesiklás: a világbajnok vezet, Berecz 44.

Az első futamot követően a szám világbajnoka, az amerikai Mikaela Shiffrin áll az élen az alpesi sízők női műlesikló viadalán. Berecz Anna a 44. helyen áll. A második helyen a címvédő, Szocsiban szuperkombinációban arany-, szuper-óriásműlesiklásban pedig ezüstérmes német Maria Höfl-Riesch várja a folytatást, míg a harmadik az óriás-műlesiklás és a lesiklás bajnoka, a szlovén Tina Maze.

16.57 |

Szoros csata az élen

Ez volt Ukrajna első aranyérme a játékokon, az élen változatlanul hatalmas csata dúl Norvégia és Kanada közt: a férfi curlingdöntő után mindkét nemzetnek tíz aranya van.

16.48 |

Ukrán örömmámor

És véget ért a női sífutók 4x6 kilométeres váltója, a szinte végig vezető ukránok (Julija Dzima, Olena Pidrusna, Valj Semerenko, Vita Semerenko) megszerezték az aranyérmet.

16.39 |

Kanada aranya

Vége a férfi curlingdöntőnek, most már hivatalos, ami hosszú ideje látszott: Kanada az olimpiai bajnok, miután 9-3-ra elverte a briteket.

16.32 |

Újabb doppingeset

Pozitív lett egy olasz bobos, William Frullani doppingtesztje. A csapat hazaküldte, és mást jelölt a helyére.

16.27 |

Kapaszkodó norvégok

Norvégia feljött a második helyre a női sílövő váltóban, ahol továbbra is Ukrajna vezet.