Nincs nyertese a madridi derbinek, Böde elpuskázta

2014.03.02. 09:28

A Manchester City nyerte a Ligakupát, Arthur Abraham több mint egy év után lett ismét profiboksz-világbajnok, az amerikai Terence Crawford pályafutása során először csatolhatta magára a vb-övet, Miklós Edit minden idők legjobb magyar Világ-kupa-helyezését érte el. Az Atlético-Real vége 2-2 lett, a Fradi 1-1-re végzett a Győrrel a Puskásban (Böde Dániel büntetőt rontott), a Juventus idegenben két góllal győzte le a Milant. A vasárnapi sporthírek egy helyen.

23.15 |

Vége

Véget ért a mai sportos hírzuhatag, viszlát hétfőn.

23.10 |

A PSG legyőzte a Marseille-t

A PSG 2-0-ra legyőzte az Olympique Marseille-t a francia bajnokság rangadóján. Zlatan Ibrahimovic ezúttal nem szerzett gólt, adott viszont egy gólpasszt Maxwellnek, majd Cavani is betalált.

22.59 |

Így nyert a Barca - összefoglaló

A Barca végül könnyedén, 4-1-re legyőzte az Almeriát - íme, a meccs góljai.

22.49 |

Juve-siker a Milan ellen

A Juventus idegenben 2-0-ra legyőzte a Milant a Serie A-ban, a torinóiak góljait Llorente és Tévez szerezték. A Lazio 1-0-ra nyert a Fiorentina otthonában. (A Milan focizott, a Juve a gólokat szerezte - olvassa el tudósításunkat!)

22.39 |

Puyol növelte az előnyt

Messi fejjel a kapufát találta el, a kipattanót Carles Puyol közelről bepofozta. Nem sokkal később Xavi is betalált: Barcelona-Almeria 4-1.

22.00 |

Barca-Almería 2-1

A szünetben egy góllal vezet a Barca az Almería ellen, a vendégek a 27. percben szépítettek Angel Trujillo révén.

21.57 |

Megsérült a fociválogatott kapusa

Megsérült vasárnap a Red Bull Salzburgot erősítő Gulácsi Péter, így nem szerepelhet a finnek elleni, szerdai barátságos labdarúgó-mérkőzésen

A kapus a vasárnap 6-3-ra megnyert osztrák bajnokin ütközött a Rapid Wien játékosával, Christopher Dibonnal, és - közelebbről meg nem nevezett - arcsérülést szenvedett. A magyar válogatott finnek elleni összecsapása szerdán 18 órakor kezdődik a győri ETO Parkban.

Forrjon rosszul a csont, csak védjek - interjúnk Gulácsival

21.54 |

3-0-ról buktak el az újvárosi hokisok

Vereséget szenvedett Brassóban a Dab.Docler a jégkorong Mol Liga elődöntős párharcának harmadik mérkőzésén, ezzel a hazai csapat került lépéselőnybe az egyik fél harmadik sikeréig tartó sorozatban. A dunaújvárosi együttes háromgólos előnyre tett szert, de a Brassó felzárkózott, sőt az 58. percben a vezetést is átvette. A DAB ugyan az 59. percben hosszabbításra mentette a találkozót, ám végül így is kikapott.

Mol Liga, elődöntő, 3. mérkőzés:
Corona Brassó (román) - Dab.Docler 5-4 (0-2, 1-1, 3-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Gliga (30.), Zsók (43.), Saluga (52., 59.), Dornic (71.) illetve Azari (5.), Peterdi (10.), Gröschl (28.), Jabornik (60.)
Az állás: 2-1 a Brassó javára.

21.24 |

Messi betekerte a szabadrúgást

A 24. percben Messi 27 méterről pazarul csavart szabadrúgásból az Almería kapujába, ezzel 2-0.

21.11 |

Kiscsapat ellen botlott a Napoli

A kieső helyen álló Livorno otthonában csak 1-1-re végzett a tabellán harmadik Napoli az olasz bajnokságban.

21.09 |

Kilenc perc után vezet a Barca

A Barcelona Alexis Sanchez góljával már a 9. percben vezetéshez jutott az Almeria ellen a La Ligában. A meccs 21 órakor kezdődött.

20.59 |

Ami a Barca ellen elég volt, a Sevilla ellen nem

Az előző körben az FC Barcelonát legyőző Real Sociedad kikapott Sevillában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A meccs egyetlen gólját a csereként beállt Gameiro szerezte a 77. percben.

Eredmény:
Sevilla - Real Sociedad 1-0 (0-0)

20.46 |

Íme, Böde elpuskázott 11-ese

Böde Dániel elrontott büntetőjén kívül megnézhetik a Fradi-Győr góljait és a piros lapokat is.

20.34 |

Diósgyőr-Debrecen 1-1

NB I, 18. forduló: Diósgyőr-Debrecen 1-1 (gól: Futács 17., ill. Volas 15.). Részletek itt.

20.32 |

Bravúr! Rájátszásban a Fehérvár

Bejutott a rájátszásba a Sapa Fehérvár AV19 az osztrák jégkorongligában (EBEL), mivel a középszakasz utolsó fordulójában, az alsóházban egy góllal jobbnak bizonyult egyik legnagyobb riválisánál, a Dornbirnnél.

Középszakasz, alsóház (7-12. helyért), 10. forduló:
Dornbirn (osztrák) - Sapa Fehérvár AV19 2-3 (1-2, 1-0, 0-1)
gól: Naglich (6.), Sertich (15.), illetve Aquino (20.), d'Aversa (33.), Kovács (57.)

A Fehérvár az utolsó forduló előtt az élen állt az alsóházban, amelyben az első két hely ér rájátszást. Ellenfele azonos pontszámmal kezdte a vasárnapi mérkőzést, a továbbjutásért még ugyancsak versenyben lévő, kétpontos hátránnyal harmadik helyezett Klagenfurt pedig az utolsó helyezett Innsbruckot fogadta.

A Fehérvár az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, de még a szünet előtt emberelőnyben szépített a Dornbirn. Az osztrák csapat a második szakaszban egyenlített, a mérkőzés végéhez közeledve azonban a székesfehérvári együttes Kovács Csaba góljával kicsikarta a győzelmet.
Ezzel a Sapa Fehérvár az élen zárt az alsóházban, s bejutott a rájátszásba, amelynek az alsó hatosból még a Dornbirn vált a tagjává.

A címvédő Klagenfurt ugyan simán nyerte saját mérkőzését, de csak pontszámban érte utol a Dornbirnt, amely az egymás elleni összevetésben jobb volt.

20.04 |

Nem szakadt le a Tottenham

A még Bajnokok Ligája-indulást érő helyre pályázó Tottenham egygólos győzelmet aratott az utolsó előtti Cardiff City felett az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.

Vége Soldado elképesztő góliszonyának

Eredmények, 28. forduló:
Tottenham Hotspur - Cardiff City 1-0 (1-0)

Fordított a Frankfurt

A Frankfurt a 80. percben még vesztésre állt a vendég Stuttgart ellen, ám két góllal megfordította a mérkőzést vasárnap a labdarúgó Bundesliga 23. fordulójában.

Eredmények:
Eintracht Frankfurt - VfB Stuttgart 2-1 (0-1)

Jakab ötödször a hazai pingpongtrónon

Jakab János és Madarász Dóra nyerte egyesben a 97. asztalitenisz országos bajnokságot, amelynek Celldömölk adott otthont. Madarász duplázott, mert Pergel Szandrával párosban is győzött, míg a férfiak hasonló számában Lindner Ádám és Gerold Gábor megvédte címét.

Egyesben az elődöntők mindkét nemnél nagy csatákat hoztak (Madarász a címvédő Ambrus Krisztinát verte 4-3-ra), a finálék azonban már simábban alakultak: a végjátékban az osztrák Stockerauban légióskodó Jakab a tavaly győztes Pattantyús Ádámot, a budaörsi Madarász pedig a rutinos, korábbi többszörös bajnok Braun Évát verte könnyedén, egyaránt négy szettben.

Jakab 2007, 2008, 2009 és 2011 után pályafutása során ötödször, Madarász pedig először lett országos bajnok.

Az ob győztesei és a helyezettjei pénzdíjazásban részesültek, egyesben 60 ezret, párosban fejenként 20 ezer forintot ért a bajnoki cím.

A házigazda celldömölki klub 2006-ban tragikus hirtelenséggel elhunyt egykori versenyzője, Mercz Gábor emlékének ajánlotta az ob-t.

18.52 |

A Barca örülhet a madridi derbi végének

Az Atlético-Real vége 2-2 maradt. Az élen: 1. Real 64 pont, 2. Atlético 61, 3. Barca 60 (Barca-Almería 21 órakor), 4. Bilbao 50.