Közelít a Roma a Juventushoz

2014.04.02. 08:29

Gerard Piquének ki kell hagynia a szezon legfontosabb meccseit, sztrájkol a PMFC, Babosék maratoni csatában nyertek Mexikóban. Rájátszásban a Nets, kapusa vezette győzelemre a St. Louist, alkoholtilalom lesz a Fradi-Újpest előtt. A keddi sporthírek egy helyen.

20.30 |

Mára ennyi

Köszönjük a figyelmet, kövesse a BL-meccseket élőben az Origón. Mindjárt kezdődnek.

20.26 |

Rápihen a playoffra a Hawks klasszisa

A címvédő Chicago Blackhawks olimpiai bajnok sztárja, Jonathan Toews már nem lép pályára az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszában. Joel Quenneville vezetőedző szerdán jelentette be: jó esély van arra, hogy a sérült csapatkapitány a rájátszásra teljesen rendbe jön. A Chicagónak még hat találkozója van az alapszakaszból, és már biztos résztvevője a playoffnak. Toews 76 összecsapáson 68 pontot gyűjtött, amivel harmadik helyen áll a házi listán. Rajta kívül egy másik ász, Patrick Kane is hiányzik jelenleg a csapatból.

20.10 |

Oktatott és közelít a Roma

Megnyerte a Parma ellen elmaradt meccsét a Roma, és nyolc pontra felzárkózott a Juventusra a Serie A-ban. Az óriási rajt után (15 perc alatt három gól és egy érvénytelen találat született) a csapatok belassultak kicsit, de a Roma győzelmének jogosságához kétség sem férhetett.

Serie A, a 22. fordulóból bepótolt mérkőzésen:
Roma - Parma 4-2
Gervinho (12.), Totti (17.), Pjanic (49.), Taddei (82.), ill. Acquah (15.), Biabiany (91.)

20.02 |

Taddei behúzta a mattot

Eddig sem volt kérdés, hogy a Roma legyőzi a Parmát, de a fővárosiak nem álltak le, és a 82. percben megszerezték a negyedik gólt is: egy jobboldali szöglet után Taddei csúsztatott a kapu bal oldalába, aztán kimászott ünnepelni a szurkolókhoz. Roma-Parma 4-1

19.59 |

Húszpontos hátrányból nyert a Szolnok

Az első negyed után még húszpontos hátrányban lévő Szolnoki Olaj győzött a Sopron KC vendégeként a férfikosárlabda NB I felsőházi középszakasz-mérkőzésén szerdán.

Férfi NB I, középszakasz, felsőház:
Sopron KC - Szolnoki Olaj KK 69-76 (28-8, 4-16, 11-29, 26-23)
Atomerőmű SE - Kaposvári KK 90-66 (34-22, 14-10, 25-22, 17-12)
Alba Fehérvár - KTE-Duna Aszfalt 86-70 (27-21, 22-13, 17-20, 20-16)

alsóház:
EGIS Körmend - FORTRESS Jászberény 92-67 (21-14, 24-21, 15-17, 32-15)
Pécsi VSK-PANNONPOWER - MARSO Nyíregyházi KK 81-70 (18-13, 22-23, 26-17, 15-17)
Naturtex-SZTE-Szedeák - Zalakerámia-ZTE KK 96-76 (33-36, 24-9, 20-11, 19-20)

19.53 |

Betelt a Vivicittá félmaraton

A rendezők tájékoztatása szerint 11 nappal az esemény előtt már több mint 5500-an jelentkeztek a Telekom Vivicittá Félmaratonra, ezért a 21 097,5 méteres távra szerda délután - szervezési okok miatt - lezárták a nevezést. A közlemény szerint az esemény és a Budapest Sportiroda által rendezett eddigi valamennyi rendezvény történetében most először fordul elő, hogy betelik a létszám. A félmaratoni távra jövő szombaton 14 és 18 óra között a margitszigeti versenyközpontban - a visszalépések függvényében - korlátozott számban lehet majd még nevezni. A 29. Vivicittára - amelyen tavaly 3800-an vettek részt - jövő vasárnap kerül sor, a további öt versenyszámra változatlanul nevezhetnek az érdeklődők.

19.47 |

Egerszegen nyert a Pécs

A PINKK Pécsi 424 nyert a ZTE otthonában a nőikosárlabda NB I középszakaszának szerdai játéknapján.

Női NB I, középszakasz:
MKB Euroleasing Vasas - Uniqa Euroleasing Sopron 36-96 (6-20, 7-23, 11-30, 12-23)
HAT AGRO UNI Győr - Aluinvent DVTK Miskolc 65-70 (19-20, 19-16, 18-17, 9-17)
Atomerőmű KSC Szekszárd - PEAC-PÉCS 53-95 (19-23, 11-18, 13-30, 10-24)
MTK-Budapest - Ceglédi EKK 84-58 (25-17, 18-13, 23-14, 18-14)
ZTE NKK - PINKK Pécsi 424 56-79 (14-19, 14-15, 15-26, 13-19)

19.33 |

Április 26. nagy nap lesz Veszprémben

Április 19-én Párizsban, április 26-án pedig Veszprémben találkozik az MKB-MVM Veszprém a francia PSG-vel a férfikézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A párharc győztese jut ki a május 31-én és június elsején sorra kerülő kölni négyes döntőre.

A negyeddöntős időpontok a sorozat honlapja alapján.
Paris Saint-Germain (francia) - MKB-MVM VESZPRÉM
1. mérkőzés: április 19., 18.00, Párizs
visszavágó: április 26., 16.00, Veszprém

Rhein-Neckar Löwen (német) - FC Barcelona (spanyol)
1. mérkőzés: április 20., 19.15, Mannheim
visszavágó: április 26., (nincs még kezdési időpont), Barcelona

SG Flensburg-Handewitt (német) - Vardar Szkopje (macedón)
1. mérkőzés: április 21., 19.00, Flensburg
visszavágó: április 26., 17.00, Szkopje

Metalurg Szkopje (macedón)-THW Kiel (német)
1. mérkőzés: április 19., 18.30, Szkopje
visszavágó: április 27., 14.15, Kiel

19.30 |

A szülinapos gólja

A 24. születésnapját ma ünneplő Miralem Pjanic szerezte a Roma harmadik gólját, Gervinho védőkről lepattanó lövését küldte a jobb alsóba. Ezzel 3-1-re vezet a Roma a 49. percben a Parma ellen.

19.20 |

Elődöntős a Videoton

A Videoton 3-0-ra győzött hazai pályán a Pécs ellen, így 4-1-es összesítéssel bejutott a Ligakupa elődöntőjébe. A fehérváriak első gólját Juhász Roland szerezte egy fejesből, majd a második félidő elején a Pécs több helyzetet is elrontott. A 71. percben Haraszti egy távoli lövéssel növelte a Vidi előnyét, majd Zé Luis állította be a végeredményt. A Videoton a Debrecennel játszik az elődöntőben, a másik ágon a Fradi a Diósgyőrrel találkozik.

19.09 |

2-1 a félidőben Tottiéknak

A meccs elején hat perc alatt három gól is esett a Roma-Parma meccsen, majd utána csak a helyzetek sorjáztak, a legközelebb Destro járt a gólhoz, akinek a fejese a lécen csattant. 2-1 a félidő, negyedóra múlva jön a folytatás.

19.00 |

Bevehetetlen vár a PSG otthona

A 20.45-től a Chelsea ellen BL-negyeddöntőt játszó PSG 28 mérkőzés óta veretlen a nemzetközi kupákban. A sorozat ideje alatt 18 győzelmet és 10 döntetlent ért el a párizsi csapat.

18.54 |

A mesterséges kómából is van visszaút

Másfél évvel súlyos autóbalesete után szerdán először találkozott ismét csapattársaival Boris Vukcevic, a német Bundesligában szereplő Hoffenheim labdarúgója. A klub bejelentése szerint a 24 éves futballista nemcsak a játékosokkal, hanem az egyesület vezetőivel is eltöltött egy kis időt.

"Jól vagyok, de a felépülésem nagyon hosszú időt és rengeteg energiát vesz igénybe, ugyanakkor mindig van egy kis haladás, amely arra ösztönöz, hogy folytassam az utat" - nyilatkozta a látogatás után a korábbi U21-es német válogatott Vukcevic.

A horvát származású játékos 2012. szeptember 28-án éppen edzésre tartott, amikor autójával frontálisan ütközött egy tehergépkocsival. A karambolban olyan súlyos fejsérüléseket szenvedett, hogy az orvosoknak az életéért kellett küzdeniük, végül azonban sikerült stabilizálni az állapotát. Két hónapig mesterséges kómában tartották, 2012 novembere óta tart a felépülése.

18.36 |

Mindenki kapcsoljon a Roma-meccsre!

Erősen kezdett a Roma a Parma ellen, a 12. percben Destro ziccerben a jobb kapufát találta telibe, a kipattanót pedig a teljesen üresen álló Gervinho pofozta be. Gervinho egy perccel később ballal is lőtt egy szép gólt, de azt les miatt nem adta meg a bíró.

A Parma gyorsan egyenlített, Acquah négy ember között vette le a labdát, majd kilőtte a jobb sarkot. És ezzel még nem volt vége az őrületnek, Totti a 16. percben a jobb felsőbe tüzelt 15 méterről, így most 2-1-re vezet a fővárosi csapat. Ez volt Totti 19. gólja a Parma ellen. A meccset a Sportklub élőben adja.

18.29 |

A kapuk már állnak

Aligg több mint két óra van már csak a kezdésig a Real Madrid-Borussia Dortmund BL-negyeddöntő első meccsén, a kapuk már a helyén vannak a Twiterre feltöltött kép alapján. A két csapat az 1997/98-as sorozatban az elődöntőben találkozott, és a madridi meccs 75 perces csúszással indult, mert gond volt az egyik kapuval, és az edzőpályáról kellett hozni egyet. A Real 2-0-ra győzött, és végül a döntőt is megnyerte a Juventus ellen.

18.20 |

Továbbjutásra áll a Vidi

Juhász Roland góljával 1-0-ra vezet a Videoton a Pécs ellen a Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján. Az első meccs 1-1-re végződött Pécsett, így jelenleg a fehérváriak állnak közelebb az elődöntőhöz.

18.15 |

Komoly érvágás a Real számára

Ángel Di María gasztroenteritisz miatt nem játszhat este a Real Madrid-Dortmund BL-negyeddöntő első mérkőzésén. Az argentin szélső helyére Carlo Ancelotti, a Real edzője José Rodríguezt, a Castilla középpályását hívta be.

18.00 |

Félbeszakadt, mindjárt pótolják

A hatalmas esőzés miatt február 2-án félbeszakadt a Roma-Parma bajnoki, amelyet ma este pótolnak 18.30-as kezdéssel.

A két kezdőcsapat:
Roma: De Sanctis - Maicon, Benatia, Castan, Toroszidisz - Taddei, De Rossi, Pjanic - Gervinho, Totti, Destro.
Parma: Mirante - Cassani, Lucarelli, Rossini, Gobbi  Marchionni, Parolo, Acquah; Biabiany, Amauri, Schelotto.

Ha a Roma nyer, nyolc pontra "megközelítheti" a Juventust.

17.50 |

Magaslati edzésekkel a Giróra

A kolumbiai Nairo Quintana célja, hogy megnyerje a május 9-én kezdődő Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt. Amint a Biciciclismoweb internetes szaklap megírta: a Movistar csapat versenyzője hazájában, magaslaton készül.

"Természetesen a célom a győzelem, erre gondolok. Óvatosnak kell lennem, hiszen az ellenfeleim szintén keményen készülnek és hasonló ambícióik vannak" - mondta Quintana, aki a tavalyi Tour de France-on a brit Chris Froome mögött második lett. A Girót május 9. és június 1. között rendezik.