Nadal ötéves mélyponton

2014.04.18. 08:15

Lewis Hamilton volt a leggyorsabb Kínában pénteken, újabb focista marad le sérülés miatt a focivébéről, hatalmas szobrot kapott Albert Flórián, Lassana Diarrát pedig al-Kaida harcosnak nézték. Sporthírek pénteken percről percre.

21.34 |

Mára ennyi volt

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek

21.19 |

Szenved az Atlético Madrid

Vége az első félidőnek az Atlético Madrid-Elche mérkőzésen, egyelőre csak helyzetekig jutott a listavezető Atléti.

21.03 |

Az utolsó meccs a Sóstóiban

A Pécs 1-1-es döntetlent ért el Székesfehérváron a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Puskás Akadémia-Pécs 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Szakály 6. 11-esből, ill. Pölöskey 24.
Kiállítva: Pölöskey 84.

20.53 |

Magyar a hátúszók ranglistájának élén

Bernek Péter érte el a legkiemelkedőbb eredményt az úszók Budapest-bajnokságának második napján: a Kőbánya SC versenyzője 200 méter háton 1:56.79 perces idővel nyert, amellyel átvette a vezetést az európai ranglistán, a világrangsorban pedig az ötödik helyre lépett előre. A Kőbánya SC úszói közül mások is jeleskedtek: a pénteki 11 szám közül hatot nyertek. Köztük a 4x100 méteres vegyes vegyesváltót, vagyis a két férfi és két nő alkotta staféták újszerű versenyét, amely első ízben szerepelt a Budapest-bajnokság programjában.

20.42 |

Döntős a Pécs a nőikosár NBI-ben

A PINKK Pécsi 424 csapata jutott be elsőként a fináléba a női kosárlabda NB I-ben, mivel elődöntő második mérkőzésén is legyőzte a DVTK-t. A másik ágon még folytatódik a küzdelem, a PEAC-Pécs ugyanis fordulatos összecsapáson egy ponttal nyert a címvédő Sopron ellen, ezzel egyenlített. Ezen a találkozón a vendég Sopron két negyed után 16 ponttal vezetett, a negyedikben viszont már kilencpontos hátrányban is volt. Innen ugyan még visszakapaszkodott és tíz másodperccel a vége előtt visszavette a vezetést, a hazai csapat azonban két büntetővel fordított, az utolsó támadásból pedig már nem született kosár.

Eredmények, elődöntő, 2. mérkőzések:
PINKK Pécsi 424-Aluinvent DVTK Miskolc 70-54 (12-22, 15-4, 22-10, 21-18)
A párharc végeredménye: 2-0 a PINKK Pécsi 424 javára

PEAC-Pécs - Uniqa Euroleasing Sopron 75-74 (13-29, 15-15, 23-10, 24-20)
A párharc állása: 1-1
A harmadik mérkőzést vasárnap játsszák.

20.38 |

Djokovics elődöntős Monte Carlóban

A korábbi világelső Novak Djokovic szetthátrányból fordítva legyőzte a spanyol Guillermo Garcia-Lopezt a 2,89 millió euró (887 millió forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében.

Vízumgondok a magyar mászóknál

Váratlan vízumproblémák miatt le kellett mondania eredeti céljáról: a világ 14. legmagasabb hegye, a 8027 méteres Sisapangma főcsúcsának megmászásáról a szolnoki Szlankó Zoltánnal pénteken kiegészült nemzetközi hegymászócsapatnak. Az expedíció tagjai azonban nem fordulnak vissza, új célként a 8516 méter magas Lhoce északi gerincét tűzték ki. Szlankó Zoltán társának, Cleo Weidlich-nak és az expedíció másik két amerikai tagjának Kína nem engedélyezte a belépést, így le kellett mondaniuk a Sisapangma megmászásáról. Barack Obama amerikai elnök nemrég a Fehér Házban fogadta a dalai lámát, amire Kína az amerikai állampolgárok belépésének megnehezítésével válaszolt – közölte az expedíció kommunikációs vezetője az MTI-vel pénteken.

Barabás László elmondta: a nap folyamán telefonon beszélt a jelenleg társaival együtt Nepál fővárosában, Katmanduban tartózkodó Szlankó Zoltánnal, aki arról tájékoztatta: a történtek ellenére nem fordulnak vissza, hanem új célként a nepáli területen fekvő, tehát határátlépést nem igénylő Lhoce északi gerincének megmászását tűzték ki. Ez az eredetinél jóval nehezebb feladatnak ígérkezik, hiszen eddig mindössze négy amerikai mászónak sikerült a csúcsot elérni ezen az útvonalon – fogalmazott a kommunikációs vezető. Jelezte: a csapat hétfőn indul tovább, tehát mindössze ennyi idő marad a felkészülésre. A nemzetközi Lhoce-expedíciót Szlankó és amerikai társa mellett az ugyancsak amerikai John Gray és egy helyi serpa mászó alkotja.

Barabás László emlékeztetett: Szlankó Zoltán a harmadik magyar, aki az idei szezonban egy nyolcezres csúcs megmászására vállalkozik: az aradi Török Zsolt jelenleg az Annapurna 2-es táborában, míg Klein Dávid a Mount Everest alaptáborában tartózkodik. Szlankó Zoltánék is az Everest nepáli alaptáborából indulnak majd a Lhocéra. A Lhoce a Mount Everest, a K2 és a Kancsendzönga után a világ negyedik legmagasabb hegycsúcsa. Magyar hegymászók 2011. május 21-én hódították meg először: akkor Erőss Zsolt és Gál László jutott fel a 8516 méteres magasságba.

20.10 |

Vezet a Szolnok a Honvéd ellen

A Szolnok nyerte az első mérkőzést a Honvéd ellen a férfi vízilabda ob I rájátszásának pénteken elrajtolt elődöntőjében. A párharc nyitótalálkozóján a bajnoki alapszakaszgyőztes Tisza-parti gárda magabiztos játékkal, hat góllal bizonyult jobbnak a negyedik helyezett fővárosi alakulatnál. A második meccset szerdán vívják a felek a Kőér utcában 18 órától. A másik elődöntős párban az alapszakasz második és harmadik helyezettje, vagyis az Eger és a Szeged szombaton kezd. A döntőbe jutáshoz három győzelem szükséges.

Eredmény:
elődöntő, 1. mérkőzés:
Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC - RacioNet-Honvéd 12-6 (3-1, 2-1, 6-2, 1-2)

19.58 |

A Kaposvár legyőzte a KTE-t

A Kaposvár tíz ponttal verte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I középszakaszában, a felsőház pénteki mérkőzésén.

Eredmény:
Kaposvári KK - KTE-Duna Aszfalt 72-62 (19-15, 20-12, 10-17, 23-18)

19.46 |

Vezetnek a németek a bridzs vk-n

Az első napi partikat követően a világbajnok német válogatott vezet az olimpiai bajnok magyar csapat ellen a budapesti szenior bridzs világkupán, amelyhez kapcsolódóan szóba került a magyar Eb-rendezés. A '30-as években igen sikeres magyar bridzs második világháború utáni legjobb nemzetközi eredményét érte el 2012-ben - Bárány György csapatkapitány vezetésével - a Dumbovich Miklós, Kovács Mihály, Magyar Péter, Szappanos Géza összeállítású szeniorválogatott Lille-ben megnyerte az olimpiát. Ugyanebben az összeállításban játszik a Gellért Szállóban a magyar csapat a pénteken kezdődött és vasárnapig tartó vk-n a tavaly, Balin világbajnok német válogatott ellen. Az első napi 32 leosztás után 12 ponttal vezetnek a németek, amely akár egy partin belül is ledolgozható.

A versennyel összefüggő sajtótájékoztatón elhangozott, hogy Magyarország két év múlva szívesen rendezne Európa-bajnokságot, amelyen a nyílt verseny mellett női, illetve szeniorküzdelmekre is sor kerülne. A tervhez pozitívan viszonyul az Európai Bridzs Liga. Elnöke, Yves Aubry már szándéknyilatkozatot is adott arra vonatkozóan, hogy a szervezet támogatja a magyar rendezést. Ő, valamint Harsányi József, a német szövetség alelnöke - akitől a mostani összecsapás ötlete származik -, illetve Homonnay Géza, a magyar szövetség elnöke már a lehetséges budapesti helyszíneket is bejárták. A bridzs Eb lebonyolításához olyan létesítményt kell találni, melyben 2000 négyzetméteres egybefüggő tér áll rendelkezésre. A most zajló világkupa fővédnöke az évek óta rendszeresen bridzsező Áder János köztársasági elnök.

A magyar-német összecsapáshoz kapcsolódó érdekesség, hogy a magyar versenybridzs első jelentős sikere éppen Németországhoz köthető. Az 1932-es berlini győzelemről Ottlik Géza író, kiváló bridzsjátékos és világszerte nagyra tartott bridzsszakíró emlékezett meg abban a cikkében, melyet "A magyar bridzs világhegemóniája" címmel írt - kiküldött tudósítóként - a Budapesti Hírlap 1934. június 14e-i számában: "Bajnokságunk annyival inkább értékes, mert először vettünk részt a Liga versenyén. Ez a győzelem fényes betetőzése annak a nemzetközi sikersorozatnak, amely mintegy két évvel ezelőtt megindult. Az első nemzetközi versenyünk Berlinben imponáló győzelmünkkel végződött s akkor kezdtek felfigyelni a magyar bridzssportra" - írta.

19.34 |

Egyenlített a ZTE

Hazai mérkőzését megnyerte a ZTE a Szekszárddal szemben, így egyenlített a női kosárlabda NB I 5-8. helyéért zajló párharcban.

Eredmény:
az 5-8. helyért, 2. mérkőzés:
ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 73-63 (24-5, 13-20, 17-17, 19-21)

Kajakkal az óceánon át

Elmondása szerint kajakkal, egyedül szelte át az Atlanti-óceán északi részét egy 67 éves lengyel férfi. Aleksander "Olek" Doba csütörtökön Floridában, Cape Caneveralnél ért partot. Doba 2013. október 5-én vágott neki a veszélyes útnak Olo nevű sárga-fehér kajakján Lisszabonból. Egy ízben meg kellett állnia a Bermuda-szigeteknél, hogy megjavítsa különlegesen kialakított hajóját. A Daytona Beach News-Journal című lap szerint a lengyel férfi kimerülten, de egészségileg jónak mondható állapotban ért célba.

19.05 |

Még Fehérváron, de vezet a Puskás

a Pécs ellen. A 6. percben Szakály Dénes büntetőből volt eredményes.

18.49 |

Üdv az északi oldalról

A Toronto Raptors hangulatos kis videót tett közzé a csapat playoff-szereplése előtt. Nem sikerült rosszul.

18.39 |

Azokhoz a kevesekhez szólunk

akik értik a baseball szabályait. Ők értékelik majd, a többieknek pedig annyit, hogy egy akción belül három támadót kiejteni akkora dolog, hogy ez volt az első az idei szezonban.

18.19 |

Veszprémben nyert a Debrecen

Egy góllal győzött vendégként a Debrecen a Veszprém ellen a női kézilabda NB I rájátszásának pénteki mérkőzésén. Az eddigi mindhárom meccsét megnyerő DVSC biztosan vezet a Veszprém előtt az alsóházi négyesben, amelyben még az MTK és az Eger szerepel.

Eredmény, a 9-12. helyért:
Veszprém Barabás-Duna Takarék - DVSC-TVP 25-26 (13-14)

18.10 |

Federer fordított és elődöntős

A korábbi világelső Roger Federer szetthátrányból fordítva legyőzte a francia Jo-Wilfried Tsongát a 2,89 millió euró (887 millió forint) összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében. A negyedik helyen kiemelt svájci játékos az első játszmát viszonylag simán elvesztette, a másodikat rövidítésben nyerte meg, ezt követően riválisának játéka szétesett, így könnyedén hozta a továbbjutást eldöntő harmadik szettet. Ez volt Federer pályafutásának 950. sikere ATP-tornán, ennél több nyert meccse csak két teniszezőnek van: az amerikai Jimmy Connors 1253, míg a csehszlovákiai születésű amerikai Ivan Lendl 1071 győzelem után vonult vissza.

Federer (svájci, 4.)-Tsonga (francia, 9.) 2:6, 7:6 (8-6), 6:1korábban:

17.59 |

Ma hét éve lettünk átverve

Tudjuk, hogy nincs önök között, aki nem hallotta, de ez azon kevés performanszok egyike, amik elhangzásuk pillanatában legendássá váltak.

17.30 |

Tragédia a West Hamnél

Elhunyt az angol élvonalban szereplő West Ham United daganatos betegségben szenvedő ausztrál futballistája, Dylan Tombides pénteken. A londoni klub 15 éves korában igazolta le a húszesztendősen elhunyt csatárt, akinél 2011-ben diagnosztizáltak hererákot. Tombides egyszer lépett pályára a West Ham United felnőtt csapatában 2012 szeptemberében, a Ligakupában. Idén januárban még játszott az U22-es ausztrál válogatottban az Ázsia-bajnokságon, de márciusban már azt írta twitter-oldalán, hogy 20. születésnapját a kórházban tölti.