New England nyerte a Super Bowlt

2015.02.01. 23:59

A New England Patriots nyerte a Super Bowlt, miután az arizonai mérkőzésen 28-24-re verte a címvédő Seattle Seahawks csapatát. Tom Brady és Bill Belichick is negyedszer nyerte meg a tengerentúli amerikaifutball-bajnokság, az NFL nagydöntőjét.

15. p |

Újabb pazar játék

Wilson passzát Lockette kapja el, és sárga zászló után büntetést is kapott a Pats. Hat másodperc van még.

15. p |

Jól jön a Seahawks

20 másodperccel a vége előtt előbb Turbin, majd Wilson remek futásával már félpályánál a címvédő.

15. p |

Brady beérte példaképét

Tom Brady 11. TD-passzát adta Super Bowlon, ezzel beérte példaképét, Joe Montanát.

15. p |

Touchdown a végén!

Fél perccel a vége előtt Brady félelmetes passzt adott kedvencének, Rob Gronkowskinak, aki nagyot megverte védőjét. TD, vezet a Pats! (7-14)

Forrás: AFP/Rob Carr

15. p |

Ebből már pont lehet

A 30 yardos vonalnál, field goal távolságban a Pats. 40 másodperc van még.

14. p |

Már a félpályánál a New England

Egy perc van még a nagyszünetig.

13. p |

Bradynek még van két perce

Hogy legalább field goal távolságba vezesse a Patset. A New England egyébként az idén még nem kapott ki, ha megszerezte a vezetést.

12. p |

Egyenlít a Seahawks!

Három futást választ a vörös zónában Wilson, persze, hogy mind a háromszor Lynch-re játszik, a liga legjobb futója pedig TD-t is fut. A jutalomrúgás is jó. (7-7)

Forrás: AFP/Kevin C. Cox

10. p |

Ha egy üzlet beindul

Wilson elképesztő hosszú passzt ad Chris Matthewsnak. Közel az end zone-hoz a Seattle. Ez Matthews pályafutása első elkapása.

9. p |

Na, az első jó Wilson-passz

Közel 25 percet kellett várni rá. A Pats térfelén a Seattle.

8. p |

Végre villant a védelem

A liga legjobb védelméről van szó, a Seahawkséról, amely ezúttal megállította a Brady vezette támadósort. A 30 yardos vonalról jöhet a címvédő.

8. p |

Super Ball?

Voksán Virág egy közösségi oldalon büszkén jelezte: ő bizony a Super Ballt nézi. Azóta javította.

Forrás: Instagram/Virag Voksan

7. p |

Nem megy

A címvédőnek a támadás. Russel Wilsonnak, a Seattle irányítójának még nincs jó passza ma, nem is sikerült pontot szerezni ebből a támadásból sem. A New Englandnél a labda.

6. p |

Jöhet a Seahawks

A 20 yardos vonalról.

6. p |

Vezet a Patriots!

Brady ismét villant, Brandon LaFellnek adott pontos passzt, aki besétált az end zone-ba. TD! A jutalomrúgás is jó. (0-7)

Forrás: AFP/Jamie Squire

5. p |

Remek játék

Edelman lógott meg, kapta is a passzt. Brady már 100 yardnál jár, a Pats pedig field goal távolságban, a vörös zónában.

4. p. |

Brady majdnem megint eladta

Kedvenc célpontja, Gronkowski felé indított el egy hosszú passzt, de hosszú volt. Már a Seahawks térfelén egyébként a Pats.

Megint jöhet a Pats

A második negyedet hiába kezdte a Seattle, a második támadásából sem tudott pontot szerezni. Punt.