Győzelem nélkül maradtak az angol mogulok

2017.01.21. 15:19
rendezés

Magyar szempontból a Bundesliga 2. helyén álló RB Leipzig mérkőzése volt a szombat délután csúcsmérkőzése, Gulácsi Péter csapata a Huszti Szabolcsot nélkülöző Frankfurtot könnyedén verte 3-0-ra. Vadócz Krisztián húsz percet kapott hongkongi klubjában, amely 1-0-s vereséget szenvedett. A katari al-Gharafa Németh Krisztián nélkül nyert. Angliában botlott a Liverpool. Ez történt szombaton!

Origo
15:19

Ha bekapcsolná a tévét...

... akkor egy kis mankó a távirányítóhoz.

Vadócz 20 perce

Mindössze a 70. percben állt be csereként a hongkongi csapatába Vadócz Krisztián, a Kitchee azonban 1-0-s vereséget szenvedett a Southern District otthonában.

Origo
15:20

Harmatgyenge Granada

19 forduló után továbbra is egyetlen győzelemmel a Primera División utolsó előtti helyén szerénykedik a Granada: ezúttal az Espanyoltól kapott ki 3-1-re idegenben.

Eredmény, Primera División, 19. forduló:
Espanyol - Granada 3-1 (2-1)
gól: Reyes (11.), Piatti (32.), Marc Navarro (48.), illetve Andreas Pereira (23.)

Origo
15:22

Rajtol a Bundesliga

15.30-kor kezdődik a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának szombati játéknapja.

Íme a párosítás:
Augsburg – Hoffenheim
Darmstadt – Mönchengladbach
Schalke – Ingolstadt
Bremen - Dortmund
Wolfsburg - Hamburg

Az RB Leipzig-Eintracht Frankfurt meccs 18.30-kor kezdődik.

Origo
15:27

17 meccs után nagyot bukott a Liverpool

Már csak a Tottenham csapata veretlen egyedül hazai pályán az angol élvonalban, a Liverpool ugyanis óriási meglepetésre 3-2-re kikapott az Anfield Roadon a forduló előtt utolsó Swansea Citytől.

A Swansea győztes gólja:

A Liverpoolnak ezzel egy 17 hazai bajnoki óta tartó veretlenségi sorozata szaladt meg, ezt megelőzően korábban 2016. január 17-én kapott ki, akkor a Manchester United verte 1-0-ra.

Az összes gólt itt megnézheti.

Eredmény, Premier League, 22. forduló:
Liverpool - Swansea City 2-3 (0-0)
gól: Roberto Firmino (55., 69.), illetve Llorente (48., 52.), Sigurdsson (74.).

KAPCSOLÓDÓ CIKK

Origo
15:38

Máris vezet a Dortmund

Hiába a dortmundi szomorúság, hogy a legjobb csatár, Aubameyang az Afrika-kupán szerepel, a Werder ellen az 5. percben így is vezet az együttes Schürrle góljával.

- -
15:46

Ezt a mákos gólt...

Bár elsőre úgy láttuk, hogy Reus finom passzal hozta helyzetbe a gól szerzőjét, Schürrlét, másodszorra már kiszúrtuk, a menteni igyekvő brémai ugratta ki a dortmundit, aki nem hibázta el a ziccert. Ezzel a góllal vezet a BVB a Werder ellen.

- -
15:54

Történelmi meccsel indult a szombat

Azt már írtuk, hogy a Pool 17 mérkőzéses hazai veretlensége szakadt meg az imént, de azt se felejtsük el, hogy a Swansea City most először nyert mérkőzést az Anfield Stadionban a Premier League-ben. Bővebben itt olvashat a meccsről.

Origo
15:59

Szalai csak kispados

De nem csupán a Hoffenheimnek kellene egy-két gólszerző csatár, félóra után ugyanis az öt Bundesliga mérkőzésen mindössze az egyetlen Schürrle-gól született.

20 lövésből lesz a gól

Andre Schürle első Bundesliga-gólját szerezte a Dortmund mezében. A nyáron érkezett támadónak 20 lövésre/fejesre volt ehhez szüksége.

A hatékonyságon még van mit javítani

Forrás: BELGA/AFP/Yorick Jansens
Origo
16:05

Belehúznak az angolok

16 órakor öt angol élvonalbeli bajnoki is megkezdődött.

16:07

"A rasszizmus legális Franciaországban?"

Ezt Mario Balotelli kérdezte a péntek esti Bastia-Nice (1-1) francia bajnoki után. A hazai Bastia szurkolói állítólag folyamatosan sértegették és huhogtak is a csatárnak, aki ezt nem felejtette el megjegyezni a lefújás után.

Balotelli nem tűri a rasszista szurkolói viselkedést

Forrás: AFP/Nicolas Tucat
Origo
16:12

Brutális talpalás, piros lap

Megfogyatkozott a Werder, Drobny kapus kirohant, és a ziccerbe kerülő dortmundi Reust nagyon durván combon talpalta. Érthetetlen.

- -
16:13

CR7: 250!

Cristiano Ronaldo ott van a Real Madrid Málaga elleni kezdőcsapatában (kezdés: 16.15, tv: Sport2), a portugál klasszis 250. spanyol bajnoki mérkőzésén léphet pályára a királyi alakulatban. Eddigi 7 szezonjában kivétel nélkül szerzett leglaább 25 gólt.

- -
16:21

Hátrányban a ManUnited

A Stoke City a 19. percben Mata peches öngóljával szerzett vezetést a Manchester United ellen, a West Ham pedig Andy Carroll találatával került előnybe a Middlesbrough otthonában.

A Manchester United legutóbbi 7 öngóljából háromnak a Stoke örülhetett.

A Bundesliga legdurvább csapata

A Hamburg a 33. perc óta emberhátrányban futballozik Wolfsburgban. A 16., kieső helyen álló klub legutóbbi 11 bajnokiján öt piros lapott gyűjtött be, ezzel messze a BuLi legfegyelmezetlenebb capatának számít.

- -
16:32

Potyognak a gólok a PL-ben

A Watford a Borunemout otthonában szerzett vezetést, a Middlesbrough egyenlített a West Ham ellen, a West Brom pedig a Sunderland ellen kezdte érvényesíteni a papírformát. A ManUnited még mindig hátrányban.

33. perc:
Bournemouth- Watford 0-1
Middlesbrough-West Ham 1-1
West Brom-Sunderland 1-0

- -
16:39

Na, ki a PL szögletkirálya?

A West Brom már 2-0-ra vezet a Sunderland ellen, a klub megszerezte a 10. gólját szögletből ebben a szezonban, ez a legtöbb a PL mezőnyében.

40. perc:
West Brom-Sunderland 2-0

Origo
16:40

Előny a Hoffenheimnél

Sandro Wagner szezonbeli 9. góljával Augsburgban is vezetést szerzett a Hoffenheim.

Augsburg – Hoffenheim 0-1 (0-0)
Bremen - Dortmund 0-1 (0-1)
Wolfsburg - Hamburg 0-0

Origo
16:43

Megnyugodhat a Dortmund

A BVB 2016-ban nem kapott ki a Bundesligában, amikor előnybe került, a 2016-2017-es szezonban pedig pontot sem vesztett.

Dortmundi öröm

Forrás: AFP/Carmen Jaspersen
Origo
16:51

Vagy mégsem?

Ennyit a statisztikáról: az 59. percben egyenlített az emberhátrányban játszó Werder Bremen, a gólt Bartels szerezte.

- -
16:52

Mata kihagyta a kihagyhatatlant

Juan Mata hatalmas ziccert hibázott el a Stoke City ellen, pedig remek passzt kapott Zlatan Ibrahimovictól és nagyon kellett volna a gól a Manchester Unitednek, de egyelőre nem jött össze az egyenlítés.

A 16 órás PL-meccsek félidei eredményei:
Middlesbrough-West Ham 1-2

- -
16:54

Előnyben a Real Madrid

A Real Madrid Sergio Ramos góljával vezet a Málaga ellen (1-0) az első félidő 35. percében.

Origo
16:54

Beindult a Hoffenheim

Wagner után Kramaric is eredményes volt Augsburgban, már 2-0 a Hoffeiheim előnye.

Augsburg – Hoffenheim 0-2 (0-0)
Bremen - Dortmund 1-1 (0-1)

Origo
16:58

Németh keretbe sem került

A magyar válogatott csatár Németh Krisztián nélkül vívja hazai bajnokiját a katari al-Gharafa csapata, amely a 20. percben Muneer Abdulghanai révén vezetést szerzett az al-Shahaniya ellen.

- -
16:58

A sorfal alatt, ahogy kell

Az Espanyol (még kora délután) 3-1-re nyert a Granada ellen, a második hazai gólnál Andreas Pereira gyönyörű kivitelezéssel büntette a felugró sorfalat.

- -
17:01

Sergio Ramos félelmetes

A Real Madrid középhátvédje (!) már a nyolcadik (!) gólját szerezte ebben a szezonban, a 43. percben duplázott a Málaga ellen.

1-0

2-0

Origo
17:05

Újra előny a BVB-nél

A 71. percben ismét vezetést szerzett a Dortmund Brémában, ezúttal Piszczek volt eredményes.

Origo
17:13

Gómez csak kihasználta

Már a 33. percben megfogyatkozott a Hamburg labdarúgócsapata, de a hazai pályán játszó Wolfsburg ezt csupán a 83. percben tudta kihasználni Mario Gómez révén.

Bremen - Dortmund 1-2 (0-1)
Wolfsburg - Hamburg 1-0 (0-0)

Origo
17:22

Szegény Ingolstadt

Nem bírta kihúzni gól nélküli döntetlennel az Ingolstadt Gelsenkirchenben, a kiesőhelyen álló vendégek a 90. percben kaptak gólt, így a Schalke Burgstaller révén minden bizonnyal megnyerni a meccset.