Becsületbeli ügy - magyar-görög női pólómeccs

2017.07.26. 14:52
rendezés

A magyar női vízilabda-válogatott valamennyi játékosa úgy nyilatkozott, hogy a Kanada ellen elvesztett negyeddöntő után mindenképpen szeretnék kárpótolni a szurkolókat és megcélozzák az ötödik helyet a világbajnokságon. Az első lépést a görög csapat ellen tehetik meg Bíró Attila játékosai. Kövesse velünk az összecsapást percről percre.

Lantos Gábor
14:50

Ez akár elődöntő is lehetne

De nem az, hanem az 5-8. helyért menő meccs. Mind a görög, mind a magyar csapat óriási csalódásként élte meg, hogy nem játszhat az elődöntőben.

14:50

Esőfelhők a Sziget felett

Süt a nap, de Pest felől nagyon csúnya fellegek közelednek.

14:52

Tóth Ildikó gondolata

"Az fogja tudni megszerezni az ötödik helyet, aki először el tudja fogadni, hogy nem végezhet előrébb az ötödik helynél" - ezt Tóth Ildikó mondta az M4 Sporton.

14:58

Bíró Attila szövetségi kapitány M4

"Picivel kevesebbet taktikáztunk, a mentális felkészítésre sokkal nagyobb hangsúlyt fektettünk" - mondta a magyar mester.

15:01

Mi hoztuk el a labdát

Az első ráúszásnál. De már el is vesztettük.

15:02

Vezetnek a görögök

Asimaki ejtett, máris vezetnek a görögök (0-1)

15:03

Bujka Barbara büntetett

Egyenlít ötméteresből. 1-1

15:05

Tsukala nagy gólja

Jó messziről dobta rá, megverte a blokkot 1-2, vezetnek a görögök.

15:07

Ez így nem jó

Xenaki már kettőre növeli a görög előnyt. Újabb gól, 3-1 nekik és elveszik tőlünk a labdát.

15:10

Ismét Bujka

Ugyan az egyik görög a fejére mászott, de ez nem zavarta Barbarát, 3-2 a görögöknek.

15:12

Tsukala nem kegyelmez

Emberhátrányból dobott nagy gólt. A magyar kapus, Kasó Orsolya 4/0, lassan lehet, hogy csere lesz. 4-2 a görögöknek.

15:15

Időkérés mindkét oldalon

Előbb a görög, majd a magyar kapitány kért időt. A görögök az első negyedben végig vezettek eddig, 11 másodperc van hátra az első negyedből.

15:17

EZek nem Bujka percei

Előbb elvesztette a labdát, majd kiállították. A görögök támadtak, de a negyed véget ért. 4-2-re vezetnek a görögök, de legalább Kasó védett egyet.

15:20

Második negyed

A görögök hozták el és azonnal időt kértek mert Bujka Barbara kiállítása még nem járt le.

15:21

Görög kapufa

Addig húzogattak, amíg Bujka visszajött, a görögök meg lőttek egy kapufát. 2-4 még mindig, mert Keszthelyi lövése kimaradt, Illés Annát kiszórták.

15:23

Nem megy a magyar támadójáték

Esetlegesek vagyunk támadásban.

15:24

Rossz kéz

A rossz kéz oldalról Keszthelyi hagyott ki újabb magyar helyzetet. Még mindig 4-2 oda.

15:25

2-5

Tsukala harmadszor is beköszönt Kasónak. 2-5. Kapuscsere. Gangl jön Kasó helyett.

15:27

Na végre

Keszthelyi Rita első gólja 5-3 a görögöknek, de legalább ez egy szép gól volt.

15:29

Itt egy kép

Meccs előtti fotó

Forrás: MTI/Koszticsák Szilárd
15:30

Mint Londonban

Xenaki lő gólt, 3-6. Mennyivel jobban hangzott ez 1953-ban.

15:31

Lepofozták

Keszthelyi Rita kapott két pofont, a bírók nem állítottak ki senkit, Keszthelyi kihagyta.

15:33

Félidő

3-6 nem ide. Nem játszunk jól. Nagy változás kell a második félidőben.

Takács Orsolya fontos gólja

Emberelőnyből 4-6. Meg kellene indulni felfelé.

15:41

Süt a nap, Szilágyi gól

Hunyorognak a nézők, csillog a víz, Szilágyi Dorottya nagy gól 5-6. Mint a gejzír, olyanok vagyunk.

15:42

Gangl véd

Jaj de jó. A harmadik negyedben eddig 2-0 ide.

15:43

Jó a hangulat

Rajtuk semmi nem múlik

15:44

Görög időkérés

Nyugtalan a mester, ez nem csoda, mert a magyarok most tényleg dominálnak.

15:45

Magyar ötméteres

Gurisatti úszott meg, a görög lenyomta. Keszthelyi bevágja. 6-6. Új meccs kezdődik.

15:46

Csodás harmadik negyed

Ebben a negyedben még nem kaptunk gólt, ellenben lőttünk hármat.

15:47

Elvették egy gólunkat

Mert 2 méteren belül voltunk. A játékvezető szemébe nem süt a nap?

15:48

Már vezetünk

7-6 ide. Mi történhetett a nagyszünetben? Talán Csernus doktor tett csodát? Ebben a negyedben 4-0 ide. Gurisatti a góllövő.

15:49

Keszthelyi szigorúan néz

Fantasztikusak vagyunk a harmadik negyedben

15:50

Öt kopasz

Szűcs: ez elképesztő. Messziről. Bomba. 8-6. 3-6-ról. Az 5-0 ide. Futballnyelven öt kopasz.

15:51

Magyar időkérés

Leírjam a legnagyobb magyar sportközhelyet? Hogy most jó magyarnak lenni a Szigeten? Pedig tényleg így van.

15:53

Az egész vb egyik legszebb

... nyolc perce a magyar női válogatott számára. 8-6 ide. A görögöket lenulláztuk ebben a negyedben.

15:55

Negyedik negyed

Újra elhoztuk a labdát.

15:56

Fölééééééééééééé

Görög támadás, de nem sikerült. Fölé ment.

15:57

9-6 ide

Szilágyi második gólja. Vagányan állt bele újabb magyar gól.

15:58

Avramidu

Hosszú idő után szereznek gólt a görögök, 9-7 ide.

16:00

Nem célzunk pontosan

Most két magyar helyzet is kimaradt, de szerencsére a görögök sincsenek a helyzet magaslatán.

16:01

Plevritu

9-8. Kezd meleg lenni. Plevritu még nem akarja tudomásul venni, hogy mi akarunk nyerni.

16:02

Keszthelyinek nem tetszik a 9-8

Lő is egy gólt, 10-8 ide. Na, csak lesz valami.

17 másodperc

Ennyi van még és a görögöké az utolsó támadás.

16:09

Győzelem

Vége. 10-9 ide. Mehetünk az ötödik helyért. Nagyon mélyről állt fel a magyar válogatott.

16:15

Mehetünk az ötödik helyért

Pénteken. A görögök, akik 5 másodpercre voltak az elődöntőtől, mehetnek a 7. helyért. Mi meg az olaszokkal nyomjuk pénteken 13.30-tól az ötödik helyért.

16:16

Bíró Attila M4

"Volt annyi tartás és lelkierő a lányokban, hogy úgy tudtak játszani, ahogy valójában tudnak. Nyilván nem mindegy hányadik helyért játszunk. Nyilván ez nem olyan, mint egy elődöntő. De az olaszok elleni ötödik helyért menő csata is nagyon nehéz lesz. Remélem, hogy lányokban maradt annyi lelkierő, hogy ott is nyerjünk."