Bodonyi Dóra világbajnok a női kajak egyes 1000 méteren

2018.08.24. 16:39
rendezés

Péntek délután a középfutamok mellett már A-döntőket is rendeznek a portugáliai kajak-kenu világbajnokságon. A program nyolc versenyből áll majd, ezek közül hatban lesz magyar hajó. K-1 1000 méteren Bodonyi Dóráért, C-2 200 méteren Hajdu Jonatánért és Fekete Ádámért, C-1 500 méteren Lakatos Zsanettért és Kiss Tamásért, K-1 500 méteren Nádas Bencéért valamint K-2 1000 méteren a Csipes Tamara, Medveczky Erika kettősért szoríthatunk. Kövessék velünk az eseményeket, és bízzunk benne, hogy összejön a magyar kajak-kenu sport 200. vb-aranyérme.

Göbölyös András
16:05

Bodonyi lehet a 200. aranyérmes

A magyar kajakosok és kenusok az eddigi 43 gyorsasági világbajnokságon 199 aranyérmet gyűjtöttek, így délután akár meglehet a 200. győzelem. Erre először Bodonyi Dórának lesz lehetősége, aki 16.54-kor száll vízre a K-1 1000 méteren.

16:09

Döntős a nagy hajrázó

Kiss Tamás kenu egyes 500 méteren nagyon beragadt a rajtnál, és sokáig az ötödik-hatodik helyen haladt, ám a táv második felében nagyot ment, és sikerült a harmadik hellyel kiharcolnia a döntőbe jutást.

A kenus Kiss Tamás óriásit hajrázott a döntőbe kerülésért

Forrás: canoephotography.com / Zsuzsanna Vekassy (ICF)

„A rossz rajtnál meg is billentem, szerintem kaptam egy hajót, de utána jól vettem fel az utazót, a végét megnyomtam. Az A döntőt bravúrnak számít a mostani állapotomban, szóval elégedett vagyok" – mondta Kiss Tamás, akinek a múlt héten volt egy hátsérülése, így három napig nem tudott rendesen edzeni.

Negyedikek a B-döntős magyarok

Az A-döntők előtt két magyar egység is érdekelt volt a B-döntőkben. C-2 1000 méteren a Korisánszky Dávid, Mike Róbert páros a negyedik helyen ért célba, míg K-2 1000 méteren a Noé Bálint, Illyés Róbert kettős szintén negyedik lett.

Lantos Gábor
16:38

Német győzelem a férfi C2 1000 méteren

Ebben a döntőben nem volt magyar egység. A németek nyerték a vb-aranyat.

16:43

A férfi kajak párosok jönnek ezren

És ebben sem lesznek ott a magyarok. Hat éve még a Kökény-Dombi kettős ebben a számban nyert aranyérmet a londoni olimpián.

16:48

Német győzelem itt is

Hoff és Gross a világbajnok ezen a távon.

750 méternél

Bodonyi hatalmas fölénnyel vezet. Ebből akár meglehet a 200. magyar kajak-kenu vb arany.

16:58

Bodonyi Dóra világbajnok

A női kajak egyes 1000 méteres versenyszámban. Magabiztosan versenyzett, gyönyörű teljesítmény.

17:09

Hajdú Jonatán, Fekete Ádám

Ők következnek a férfi kenu kettes 200 méteren.

Ötödik lett a magyar egység

A férfi kenu kettes 200 méteren Hajdú Jonatán és Fekete Ádám. Nem volt esélyük az éremre.

17:16

Bodonyi Dóra nyilatkozata

Az M4 sporton a következőket mondta a világbajnok: "Ideges voltam a futam alatt, mert a német versenyző az előfutamban három másodperccel jobbat ment, mint én. Ez az egész futamon ott volt a fejemben. Örülök a vb-aranynak, de ott van még a négyes, amely szintén nagyon fontos lesz nekem. Ami a szelet illeti, nem volt benne semmi meglepő, egész évben ilyen körülmények között edzettünk."

17:16

Lakatos Zsanett következik

A női kenu egyes 500 méteres döntőben. Ez sem olimpiai szám.

17:18

250 méternél

Lakatos Zsanett nincs az első négyben.

17:19

Lakatos Zsanett az 5. lett

Végig ezt a pozíciót tartotta. Orosz világbajnoki aranyérem ebben a számban.

17:28

Bodonyi Dóra átvette az aranyérmet

Most zajlott le az eredményhirdetés.

17:29

Kiss Tamás jön

A férfi kenu egyes 500 méteren. 2012-ben a pekingi olimpián kenu kettesben bronzérmes volt.

17:32

Kiss Tamás a 8.

17:33

Egy versenyzőt tudott csak megelőzni.

17:37

Lakatos Zsanett mondta

Félig elégedett vagyok, félig nem. Az elején jól mentem, a vége nem annyira sikerült. Vissza kell néznem a futamot - mondta az 5. helyen végzett magyar versenyző.