rendezés
--
20:40

Hamarosan kezdünk

Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! A hullámvölgyben lévő, címvédő Real Madrid egygólos előnyről kezdheti kedden az Ajax Amsterdam elleni hazai visszavágót a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

--
20:42

Kijön a gödörből a Real Madrid?

Santiago Solari a Real Madrid edzőjeként 30 mérkőzésen 21 győzelmet aratott, a múlt héten viszont kétszer is kikapott csapatával az FC Barcelonától a Santiago Bernabéu Stadionban: szerdán 3-0-ra a spanyol Király Kupa elődöntőjének visszavágóján, szombaton 1-0-ra a bajnoki rangadón. A BL-nyolcaddöntő első felvonását követően négy meccséből csak egyet tudott megnyerni a Real - az ugyancsak katalán Girona is győzött a fővárosban bajnoki összecsapáson -, ráadásul ezeken a találkozókon akcióból mindössze egy gólt szerzett és ugyanígy akcióból 335 perce gólképtelen.

Vinicius Junior sorra hagyta ki a helyzeteket a Barca elleni meccseken

Forrás: AFP/Javier Soriano
--
20:45

A Real-szurkolókra is szükség lesz

"A maximumot nyújtottuk, de mezőnyben nem voltunk elég határozottak" - utalt a Real Madrid védője, Dani Carvajal a vesztes szombati bajnokira. Hozzátette: kedden, az Ajax ellen a legjobb játékukra lesz szükségük, mert az első mérkőzésen meggyőződtek a hollandok jó képességeiről, ráadásul ellenfelük múlt szerda óta nem lépett pályára, így csak a madridi visszavágóra készült. "Remélem, szurkolóink nem pártolnak el tőlünk, szeretnénk őket kiengesztelni" - nyilatkozta a válogatott játékos.

--
20:47

Nem esélytelenek a hollandok

Az Ajax eközben már túljutott hullámvölgyén - négy meccsen három vereséget szenvedett el, közte a Feyenoord elleni, 6-2-re elbukott bajnoki rangadóval -, a legutóbbi három találkozóját magabiztosan nyerte meg. Két bajnoki összecsapásán egyaránt öt gólig jutott, míg a Holland Kupa elődöntőjében vendégként 3-0-val vágott vissza a Feyenoordnak, és jutott a fináléba.Amennyiben a holland gárda a Real Madrid elleni visszavágón is hasonló teljesítményre lesz képes, mint a párharc első felvonásán, akkor a 2-1-re elbukott hazai meccs után is okozhat kellemetlen pillanatokat a címvédőnek. Amszterdamban az Ajax rendkívül bátran átszott, de a hazai játékosok rengeteg gólhelyzetet kihagytak, ami megbosszulta magát.

Az Ajax az első meccsen rengeteg kellemetlen percet okozott a Realnak

Forrás: AFP/Emmanuel Dunand
--
20:48

Ramos hiányozhat majd

A Real Madrid a visszavágón eltiltás miatt nélkülözi a védelem oszlopát és a csapat kapitányát, Sergio Ramost.

--
20:50

A Dortmundnak csodára lenne szüksége

A másik keddi meccsen a Bundesliga éllovasa és a Premier League harmadik helyezettje csap össze egymással Dortmundban. A házigazda Borussia Dortmund pénteken nagy meglepetésre 2-1-re kikapott a kiesés elkerüléséért küzdő Augsburg otthonában, és ugyancsak nincs bombaformában: legutóbbi hét összecsapásán csak egyszer nyert. A Tottenham Hotspur háromgólos előnye birtokában lényegesen nyugodtabban várhatja a keddi visszavágót, de az angol együttes formája sem meggyőző. A Borussia ellen lehengerlő játékkal nyert 3-0-ra, de utána alulmaradt a Burnley és a Chelsea vendégeként, szombaton pedig úgy ért el otthon döntetlent az Arsenal ellen, hogy Harry Kane a 74. percben büntetőből egyenlített, míg az arsenlos Pierre-Emerick Aubameyang a 91. percben tizenegyest hibázott.

Hugo Lloris a 91. percben mentett pontot a hétvégi rangadón

Forrás: AFP/Daniel Leal-Olivas
--
20:53

De Jong a barcások kedvére tenne

Frenkie de Jong, az Ajax Amsterdam középpályása azt mondta, következő klubjának, az FC Barcelonának a képviselői azt kérték tőle, hogy igyekezzenek kiejteni a katalánok ősi riválisát, a címvédő és sorozatban háromszoros győztes Real Madridot a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében.

Barcelonában azt kérték az Ajax-játékostól, ejtsék ki a Realt

Frenkie de Jong nyártól a katalánoknál focizik, de már most a kedvükre tenne.

Benzema a kapitány

Az eltiltott Sergio Ramos helyett ezúttal a francia csatár, Karim Benzema viseli a csapatkapitány karszalagot a Real Madridban.

21:00

Elekezdődött

A Real Madrid kezdte a mérkőzést.

21:03

Helyzetek nélkül

Egyelőre a Real Madrid birtokolja többet a labdát, de a holland csapat játékosai keményen letámadnak.

21:05

Real-kapufa

Lucas Vázquez jobb oldali beadására Varane érkezett középen, hat méterről a felső kapufára fejelt.

21:08

Vezet az Ajax

Egy labdaszerzés után Tadic ment el a jobb oldalon, majd középre passzolt az érkező Hakim Ziyech-hez, aki 13 méterről a hosszú sarokba helyezett.

Antalics Ádám
21:09

Bátrabban kezdett a Dortmund

Érthető a németek letámadása, elvégre háromgólos hátrányt kell ledolgozniuk.

21:11

Továbbra is agresszív az Ajax

A gól után a hollandok feljebb tolták a védekezésüket, láthatóan gyorsan szeretnének még egy gólt szerezni, mert megzavarodtak a Real Madrid játékosai.

21:15

Életkép

Frenkie de Jong és Karim Benzema párharca

Forrás: AFP/Gabriel Bouys
21:16

Bajban a Real

Toni Kroos 18 méteres kapáslövése nyolc méterrel ment mellé. Láthatóan valami nagyon nincs rendben a Real Madridnál.

21:19

Kettővel vezet az Ajax

Micsoda gól! Tadic egy Zidane-csellel tisztára játszotta magát, majd tökéletes labdát tálalt Neres elé, aki megtolta Courtois mellett, és az üres kapuba lőtt.

21:23

Újabb Ajax-ziccer

Egy Real Madrid-szöglet után kontrázott az Ajax, a gólszerző Neres kapott remek labdát, begyalogolt a kapuig, majd átpörgette a labdát a kivetődő Courtois fölött, de mellé csorgott a labda.

21:23

Hatalmas Dortmund helyzet

Paco Alcacert ugratták ki a leshatáron, a spanyol támadó azonban fölé emelt.

21:24

Onana-bravúr

A 23. percben Lucas Vázquez 14 méteres bombáját Onana tolta ki a bal felső sarokból.

21:26

Courtois-bravúr

Újabb Ajax-ziccer. Ezúttal Tadic kapott mélységi indítást, majd egy pattanás után, 10 méterről lőtt, de Courtois lábbal védett.

21:29

Cserél a Real Madrid

A 29. percben a Real Madrid eddig legjobbja, Lucas Vázquez megsérült, a helyére Gareth Bale érkezett, akit ezúttal is fütyülnek a szurkolók.

21:31

Vinicius-helyzet

Egy Ajax-szabadrúgás után kontrázott a Real Madrid. Vinicius ment el a jobb oldalon, betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről az oldalhálóba lőtt.

21:32

Vinicius a földön

A brazil támadó a lövés után rosszul fogott talaj, és a földön maradt. Jelenleg ápolják a Real játékosát.

21:33

Kimaradt egy Spurs ziccer

Son kapott remek labdát Eriksentől, és vezethette egy az egyben Bürkire a labdát, de a visszaérő védőktől gyötörve a jól kimozduló kapus mellett mellé lőtt.

21:34

Megint cserél a Real Madrid

Vinicius könnyek között hagyta el a pályát a 34. percben. A spanyol válogatott Marco Asensio érkezik a helyére.

21:35

Romokban a Real Madrid. Bale vesztett labdát a saját tizenhatosán belül, az első gólt szerző Hakim Ziyech 17 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Courtois óriási bravúrral védett. Az Ajax akár már 4-5 góllal is vezethetne.

21:36

Weigl, majd Reus szerezhetett volna gólt

Előbb Lloris védett hatalmasat Weigl fejesénél, majd Reus lőtt távolról, ami egy védőről pattant fölé.

21:37

De Jong testcsele

Nem véletlenül fizetett érte egy vagyont a Barcelona.

21:39

Megint Lloris

Ezúttal Sancho került helyzetbe, de éles szögből leadott lövésénél újabb bravúrt mutatott be a francia kapus.

21:41

Blind mentése

Asensio került ziccerbe, 11 méterről lőtt, de a méterekről becsúszó Blind blokkolni tudta a labdát.

21:43

Újabb Real-kapufa

Bale futott el a bal oldalon, ziccerig vitte a labdát, majd éles szögből megcélozta a rövid felsőt, de a keresztlécet találta el.

21:46

Real-helyzet

Egy jobb oldali szöglet után Nacho emelkedett magasra, és hét méterről a kapu mellé fejelt.

21:48

Vége az első félidőnek

AZ Ajax 45 perc alatt ledolgozta hátrányát és továbbjutásra áll a Real Madrid elleni Bajnokok Ligája párharcban. A Santiago Bernabéu stadionban éles füttyszó kíséri az öltözőbe a hazai játékosokat.

21:49

Dortmundban nincs gól

Pedig már annyi helyzete volt a Borussiának, hogy le is dolgozhatta volna a hátrányát. 45 percre maradt rá.

21:55

Tadic a legjobb

Dusan Tadic, az Ajax támadója az idei szezonban 5 gólt szerzett és kiosztott három gólpasszt a Bajnokok Ligájában. Ennél több gólban egy játékos sem vállalt szerepet az idei szezonban. A szerb játékos rádáasul 18 perc alatt két gólpasszt adott a Bernebéu Stadionban, erre korábban még soha senki nem volt képes a BL-ben.

22:04

Folytatódik a mérkőzés Madridban

Az Ajax kezdte a második félidőt.

22:06

Támad a Real

Lassan három perc eltelt a második félidőből. A Real Madrid óriási elánnal rohamozik, az Ajax még át sem lépte a félpályát.

22:07

Asensio-bomba

Marco Asensio éles szögből, 10 méterről bombázott, de a labda elkerülte a kapu jobb oldalát.

22:08

Vezet a Tottenham!

Harry Kane maradt bántóan üresen középen, Sissoko kiugratta, az angol csatár pedig kíméletlenül bevágta.

22:10

Ajax-ziccer

Tadic újabb zseniális kiugratása után Donny van de Beek került ziccerbe, de a nyolcméteres lövését Courtois kiszedte a bal alsó sarokból.

22:12

Íme a Spurs vezető gólja

Ide kattintva tudják megnézni Kane találatát.

22:14

Továbbra is szenved a Real Madrid

Tíz perc telt el a második félidőből. A Real Madrid lendületesen kezdett, de az Ajax fokozatosan feljebb tolta a védekezését, és újra átvette a játék irányítását.

22:17

Tadic az önzetlen

Az Ajax-játékosok három a kettőben mehettek a kapura, Tadic remek szögből lőhetett volna, de újabb gólpasszt akart adni, és eltotojázta a helyzetet.

22:18

Benzema helyzete

Karim Benzema kapott labdát a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, éles szögbő a hosszú sarok irányába tekert, de a labda pár centivel elkerülte a kaput.

22:18

Folytatja az Ajax

Tadic kiugratásával Mazraoui került helyzetbe, éles szögből az oldalhálóba lőtt.

22:22

Tadic betalált, de el fogják venni?

Micsoda gól! Egy labdaszerzés után kontrázott az Ajax, a végén van de Beek passzolt Tadichoz, aki tolt egyet a labdát, majd 17 méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Azonban a labdaszerzéskor a labda mintha elhagyta volna az oldalvonalat.

22:24

Megadják!

A játékvezető négyperces videózás után megadta a gólt, hárommal vezet az Ajax.

22:27

Bale kihagyott helyzete

Asensio remek átadása után Bale rúghatott ziccert nyolc méterről, de a walesi támad közeli lövését Onana lábbal hárította.

22:29

Szépített a Real Madrid

Regulión átadása után Asensio 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot. Visszajött a meccsbe a Real Madrid.

22:32

Mi folyik Madridban?

A 72. percben az Ajax visszaállította a háromgólos különbséget. Lasse Schone bal oldali szabadrúgását benézte Thibaut Courtois, aki beadásra számított, de az Ajax játékosa kilőtte a bal felső sarkot.

22:35

Hazaindulnak a madridiak

A negyedik Ajax-gól után a Real Madrid-szurkolók egy része felállt, és elindult haza.

22:39

A negyedik Ajax gól - fotó

Thibaut Courtois rendesen benézte a negyedik Ajax-gólt, de így is a Real egyik legjobbja volt

22:42

Kabaré Madridban

Modric lépett ki ziccerben, Benzema érkezett a jobbján, az aranyabdás horvát lepasszolta a labdát, de Benzema a lövés pillanatában elcsúzott öt méterre a kaputól.

22:45

Barca-szinten az Ajax

Kis híján megszületett az ötödik Ajax-gól. Tadic középre tett labdájára Hakim Ziyech érkezett, öt méterről kapu fölé pörgetett.

22:48

Bale-t is elveszíti a Real?

Gareth Bale egy fejes után rosszul fogott talaj, és aláfordult a bokája. A walesi a pályán marad, de láthatóan húzza a lábát.

22:50

A Realnak öt perce maradt

A Real Madridnak öt perce maradt a Bajnokok Ligája 2018/19-es szezonjából. Santiago Solari vezetőedzőnek szerdán már valószínűleg be sem kell mennie dolgozni.

22:52

Emberhátrányban a Real

Nacho rúgott oda keményen van der Beeknek, kapott egy sárga lapot, majd addig reklamált, amíg a játékvezető kiállította.

22:55

Vége! Kiesett a címvédő

Az Ajax Amsterdam álomfocival 4-1-re legyőzte a Real Madridot a Santiago Bernabéu Stadionban, és kiejtette a Bajnokok Ligájából.

22:55

A Spurs is továbbment

A Tottenham Harry Kane góljával nyert Dortmundban, és 4-0-s összesítéssel jutott tovább a legjobb nyolc közé.