rendezés
Hegedűs Gábor
20:32

A Napoli juthat elsőként tovább

A Napoli lehet az első együttes, amely továbbjut a csoportkörből a labdarúgó Bajnokok Ligájában: ehhez az kell, hogy kedden hazai pályán legyőzze Szoboszlai Dominik csapatát, a Salzburgot, az E csoport másik meccsén pedig a címvédő Liverpool ne kapjon ki a vendég Genktől.

20:38

Szoboszlai a kezdőcsapatban

Nápolyban ott lesz a pályán a magyar válogatott játékos is.

20:43

Dortmund vagy Inter?

A két négypontos csapat, a Borussia Dortmund és az Internazionale találkozóján óriási a tét, mivel a győztes kedvező helyzetbe kerül, az utolsó két kör előtt három pont előnnyel állna a második helyen. A meccs esélyese az Inter, amely két hete meggyőző fölénnyel győzött 2-0-ra, és a bajnokságban is sokkal jobb formát mutat keddi riválisánál.

20:49

A kedd esti BL-program

E csoport:
SSC Napoli (olasz)-Salzburg (osztrák)
FC Liverpool (angol)-Genk (belga)

F csoport:
Borussia Dortmund (német)-Internazionale (olasz)

G csoport:
Olympique Lyon (francia)-Benfica (portugál)

H csoport:
Chelsea (angol)-Ajax Amsterdam (holland)
Valencia (spanyol)-Lille (francia)

20:51

Így érkeztek meg Szoboszlaiék a pályára

20:52

Prágai csoda Barcelonában

A cseh Slavia Praha gólnélküli döntetlent játszott az FC Barcelona otthonában, míg a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig 2-0-ra nyert a Zenit otthonában a BL keddi játéknapjának kora esti mérkőzésén.

Hamarosan kezdés

Már érkeznek a főszereplők a pályára mindden helyszínen.

21:01

Elindultak a meccsek

Minden fonntos eseményről megpróbálunk beszámolni, na meg reményeink Szoboszlai-gólt is tudunk majd mutatni.

21:02

A Barca új felállása

Hiána támadott szinte mindenki, nem sikerült gólt szerezni a Slavia ellen.

21:03

Vezet az Ajax

A második percben megszületett az első gól, az Ajax Abraham öngóljával jutott előnyhöz a Chelsea ellen.

21:04

Büntetőt kapott a Chelsea

Ezt még be kell rúgni, és gyorsan jöhet az egyenlítés.

Hegyi Áron
21:04

Az Ajax vezető gólja

Ami igazából Tammy Abraham öngólja volt:

21:04

Máris egyenlített a Chelsea

Jorginho nagyon okosan lőtt a bal alsóba a büntetőből.

21:06

Mi van itt? A Lyon is vezet

Joachim Andersen az 5. percben a Benfica ellen.

21:06

Inter-előny Dortmundban

Lautaro Martinez lövése után tehetetlen volt Bürki. Potyognak a gólok.

Jött Lautaro, jött a gól

Az argentin csatár szédületes formában játszik.

Hegyi Áron
21:10

11-eshez jut a Salzburg!

Koulibaly rúgta fel a tizenhatoson belül Hvangot. Jogos a büntető.

Hegyi Áron
21:12

Haaland belövi

A 19 éves norvég csatár hidegvérűen gurított a bal alsóba. Ez volt negyedik BL-meccsén a hetedik gólja Erling Braut Haalandnak.

Hegyi Áron
21:13

Majdnem jött a nápolyi egyenítés

Insigne beadása után Callejón fejese csattant a kapufán. Ez nem a salzburgi kapuson múlt.

21:13

Ezzel a góllal vezet a Salzburg Nápolyban

Bajban az olasz csapat.

21:14

Chelsea-gól, de les

A londoni együttes gyorsan fordíthatott volna az Ajax ellen, de hiába lőtt gólt Abraham, lesről indult.

Hegyi Áron
21:14

Haaland az egyetlen

Bizony, nincs még egy tinédzser a BL történetében, aki első négy BL-meccsén egyaránt eredményes tudott volna lenni:

Hegyi Áron
21:17

Közel a második salzburgi gól

Egy szöglet után Wöber belsőzött a centikkel jobb kapufa mellé. Alex Meret csak szemmel tudta verni a labdát.

21:18

Vezet a Liverpool is

A Genk eddig bírta, Georginio Wijnaldum a 14. percben volt eredményes.

Ismét vezet az Ajax

Szép beadás után Quincy Promes volt eredményes közelről fejjel a 20. percben.

Nápolyi helyzetek egymás után

Előbb Insigne marad le egy ígéretes beadásról, majd Lozano lövését üti szögletre Carlos Miguel. Jó a Napoli–Salzburg meccs, na.

21:26

Meglepetésre előnyben a Lille

Victor Osimhen volt eredményes a 25. percben a Valencia otthonában.

Hegyi Áron
21:27

Kora esti koreó

A 18.55-ös Zenit–RB Leipzig meccs előtt ezzel a hangulatos élőképpel fogadták az orosz ultrák a csapatokat:

Kettővel megy a Lyon

Memphis Depay volt eredményes a 33. percben a Benfica ellen.

Hegyi Áron
21:34

Insigne irányzéka nem az igazi

A Napoli olasz válogatott csatára most 12 méterről vágta magasan a kapu fölé. Kapuval szemben, tisztán, ez komoly ziccer volt, és már nem az első, amit kihagyott Insigne.

21:34

Itt a második lyoni találat

21:35

Az Ajax gálázik a Chelsea ellen

A 35. percben Hakim Ziyech lőtt fantasztikus szabadrúgásgólt.

Hegyi Áron
21:37

A forduló gólja

Aki lőtte: Hakim Ziyech.

21:40

Nyomás alatt az Ajax kapuja

A Chelsea mindent egy lapra feltéve támad a kétgólos hátrányban.

Hegyi Áron
21:41

Újabb gól Dortmundban is

És megint a vendég Internazionale szerezte, ezúttal Matias Vecino volt eredményes, 2-0 az olaszok javára.

21:42

Meglepetés Liverpoolban

A genki Mbwana Samata a 40. percben nagyszerű fejessel egyenlített a BL-címvédő otthonában.

Hegyi Áron
21:44

Egyenlített a Napoli!

A 44. percben a sok kihagyott helyzet után Lozano már pontosan célzott, és kilőtte a jobb alsó sarkot. Napoli–Salzburg 1-1.

21:44

Így egyenlített a Genk Liverpoolban

Hegyi Áron
21:47

Szoboszlai helyzetben

Hvang tett le fejjel egy labdát Szoboszlai Dominik elé, a magyar támadó lőtt is, de a nápolyi védők blokkolták a kísérletét.

Hegyi Áron
21:48

Szoboszlai labdája a hálóban

Haaland labdájával lépett ki a magyar csatár, jobbról lőtt, de csak az oldalhálót találta telibe. A félidő végére pont belejött a magyar támadó.

Hegyi Áron
22:03

Kezdődnek a második félidők

A Chelsea-nek fél perc kellett az első helyzethez, Kurt Zouma gondolt meg, indult az Ajax kapuja felé, majd gurított kevéssel mellé.

22:04

Lampard cserével próbál változtatni

Reece James érkezett a szünetben Marcos Alonso helyére.

Hegyi Áron
22:06

Jól cserélt Lampard?

A csereként pályára lépő Reece James pillanatokon belül kétszer is veszélyeztetett.

22:08

Szépített a Dortmund

A második félidőt jól kezdte a Dortmund, gyorsan szépíteni tudott Achraf Hakimi révén az Inter ellen (1-2).

22:11

Ismét vezet a Liverpool

Az 53. percben Alex Oxlade-Chamberlain volt eredményes a Genk ellen (2-1).

22:13

Ég a Chelsea

Már 4-1-re vezet az Ajax a Chelsea otthonában, ezúttal Van de Beek volt eredményes.

22:13

Íme, a második liverpooli gól

22:18

60 perc játék után

Így állnak jelenleg a meccsek:

Borussia Dortmund-Inter 1-2
Chelsea-Ajax 1-4
Liverpool-Genk 2-1

22:19

Mertens helyzetben

Egyelőre inkább a Napoli előtt adódnak lehetőségek, most éppen Mertens lövését kellett védenie a Salzburg kapusának.

22:20

Szépített a Chelsea

A 62. percben közvetlen közelről Cesar Azpilicueta volt eredményes. Nincs még minden veszve londoni szempontból?

22:21

Mi van itt? Egyeníltett a BVB

Fordulatos meccsek vannak ma. A Dortmund kétgólos hárányból állt fel az Inter ellen, a 64. percben Julian Brandt egyenlített.

22:22

Íme, a 2. BVB-gól

22:23

A Valencia is feltámadt

A 64. percben Daniel Parejo egyenlített a Lille ellen.

22:25

Két piros, büntetőt kapott a Chelsea

Bajban lehet az Ajax, Blind megkapta a második sárgát, az előnyszabály után büntetőhöz jutott a Chelsea. Ráadásul Veltman is megkapta a kezezésért a második sárgát, így egy támadás alatt két pirosat kapott az Ajax.

22:28

Jorginho góljával egy gólra jött fel a Chelsea

Ezt a büntetőt is értékesítette a Chelsea, így már csak 4-3, és nyolc mezőnyjátékossal az Ajax.

22:29

Íme, a nem mindennapi londoni eset

22:31

Egyenlített a Chelsea!

Reece James élete első BL-gólját lőtte a 74. percben, a Chelsea 4-1-ről egyenlített.

22:34

Íme, James gólja

22:34

Vezet a Dortmund

Achraf Hakimi második góljával fordított a Dortmund, már 3-2-re vezet az Inter ellen.

Hegyi Áron
22:35

Vezet a Chelsea!

1-4-ről megfordítja a meccset a Chelsea, Azpilicueta második góljával már 5-4-re vezetnek a londoniak az Ajax ellen.

Hegyi Áron
22:36

Illetve mégsem vezet

Kezezés miatt a videózás után visszavonják a Chelsea vezető gólját.

22:38

Szépített a Benfica

Haris Seferovic volt eredményes a 78. percben a Lyon otthonában.

Hegyi Áron
22:39

Fordított a Valencia

A spanyolok a 82. percben fordítottak Adama Soumaoro góljával a Lille ellen és 2-1-re vezetnek.

Hegyi Áron
22:42

A Valencia le is zárta a meccset

A szünetben még 0-1-re álló spanyolok két percen belül rúgtak kettőt, és már 3-1-re vezetnek.

Hegyi Áron
22:43

Kilenc emberrel ziccere volt az Ajaxnak

Tadic lőtt 16-ról, Kepa bravúrral tornázta szögletre a labdát.

Onana-bravúr

Batshuayi fordult le, majd lőtt közelről, de védte Oanana a próbálkozást a 90. percben.

Hegyi Áron
22:48

Nem idegesek Valenciában

A spanyol srácok az utolsó tíz percben gurítottak hármat, most már 4-1-re vezetnek a Lille ellen.

Hegyi Áron
22:49

Llorrente percei

A Napoli spanyol csatára legalább a harmadik helyzetét hagyja ki az elmúlt percekben.

22:50

A Lyon bebiztosította a sikert

A 89. percben Bertrand Traore volt eredményes a Benfica ellen (3-1).

22:51

Íme, a harmadik BVB-gól

22:51

Iksz a Chelsea-Ajaxon

Vége a meccsnek. Elképesztő izgalmak, nyolc gól, a Chelsea 4-1-ről állt fel a két kiállítást és két büntetőt hozó meccsen.