A spanyolok ellen az olimpiai selejtező a tét a női kézivébén

2019.12.01. 09:54
rendezés

Az első fordulóban nagy gólaránnyal győző magyar és spanyol női kézilabda-válogatott csatája a C-csoport rangadója lett a második fordulóban a Kumamotóban zajló női kézilabda-világbajnokságon. Kövesse velünk az eseményeket percről percre.

--
09:07

Másik csarnokban a spanyolok ellen

A kazahok elleni mérkőzést Jacusíróban, a spanyolok ellenit Kumamoto City-ben játssza a magyar válogatott. A termet 1982-ben építették, akkor, amikor Magyarország női kézilabda-világbajnokságot rendezett. A spanyolok elleni meccsen dán bírópáros dolgozik: Christiansen és Hansen.

Nem a mi ügyünk, de meg kell említeni: az Európa-bajnok franciák csak 19-19-es döntetlent játszottak a brazilokkal. A vb előtt csodacsapatként emlegetett gallok 2 meccsből 1 pontot kapart össze. Az igazsághoz azonban az is hozzá tartozik, hogy a franciák a 2018-as Európa-bajnokság megnyerésével már olimpiai résztvevők. Na de akkor is, na.

--
09:13

Egy éve történt

Amikor az Európa-bajnokságon Franciaországban 32-26-ra legyőztük Spanyolországot, akkor készült ez a fotó. Vasárnap is szívesen lőnénk egy ilyet.

2018. december 5-én a magyarok körtánca és örömünnepe a spanyolok legyőzése után az Európa-bajnokságon

Elkezdődött a mérkőzés

A mieink fehérben, a spanyolok pirosban játszanak, ők kezdték a meccset.

10:02

Jó védekezés itt, kapusbravúr ott

Az első támadások nem hoztak gólt. Nálunk egyébként Bíró Blanka kezd a kapuban.

10:03

Kihagyott ziccer

Lukács Viktória szólóját védte nagy bravúrra De Paula, marad a 0-0.

10:04

1-0 a spanyoloknak

Az exgyőri és exsiófoki Gonzalez szerezte a meccs első gólját.

10:05

Barbosa is betalált, 2-0

Nem úgy indul a meccs, ahogy szerettük volna.

10:06

Barbosa 2, a spanyolok 4 gólnál járnak

Rosszak a lövéseink és pontatlanok a passzaink, Kim Rasmussen időt kér.

10:08

Megvan az első gólunk!

Az időkérés után Lukács volt eredményes a jobbszélről.

10:09

Ott a második!

A másik szélső, Schatzl Nadine talált be egy szemfüles labdaszerzés után. 4-2 feljöttünk, de Hernandez válaszol beállóból.

10:10

Megvan Kovacsics első gólja

Az irányító nem talált be Kazahsztán ellen, most viszont egy remek egyéni akció után eredményes volt. Aztán Lopez is lő egyet a szélről, 6-3 a spanyoloknak.

10:11

Bíró helyett Kiss Éva a kapuban

De ő sem tudja védeni Gutierrez ziccerét. 7-3, még nem lőttünk gólt átlövésből.

10:12

Barbosa tarthatatlan

A harmadik gólját szerzi, nem tudunk vele mit kezdeni. A túloldalon Kovács harcolt ki hetest.

10:13

Ez is kimarad

Kovács a felső kapufára pattintotta a hétméterest.

10:14

Ott a negyedik, megint leindításból

Tomori szerzett labdát, indította Schatzlt, aki nem hibázott a befejezésnél. Viszont sajnos Fernandez sem, nem tudunk zárkózni.

10:16

A szélsőinkre ma sem lehet panasz

Egy újabb labdaszerzés után most Lukács talált be. Aztán kiharcolnak egy hetest a spanyolok, 10-5 oda.

10:18

Nagyon sok labdát adunk el

Rossz passzok, belemenések, nagyon könnyelműek vagyunk. 15 perc után 10-5 a spanyoloknak, akik Tomori kiállítása után emberelőnyben játszhatnak.

10:20

Közte hat

De Paula újabb átlövést hárított, az ellentámadásból azonnal betaláltak a spanyolok, és 11-5-re vezetnek. Aztán kihagytak egy üres kapus helyzetet, ezt megköszönhetjük.

10:22

Beállósból már van gólunk

Tóvizi kapott egy jó labdát, és szerezte meg a hatodik magyar gólt.

10:24

Ha egy üzlet beindul

Egymás után két támadást tudunk befejezni góllal, ismét Tóvizi Petra volt eredményes beállósból. Visszajöttünk négyre, de Lopez egy ejtéssel visszaállítja az ötgólos különbséget. Majd ismét működik a Tóth-Tóvizi kapcsolat, 12-8 a spanyoloknak.

10:26

Megint Barbosa

Már négynél jár a balátlövő, majd végre Háfra is betalál, megvan az első gólunk átlövésből.

10:27

Triffa bravúrral kezd a kapuban

Védett egy közeli lövést a frissen becserélt kapus, majd Faluvégi csökkentette a különbséget három gólra, 13-10-nél időt kérnek a spanyolok.

10:29

Gyors gólváltás az időkérés után

Barbosa találatára Márton Gréta válaszolt, majd Tóth szerzett labdát.

10:30

Visszajöttünk kettőre!

Tóth szerzett gólt egy kellemetlen lövésből, 14-12-re jöttünk fel ezzel.

10:31

Megint négy közte

Fernandez váltott gólra egy hetest, Szabó a kapufát találta el, majd megint Fernandez talált be.

10:34

Barbosa azt csinál, amit akar

Először kioszt egy gólpasszt, majd lő is egyet. Aztán Háfra is betalál az utolsó percben, de Barbosa kiharcolt egy hetest a félidő legvégén, plusz Klujber Katrint kiküldik két percre.

10:35

Bíró hetest véd, öttel mennek a spanyolok félidőben

Hernandez büntetőjére visszajött Bíró, és meg is fogta, így öt góllal, 18-13-ra vezetnek a spanyolok az első félidő után.

10:39

18-13-ra vezetnek a spanyolok félidőben

A kapusainktól sokkal jobb teljesítmény kell, egyelőre átlag alatt védenek mindhárman, igaz, a védelem sokszor hozza őket kiszolgáltatott helyzetbe.

A csoport másik meccsén Románia 15-12-re vezet Szenegál ellen az első 30 perc után.

10:45

Tíz gólt kaptunk két játékostól

Barbosa hat, Hernandez négy gólt szerzett az első félidőben, az ő megállításuk kulcsfeladat lesz a folytatásban.

10:49

18-13-as spanyol vezetésről jön a folytatás

Mi kezdjük a második félidőt.

10:51

19-13 oda

Rodriguez betörésévél visszaáll az eddigi legnagyobb különbség.

10:52

19-14, Tóvizi küzdött nagyot

Összeszedett egy kipattanót a 40 éves Navarro védése után, és nem hibázott.

10:53

19-15, remek gól Faluvégitől!

Egy jó védés után Kovacsics adott egy kiváló passzt Faluvéginek.

10:54

20-15, siófoki gól

A siófoki Nerea Pena először eredményes a meccsen, ismét öt közte.

10:55

Hatalmas Bíró-bravúr után 20-16!

Két ziccert is fogott a magyar kapus, majd emberelőnybe kerültünk, amiből Márton Gréta szerzett gólt.

10:56

21-17, kínaiból lőttek gólt, majd Kovács is betalált

Ismét Pena volt eredményes, emberhátrányból, de Kovács Anna hamar válaszolt.

10:59

22-17, megint Barbosa

Barbosa értékesített egy hetest, ráadásul Kovacsics kiállítása miatt emberhátrányba kerültünk.

11:02

Időkérés után kapufa, marad a 22-17

Kim Rasmussen kért időt, de nem sikerült betalálni a következő támadásból.

11:03

23-17, Pena is elkapta a fonalat

Páros lábról felugorva akasztott egy bombagólt, a túloldalon Navarro védett, közte hat ismét.

11:07

24-17, először vezetnek héttel

Etxeberria talált be a szélről. Viszont hetessel jöhetünk, ráadásul emberelőnyben, Barbosa pedig kiszállt, mivel harmadszor állították ki. Kovács hetesét megfogta a 40 éves Navarro.

11:08

24-18, Vámos

Bíró újab védése után Vámos érkezett ellentmondást nem tűrve.

11:10

Ezek a kapusok percei

Bíró és Navarro "válaszolgatnak" egymásnak a kapuban. Továbbra is 24-18 a spanyoloknak.

11:11

BÍRÓ BLANKA!

Megfogja Pena büntetőjét, majd az ismétlést is! Szenzációs jelenetek.

11:13

25-18, ismét héttel vezetnek

Üres kapus góllal növelte az előnyüket Gonzalez, Kim Rasmussen időt kért.

11:15

25-19, Lukács szélről

Kicsit dadogott a labda, de csak eljutott Lukács Viktóriához, aki góllal fejezte be az időkérés utáni támadást.

11:16

25-20, megint Tóvizi

Háfra Noémi találta meg egy szép passzal, Tóvizi eddig a legeredményesebb magyar játékos.

11:19

Schatzlt kell ápolni

Lopez gyalulta földbe, hogy ne tudjon elkapni egy indítást. A spanyolt kiküldték két percre, Schatzl a fejét fájlalja, de tudja folytatni.

11:20

25-21, zárkózunk

Szabó Laura kapott szép passzt Kovacsicstól, megint működött a beállós játék. Visszajöttünk négyre.

11:21

25-22, megint a beállós játék!

Szinte lemásoltuk az előző támadást, már csak három közte! Időt kérnek a spanyolok.

11:23

Gyors gólváltás után 26-23

Hernandez emberhátrányos góljára Lukács Viktória válaszolt.

11:26

27-23 és már csak 4 perc van hátra

Egy "szokásos" belemenés, majd egy Navarro-védés után Pena talál be.

11:28

28-23-ra vezetnek

Fernandez értékesített egy hetest, ezzel alighanem eldőlt a meccs.

11:28

Nem adjuk fel, 28-24

Kovacsics megszerezte második gólját.

11:29

29-24-re vezetnek

Gutierrez köszönt be a balszélről, majd Navarro is védett. Egy perc van hátra.

11:31

29-25-re győzött Spanyolország

Klujber lőtt be egy időntúli hetest. Ez a végeredmény, a spanyolok már szinte biztosan továbbjutottak. A másik meccsen Románia 29-24-re nyert. Köszönjük a figyelmet.