Haaland két góljával nyert a Dortmund a PSG ellen, kikapott a Liverpool

2020.02.18. 20:53
rendezés

A címvédésre hajtó FC Liverpool az Atlético Madrid, a Paris Saint-Germain pedig a Borussia Dortmund vendége lesz kedden, a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntős nyitányán. Kövessék velünk percről percre a legfontosabb eseményeket.

--
20:31

Folytatódik a BL

A Liverpool a Wanda Metropolitanóba, Tuchel Dortmundba tér vissza. Két csolcaddöntős mérkőzéssel folytatódik a Bajnokok Ligája: a címvédő Liverpool az Atlético Madrid, a Paris Saint-Germain pedig a Borussia Dortmund vendége lesz kedden.

--
20:33

Szép liverpooli emlékek

A liverpooliak most először lépnek pályára a Wanda Metropolitano Stadionban azóta, hogy tavaly júniusban ott megnyerték a Tottenham elleni BL-döntőt.

Hegedűs Gábor
20:36

Nincs jó formában az Atlético Madrid

A spanyol gárda ugyan védekezésben továbbra is nagyon megbízhatóan teljesít, támadásban viszont Antoine Griezmann távozásával sokat veszített hatékonyságából, a 120 millió euróért igazolt Joao Felix pedig egyelőre nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A madridi együttes a La Ligában a negyedik helyen áll, messze leszakadva a bajnoki címért küzdő Real Madridtól és Barcelonától, a Király Kupától pedig már január végén búcsúzott harmadosztályú ellenféllel szemben.

20:39

Így fogadták a szurkolók az Atlético játékosait

20:41

Egy kis olvasnivaló a meccsek elé

A PSG edzője gyászba borítaná Dortmundot, másolná Jürgen Kloppot

Kedden este a Borussia Dortmund-Paris St. Germain labdarúgó Bajnokok LIgája nyolcaddöntőt rendeznek a német városban. A PSG kispadján az a Thomas Tuchel ül, aki korábban a Borussia edzője is volt. 2016-ban Tuchel éppen a mesterének tekintett Jürgen Klopptól kapott leckét az Európa-ligában, a Liverpool akkor kiütötte a Dortmundot.

20:43

Nagy a nyomás a PSG-n

Thomas Tuchel a Paris Saint-Germain trénereként tér vissza korábbi sikerei színhelyére, Dortmundba. A német szakember 2015 és 2017 között irányította a BVB-t, amelyhez most valószínűleg aggodalommal telve utazik. Szombaton például a bajnokságban 4-4-es döntetlent játszott a PSG a kiesés ellen küzdő Amiens otthonában, a 35 éves Thiago Silva pályafutása egyik legrosszabb teljesítményét nyújtotta. Tuchel le is cserélte őt a szünetben. A párizsiakon nagy a nyomás, hogy végre továbbjussanak a nyolcaddöntőből, miután az előző három idényben rendre elbuktak a 16 között.

20:46

Haaland meghódította Dortmundot

Védekezésben a PSG riválisa, a Dortmund sem túl hatékony, támadásban viszont félelmetes, a Bundesliga eddigi 22 fordulója alatt a legtöbb gólt szerezte, szám szerint 63-at. Ezek közül 24 az utóbbi hat meccsen jött össze, köszönhetően részben az új szerzeménynek, a norvég Erling Barut Haalandnak. Az ugyanakkor biztos, hogy az előkészítések fő felelőse, a sérüléssel küzdő Marco Reus nem lehet ott a pályán a PSG ellen.

Hamarosan kezdés

A főszereplők már mindkét helyszínen a játékoskijáróban vannak.

Dortmundban elkezdték a meccset

A hazai együttes indította útjára a labdát.

1-0-ra vezet az Atlético Madrid

A mérkőzés első szöglete után a negyedik percben a hazaiak Saúl góljával szerezték meg a vezetést. Lehetséges leshelyzet miatt videoelemzés következett a találat után, de érvényes a gól, marad az 1-0.

21:06

Íme, Saúl gólja

21:08

Dortmundban még nincs gól

A BVB-PSG meccsen egyelőre még egyik csapat sem tudott gólt szerezni, de komoly lehetőség sem adódott még.

21:09

Újabb Atlético helyzet

A hetedik perc végén Correa indult meg a bal oldalon, de a kapu előtt keresztbe adott labdájára ezúttal nem volt érkező játékos a hazaiak részéről.

21:11

Neymar centikkel kapu mellé lőtt

A brazil szabadrúgása nem sokkal szállt el a bal kapufa mellett a 11. percben.

21:14

BVB-kontra

A Dortmund szép kontrát vitt végig, amely végén Sancho 17 méterről kapu mellé lőtt, pedig mindkét oldalom várták a passzt a csapattársak. Ebben több volt.

21:15

Éledező Liverpool

Alexander-Arnold rövid időn belül kétszer is próbált kapu elé ívelni, de mindkét esetben lecsúszott a labda a lábáról, így nem alakult ki veszélyes helyzet.

21:17

Kiegyenlített a meccs

Nem igazán tud egymással mit kezdeni a Dortmund és a PSG, egyelőre mindkét csapat védelme kiválóan zár.

21:18

Beszorult az Atlético a saját térfelére

Fokozódik a liverpooli nyomás, az elmúlt percekben minden mezőnyjátékos a hazai csapat térfelén mozgott.

21:20

A jelenlegi állások

Atlético Madrid-Liverpool 1-0
Borussia Dortmund-Paris Saint-Germain 0-0

21:21

Óriási mentés

Verratti szerelte nagyszerűen a tizenhatoson belül Emre Cant hatalmas helyzetben a 22. percben.

21:22

Morata elől kellett tisztázni

A hazaiak támadója elől a liverpooli védők tisztáztak szögletre az utolsó pillanatokban. A sarokrúgás végén a labda Alisson kezében kötött ki.

21:24

Navas szép kivetődése

Sabcho futott el a bal oldalon, majd adott szépen középre, de Navas nagyot védett, Haaland már lecsapott volna a labdára.

21:26

A német kapitány is a helyszínen

Joachim Löw is helyszínen tekinti meg a BVB-PSG mérkőzést, méghozzá Oliver Bierhoff társaságában.

21:27

Morata lőtt közvetlen közelről kapura

Alisson azonban jól zárta a szöget, így nem született meg a második hazai gól.

21:27

Navas-bravúr

A 27. percben Sancho tekert a bal alsó felé 15 méterről, de Navas elképesztő bravúrral védett. A kipattanót Hakimi a védőbe rúgta, így oda lett a helyzet.

21:28

Szalah gólját les miatt nem adták meg

A liverpooli támadó ugyan a kapuba helyezte a játékszert, de les miatt érvénytelenítették a gólt.

21:29

A láthatatlan Neymar

Hiába tért vissza a sérülése után Neymar, a PSG sztárja eddig észrevehetetlen a meccsen.

21:31

Meddő liverpooli mezőnyfölény

Az első félórában 68%-ban volt a vendégeknél a labda, de az 1-0-s előny az Atlético Madridnál van.

21:32

Egyforma csapatok

30 perc után 50-50 szazalék a labdabirtoklás a BVB-PSG találkozón.

21:33

Vajon mikor örülhetnek a BVB-drukkerek?

21:34

A Liverpool még nem találta el a kaput

Lassan ráfordulunk a mérkőzés első félidejének utolsó 10 percére, és a címvédő még nem találta el Oblak kapuját.

21:35

Haaland próbálkozása

A norvég támadó lőtt 17 méterről, alig a jobb kapu mellé.

21:41

Witsel nem talált kaput

A belga középpályás 20 méterről lőtt, de jócskán kapu fölé.

21:44

Saul eddig a hős

Saul, az Atlético Madrid játékosa (j) gólt lő a Liverpool csapatának a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a madridi Wanda Metropolitano Stadionban 2020. február 18-án

Forrás: MTI/AP/Manu Fernández
21:45

Vége az első félidőnek

Nincs gól a BVB-PSG mérkőzésen egyelőre.

21:47

Félidőben: Atlético Madrid – Liverpool: 1-0

Már a negyedik percben megszületett a mérkőzés első gólja, Saúl lőtt a liverpooli kapuba. A BL-címvédő lassan magára talált, de a meddő, 72%-os labdabirtoklási fölényen kívül mást nem tudott felmutatni. A Liverpool egyszer sem találta el Oblak kapuját az első játékrészben.

21:52

Az Atlético gól előtti utolsó pillanat

21:54

Neymar teljesen veszélytelen volt

Legalábbis az első 45 percben. Várjuk a folytatást.

Neymar, a Paris Saint-Germain játékosa (k) a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében játszott Borussia Dortmund elleni mérkőzésen Dortmundban 2020. február 18-án

Forrás: MTI/EPA/Sascha Steinbach
22:00

Hamarosan jön a folytatás

Először Dortmundban majd, ugyanis ott lett hamarabb vége az első félidőnnek.

22:03

Cserék Madridban

Az Atlético és a Liverpool is cserélt: Llorente és Origi állt be.

22:05

Nagy dortmundi lehetőség

Hakimi ment el a jobb szélen, de hiába a nagy helyzet, Navas jól zárta a sarkot.

22:07

Madridban is jól kezdődött a második félidő

De kaput nem sikerült találni, a liverpooli védők a helyükön voltak két lehetőségnél is.

22:10

Sancho rontása

Még az első félidőből. .

22:11

Szalah fejese épphogy elkerülte a kaput

A liverpooli támadó ezúttal egyedül maradt egy beadásra, fejese a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

22:13

Nem kockáztatnak

Az az ember érzése, hogy a Dortmund és a PSG sem akar felesleges kockázatba belemenni, viszont így nem igazán alakulnak ki helyzetek.

22:15

3000 párizsi szurkoló Dortmundban

22:15

Jól működik az Atlético védelme

A második félidő első 10 percét nagyon megnyomta a Liverpool, de a tizenhatos környékén magabiztosan zártak a hazai játékosok.

22:17

Neymar és Witsel csatája

A brazil torkon vágta a belgát, Neymar megúszta egy sárga lappal. És már szent a béke.

22:22

Mbappé helyzete

Kixcsit kisodródott a támadás végére a francia támadó, majd éles szögből lőtt a 64. percben, de Bürki a helyén volt.

22:23

Mbappé újabb lövése

Ezúttal 14 méterről, de Bürki megint a helyén volt, így maradt a gólnélküli döntetlen Dortmundban.

22:24

Sérülés miatt állt a játék Madridban

A hazaiak játékosát, Correát kellett ápolni, de már visszatért a pályára.

22:24

Egy kép Dortmundból

22:25

Vezet a Dortmund

Haaland volt eredményes a 69. percben. A norvég támadó egy lepattanó labdát kotort be közvetlen közelről.

22:26

Morata lábában ott volt a második hazai gól

Kapuval szemben, teljesen tisztán, 11 méterről lőhetett volna az Atlético Madrid csatára, de a döntő pillanatban elcsúszott.

22:27

Íme, Haaland gólja

22:28

Haaland elképesztő BL-statisztikája

Hét BL-meccsen kilenc gólnál jár már a norvég támadó.

22:30

Cserélt az Atlético

Morata le, Vitolo be a 70. percben

22:31

Szalah hagyta el a pályát

A Liverpool is cserélt a 72. percben, az egyiptomi támadót Oxlade-Chamberlain váltotta.

22:32

Egyenlített a PSG

A 75. percben Neymar egyenlített a Dortmund ellen 3 méterről Mbappé gólja után.

22:33

Íme, Neymar gólja

22:34

Megint vezet a Dormund!

Mi van itt kérem szépen! Haaland a 77. percben 17 méterről lőtt fantasztikus gólt.

22:35

Haaland-show

22:38

Neymar-kapufa

A brazil támadó szerzett labdát a tizenhatoson belül, majd lőtt kapufát 10 méterről.

22:40

Továbbra sem találta el a Liverpool a kaput

Alig 10 perc van hátra a mérkőzésből, és a BL-címvédő még egyszer sem találta el Oblak kapuját.

22:42

Emre Cant kellett ápolni

Szerencsére úgy néz ki, tudja folytatni a dortmundi középpályás.

22:43

Hakimi kimaradt ziccere

Jobbról, öt méterről lőtt a dortmundi szélső kapu mellé. Ebben is több volt.

22:43

Neymar ezt is kihagyta

A lövésénél Hummels blokkolt hatalmasat, így maradt a 2-1-es dortmundi vezetés.

22:46

Verratti nem játszaht a visszavágón

22:47

Jürgen Klopp kapott sárgát

A Liverpool mestere nehezen viseli a mérkőzés alakulását.

22:48

2 perc a ráadás Dortmundban

Ennyi idejük maradt a csapatoknak.

22:48

4 perc lesz a hosszabbítás Madridban

Ennyi ideje lesz a csapatoknak még a gólszerzésre.

22:49

Az utolsó helyzet

Thiago Silva fejelt kapu fölé 5 méterről.

22:50

Véget ért a BVB-PSG

Haaland duplázott, a Dortmund előnyt szerzett a párizsi vusszavágóra. Igat, a PSG-nek meg sokat érhet az idegenben szerzett gól.

22:53

1-0-ra nyert az Atlético Madrid a Liverpool ellen

A hazai csapat már a negyedik percben megszerezte a mérkőzés első, és mint kiderült, utolsó gólját Saúl révén. A BL-címvédő sokkal többet birtokolta a labdát, ennek ellenére még a kaput sem találta el a 90 perc alatt. A nyolcaddöntő visszavágója majd márciusban lesz, Liverpoolban.