rendezés
--
20:25

Folytatódnak a BL-nyolcaddöntők

Újabb két mérkőzést izgulhatunk végig, ezúttal ráadásul magyar résztvevővel, hiszen a Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig fennállása első egyenes kieséses meccsére készülhet a tavalyi döntős Tottenham Hotspur otthonában.

A londoni erőd

A Tottenham utóbbi 14 hazai BL-meccséből tízet megnyert a Tottenham Stadiumban, azaz nem vár könnyű 90 perc a lipcseiekre.

--
20:43

Második otthonukká vált

A milánói San Siro már számtalan nagy BL-mérkőzést látott, és már már az Atalanta is belakta ideiglenes otthonát.

--
20:45

Gulácsi Péter a kezdőben

Amiben nincs semmi meglepő. Az már inkább váratlan húzás Julian Nagelsmanntól, hogy Ampadut a kezdőbe nevezte, míg Dani Olmo csak a kispadon kezdi a mérkőzést.

--
20:47

Mourinho újoncot avat

A PSV-ből télen érkező Steven Bergwijn először játszhat BL-meccset a Spurs színeiben.

A szokásos masszív csapat

A Valencia a visszatérő Goncalo Guedesszel biztosan nem gyengült.

--
20:56

Két újonc két rutinos ellen

Az RB Leipzig és az Atalanta is története során először szereplhet a BL egyenes kieséses szakaszában, míg a Tottenham az előző idényben a döntőig jutott, ahogy a Valencia is rutinos BL-résztvevőnek számít.

--
20:58

Gólerős németek

Az RB Leipzig eddig 76 gólt lőtt szezonban, azaz nem vár könnyű este a londoniak védelmére:

--
21:00

Segít vajon a teqball?

A Spurs kapusai a magyar találmánnyal tesztelték a reflexeiket és a rugóikat a nyolcaddöntő előtt:

--
21:04

Mourinho máris ünnepelhet

A Spurs portugál szakvezetője 150. alkalommal ül BL-meccsen a kispadon, amivel az örökranglista negyedik helyén álló Sir Alex Ferguson, Arsene Wenger és Carlo Ancelotti mögött.

--
21:05

Lipcsei rohamok Londonban

A németek nagyon bekezdtek: az első három percben három gólhelyzetet is kialakítottak, különösen Timo Werner volt aktív, aki elől kétszer is mentenie kellett a Spurs kapujába visszatérő Hugo Llorisnak.

--
21:06

Jó helyzetből rúghat szabadrúgást az Atalanta

A tizenhatos előteréből végezhetett el szabadrúgást az olasz csapat, Gómez fölérúgja.

Otthon is idegenben

Az Atalanta a milánói San Siróban kénytelen játszani BL-mérkőzéseit ebben a szezonban, ez alól ez a mostani nyolcaddöntő sem jelent kivételt.

--
21:08

Újabb lipcsei lehetőség

Villámgyors kontra végén Werner lőhetett 15 méterről, de ketten is belevetődtek a ballábas lövésbe.

--
21:09

Hatalmas Domenech-védés

Pasalic került ziccerbe a 8. percben, a Valencia kapusa, Jaume Doménech bravúrral szögletre tudta ütni a labdát.

--
21:10

Gulácsi góltól mentette meg a Lipcsét

Bergwijn tekerte el a hosszú alsóra 14 méterről, de Gulácsi óriási vetődéssel kitolta a labdát.

--
21:11

Az első sárga lap Londonban

Lo Celso kapta, aki a lipcsei kapitányt, Sabitzert  nyomta bele a földbe.

--
21:13

Atalanta = Internazionale ?

Nyolc különböző nemzet játékosai kaptak helyet az Atalanta kezdőjében. Egy-egy játékossal képviselteti magát Gian Piero Gasperini csapatában Brazília, Németország, Szlovénia, Svájc, Horvátország, két-két focistát delegál Olaszország, Argentína és Hollandia.

--
21:14

Fordult a kocka

Most Sabitzer kapott sárgát Gedson Fernandes felrúgásáért.

--
21:18

VEZET AZ ATALANTA!

A 16. percben megszerzi a vezetést a hazai csapat. Hateboer a gólszerző.

--
21:19

Hateboer gólja - videó

Hegyi Áron
21:21

Még mindig csak helyzetek

A labdát 60-40 százalékban birtokló RB Leipzigban az utóbbi percekben különösen a cseh Robert Schick jelent veszélyt.

--
21:21

Történelmi első gól

Hateboer szerezte meg a BL-újonc Atalanta történetének első találatát az egyenes kieséses szakaszban. A gólpasszt "természetesen" Papu Gómez adta.

--
21:22

Majdnem összehozták

Ampadu húzta le rossz ütemben a fejét, így Lucas Moura indulhatott a kapu felé, de ott volt még Halstenberg, aki az utolsó pillanatban fejjel elpöccintette a labdát a brazil támadó elől.

--
21:22

Majdnem jött a második

A 21. percben Robin Gosens éles szögből a Valencia kapujának oldalhálóját találta el.

--
21:28

9 perc alatt hozták a meccsrekordot

A lipcseiek az első 9 percben annyit lőttek kapura, mint a keddi két gyorstüzelő csapat, a PSG és a BVB.

Szép helyzet, bár les volt

Schick szöktette Angelinhót a bal szélen, aki középre is adott, de Timo Werner egy lépéssel lemaradt a labdáról. Igaz, a német csatár lesen volt a beadás pillanatában.

--
21:32

Ezt megúszta az Atalanta

A 30. percben egyenlíthetett volna a Valencia, azonban Ferrán Torres közelről a kapufát találta el.

--
21:33

Lipcsei szöglet, londoni helyzet

A vendégek szögletrúgása nem hozott veszélyt, viszont lehetőséget adott egy gyors Spurs-kontrára, aminek a végén Bergwijn maradt le Lo Celso labdájáról. A hazai szöglet is veszélytelenül múlt el az akciót követően.

--
21:35

Timo Werner is sárgát kap

Harry Winksnek rúgott oda térd magasságban. Jogos volt a lap.

--
21:37

Közel az egyenlítéshez a Valencia

A 35. percben Gonzalo Guedes élesen középre tett labdájáról Kondogbia marad le éppenhogy.

--
21:37

Gulácsinak védenie kellett

Sabitzer rúgta fel Gedsont, a kb. 25 méterről elvégzett szabadrúgás nevű gyenge ívelést könnyen fejelték ki a német védők. A bedobást követően aztán eljutott a labda a lipcsei kapuig, amire Gulácsi feküdt rá nagy nyugalommal.

--
21:38

Timo Werner nagy helyzete

Laimer adott tökéletes ütemű passzt Timo Wernernek, aki balról nyolc méterről lőtt is, de Hugo Lloris jó helyen állt és védett.

--
21:39

Könnyű helyzet, könnyű hiba

A 37. percben Marten de Roon távoli bombája elkerülte Domenech kapuját.

--
21:39

Nyomasztónak tűnő német fölény

11-2 a kapura tartó lövések száma az RB Leipzig javára. A kaput is találó labdák száma pedig 3-1 a németek javára.

--
21:41

Dele Alli a kapu előtt

Gedson Fernandes beadására Dele Alli érkezett, de egy kicsit magas volt neki a labda, amit így nem tudott irányítani, pedig az ötösről csúsztathatott volna kapura.

--
21:42

Ezt hogy lehetett kihagyni? (les)

A 40. percben Ilicic ugratta ki Pap Gómezt, aki nem találta el a Valencia kapuját. Mint később kiderült, lesen is volt az argentin irányító középpályás.

--
21:43

Félelmetesen gyors a Leipzig

Kb. nyolc másodperc alatt értek fel a németek az angolok kapuja elé, Timo Werner beadását Davinson Sánchez sodorta végül szögletre – amiből ezúttal sem termett veszély.

--
21:43

KETTŐVEL VEZET AZ ATALANTA!

A 41. percben Josip Ilicic pályafutása első BL-gólját szerzi, miután a tizenhatoson átveszi a labdát, majd bődületes erővel belövi. 2-0 az Atalantának.

--
21:44

Íme Ilicic első BL-gólja - videó

--
21:48

Egy perc hosszabbítás Londonban

Ami egy Spurs-szöglettel kezdődik (Dele Alli harcolta ki), de úgy látszik, szögletből ezen a meccsen nem alakul ki veszély.

--
21:48

Atalanta - Valencia 2-0 a szünetben

Bajban a spanyolok a párharc első negyede után. Egy idegenben rúgott góllal a második félidőben mégis előnyösebb helyzetbe kerülhetne Albert Celades csapata.

--
21:49

Vége az első félidőnek Londonban

Cüneyt Cakir nem erőltette a hosszabbítást, lefújta az első félidőt, ami 0-0-val ér véget.

--
21:54

A kiismerhetetlenek

A BL-újonc Atalanta eddigi 10 gólját kilenc különböző játékos szerezte.

Adják olcsóbban a jegyeket!

Nagyjából ez az üzenete a Lloris kapuja mögött csoportosuló német szurkolók drapijának, amit egy nagy adag pénztárgépszalag pályára dobálásával is nyomatékosítanak.

--
22:07

Gulácsi újabb hatalmas védése

Bergwijn lövésébe éppen csak beleteszi a lábát az ötösön Lucas Moura, Gulácsi Péter pedig óriási bravúrral tolja ki a sarokra tartó labdát.

--
22:08

Nem cserélt egyik edző sem

Az Atalanta esetében ez nem annyira meglepő. A Valencia az orosz Cserisev és a francia Gameiro személyében is gólerős játékosokat küldhet majd pályára a későbbiekben.

--
22:09

Ezt megúszta a Valencia

Papu Gómez beadásába Diakhaby ér bele, a labda majdnem a védő saját kapujában köt ki.

--
22:09

Amikor kell, akkor a helyén van

Nem sok dolga van Gulácsi Péternek, de eddig mindkét veszélyes Spurs-akció végén ő mentette meg csapatát a góltól.

Gulácsi Péterre mindig számíthat a csapata

Forrás: Picture-Alliance/AFP/Verwendung weltweit/Frank Hoermann/Sven Simon
--
22:11

Valencia-helyzet

Az 51. percben Ferrán Torres passzol középre, Carlos Soler a rövid alsó mellé lő.

--
22:11

Ebben biztos, hogy több volt

Szabadrúgást lőhetett 20 méterről a Leipzig, de Nkunku elég ramatyul tekerte el a sorfal fölött, méterekkel a kapu fölé küldve a labdát.

--
22:15

11-est kap az RB Leipzig!

Benjamin Davies rúgta meg teljesen fölöslegesen Konrad Laimert. Davies sárgát, a RB Leipzig 11-est kapott.

--
22:16

Vezet az RB Leipzig!

Timo Werner jobbal a jobb kapufa mellé küldte a labdát. Vezet az RB Leipzig!

--
22:18

MÁR HÁROMMAL VEZET AZ ATALANTA!

Az 57. percben Remo Freuler tekerte be a hosszú fölsőbe. Bajban a Valencia!

--
22:18

Íme Freuler gólja - videó

--
22:20

Nem olyan rossz ez a 0-1

Legutóbb a BL-ben az előző kiírás elődöntőjében kapott ki hazai pályán 1-0-ra a Spurs, akkor viszont a visszavágón 3-2-re legyőzte az Ajaxot Amszterdamban. Most pedig még nagyon sok idő, fél óra van hátra.

--
22:21

Ott lehetett volna a szépítés

A 61. percben Maxi Gómez teljesen üresen lőhetett öt méterről, Pierluigi Gollini úgy védett, hogy ki sem jött róla a labda. Óriási hiba az uruguayi csatártól.

--
22:21

Megint Gulácsi, megint Lloris

Az egyik oldalon a magyar kapus ölelte magához biztosan a labdát egy lövés után, a kontrából pedig Schick lőhetett nyolc méterről, de a francia kapus óriási bravúrral hárított.

--
22:23

KIÜTI A VALENCIÁT AZ ATALANTA

Már 4-0-ra vezet az Atalanta! A 63. percben Hateboer futotta le labdával Diakhabyt, majd lőtt a kapuba. A holland játékos második, csapata negyedik gólja volt ez a mérkőzésen. Mindez nincs, ha Maxi Gómez belövi az ordító ziccerét másfél perccel ezelőtt.

--
22:24

Kettőt cserélt Mourinho

Dele Alli és Gedson Fernandes hagyta el a pályát, helyükre pedig Ndombele és Eric Lamela érkezett. Alli a kispadra lehuppanva dühösen vágta földhöz a csukáját.

--
22:24

Íme Hateboer második gólja - videó

--
22:26

Cserisev első labdaérintéséből szépít

A pár másodperccel ezelőtt beállt Cserisev góljával szépít a Valencia.

--
22:29

Íme Cserisev gólja - videó

--
22:30

Gollini bravúros védései

Ferrán Torres és Cserisev közeli lövéseit is bravúrral védi Gollini. Ha jobban koncentrálna a Valencia a helyzetek befejezésénél, simán lehetne 4-4 is az eredmény. Így azonban 4-1 az Atalantának.

--
22:30

Feltámadt a Spurs

Lo Celso harcolt ki szabadrúgást 25 méterre Gulácsi kapujától, Nkunku pedig kapott egy sárga lapot.

--
22:32

Gulácsi megint hatalmasat védett

Ujjheggyel tolta a kapufára a labdát a remek szabadrúgás után. Ez volt a harmadik bravúrja a magyar válogatott kapusának.

--
22:33

Cserél az RB Leipzig

Nkunku helyére Haidara érkezik 73. percben.

--
22:36

Újabb vendég csere

Schick helyére Yussuf Poulsen érkezik a 77. percben.