Messiékre kőkemény csata vár Maradona városában

2020.02.25. 20:56
rendezés

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek mindkét keddi mérkőzésén jó focira és hatalmas csatára számíthatunk. A hazai pályán a BL-ben több mint két éve veretlen Napoli megnehezítheti a Barcelona dolgát, ahogy a Bayern Münchenre sem vár könnyű este a Chelsea ellen a Stamford Bridge-en.

Rossz előjelekkel érkezik a Barca

A csapat edzőt cserélt, januárban Quiqu Setién váltotta Ernesto Valverdét, Messi összeveszett Eric Abidal sportigazgatóval, Luis Suárez és Ousmane Dembélé sérülése után alig tudtak csatárt igazolni, végül a BL-ben nem nevezhető Martin Braithwaite-et sikerült megszerezni. A csapat nem jutott be a Spanyol Szuperkupa döntőjébe, a Király-kupában pedig a negyeddöntőben kapott ki 1-0-ra az Athletic Bilbaótól. De, ugye, innen szép nyerni.

--
20:25

61 éves debütáns

Quique Setién 61 évesen mutatkozhat be vezetőedzőként a Bajnokok Ligájában. Ránézésre nincs rossz formában a Maestro:

--
20:29

Maradona városában

Bár az isteni Diego Barcelonában is játszott, mégis mindenki a Napolival azonosítja, amelyikkel két bajnoki címet és egy UEFA-kupát nyert, azóta is ez a klub történetének legfényesebb időszaka. Lionel Messit pedig másfél évtizede mindig Maradonához hasonlítják, és most végre a San Paolóban is pályára léphet, ahol a nagy előd.

--
20:34

Verhetetlen Bayern München?

Londonban is a Bayern München a Chelsea elleni mérkőzés esélyese, ami annyira nem is véletlen: a bajor csapat utoljára 12 mérkőzéssel ezelőtt, 2017. szeptember 27-én a PSG otthonában kapott ki a német rekordbajnok, akkor 0-3-mal utazhattak haza.

9 győzelem, 3 döntetlen:

--
20:37

Üzemel a lengyel gólgyár

Robert Lewandowski 10 góllal vezeti a BL góllövőlistáját, igaz idén váratlan kihívót kapott: a Salzburgból Dortmundba igazoló 19 éves Erling Haaland is tíznél jár.

--
20:41

Van közös múltjuk

A Bayern és a Chelsea utoljára 2012. május 19-én, a kiírás döntőjében találkozott egymással, és 1-1-es 120 percet követően 11-esekkel nyert az angol csapat.

Új igazolása nélkül áll fel a Barcelona

A Barcelona legújabb igazolása, Martin Braithwaite nem léphet pályára a BL-ben, mert a legutolsó nevezési időszak után érkezett a katalán fővárosba.

Setién masszív középpályássorral készül a nápolyi vendégjátékra: Busquets, De Jong, Rakitic és Vidal is ott van a Barca kezdőjében.

Támadó szellemű nápolyi kezdő

Fabián Ruíz, Lorenzo Insigne, José Callejón és Dries Mertens egyaránt látványosan játszó futballisták, mindannyian ott vannak a Napoli kezdőjében. Szemben a lengyel támadóval, Milikkel.

--
20:49

Ebben Ronaldo Messi előtt van

141. alkalommal léphet pályára a BL-ben Lionel Messi, amivel feljön a vonatkozó rangsor ötödik helyére.

--
20:51

Messi világa

Lionel Messinek a hétvégi, Eibar elleni mesternégyese volt a hetedik alkalom, hogy négy vagy több góllal zárjon egy mérkőzést. Négynél többször "csak" egyszer, a 2012-es, Bayer Leverkusen elleni BL-negyeddöntőben rúgott többet - ötöt. Ugye emlékszünk még arra a teljesítményre?

--
20:57

1984, a legfontosabb évszám

Az 1984-es Opus: Live is Life című örök klasszikusával hangolódik a Stadio San Paolo közönsége. Ez volt az az év, amikor Diego Maradona a Barcából Nápolyba igazolt.

--
20:59

THE CHAAAMPIOOONS!

Kezdődnek a mérkőzések, jó szórakozást kívánunk!

--
21:01

Kovacic kezdte meg a táncot

A Chelsea horvát középpályása azonnal cselsorozatba kezdett, de a 16-os előtt eladta a labdát. A túloldalon Caballerónak kellett fognia Thomas Müller lövését.

--
21:03

Nem adják oda a labdát

Az iménti Kovacic megindulás óta a Chelsea játékosai jóformán nem is találkoztak a labdával.

--
21:06

Hibátlan Bayern

A német csapat mind a hat csoportmeccsét megnyerte a Crvena zvezda, a Tottenham és az Olimpiakosz ellen, de rossz hír, hogy egyetlen csapat sem nyert még BL-t, amelyik így kezdte a sorozatot.

--
21:06

Telt ház Nápolyban

Nagyjából 60 000 fő látogatott ki, hogy megnézze, mire megy csapata Messiék ellen.

--
21:09

Harcosan kezd a Napoli

Több kisebb tüskével próbálja a Napoli megakadályozni a Barcelona kombinatív játékát. José Callejón tette ki az oldalvonalon túlra Junior Firpót.

--
21:09

Mason Mount nagy lövése

A Chelsea fiatalja a 7. perc végén vállalkozott lövésre a 16-os vonaláról, de nagyon fölé és még annál is jobban mellé ment a labda. De legalább erős lövés volt.

--
21:11

Az első kapu felő irányuló lövés

A 9. percben Messi és Frenkie De Jong kényszerítőzik hat hazai védő gyűrűjében. Az argentin lövése fölémegy.

--
21:11

Veszélyes német akció

Pavard kapott remek labdát egy átlépős csel után, a francia világbajnok lábáról ígéretes beadás helyett azonban lecsúszott a labda.

--
21:12

Coman lábában volt az első gól

Labdát vesztett a Chelsea a felezővonalnál, a németek azonnal indították a jobb összekötő helyén meginduló Kingsley Comant, aki a 16-osra belépve a bal alsó (rövid) sarok mellé lőtt.

--
21:14

Mérkőzésben a Napoli is

Tíz perc után egyre hosszabb és jobb labdakihozatalokat mutat be a Napoli.

--
21:16

Caballero nagy védése

Lewandowski kapott jó labdát a 16-oson belül, majd nyolc méterről telibe lőtte Caballerót. Érik az a Bayern-gól...

--
21:19

A Chelsea is mutatja magát

Mason Mount kapott jó labdát a félpálya közelében, meg is lódult vele, de nem tudta lefutni Alphonso Daviest, aki 19 éve  minden rutinjával kísérte ki a labdát az alapvonalon túlra.

--
21:20

A koronavírus Nápolyban is felütötte a fejét

Olaszország a koronavírus európai gócpontjának számít. Nem véletlen, hogy ilyen képeket kapunk a San Paolóból.

fbl Horizontal

Forrás: AFP/Filippo Monteforte
--
21:20

Az első Chelsea-szöglet

Erre a 20. percig kellett várni, Mount beadását végül Giroud tudta a kapu felé fejelni, de Neuernek nem jelentett gondot a labda megkaparintása.

--
21:21

Ezt a védelmet nehéz lesz a Barcának feltörni

Közel saját kapujához, egymáshoz nagyon közel húzta fel a védelmi vonalakat Gattuso csapata. Ha valaki, akkor a Barcelona ellen ez abszolút indokolt.

--
21:22

Ha Neuer, akkor 107

A Bayern világbajnok kapusa 107. BL-mérkőzésén léphetett pályára, így kollégái közül már csak Iker Casillas (177), Gianluigi Buffon (123) és Petr Cech (111) van előtte.

--
21:24

Ravasz gondolat volt

Giroud tette ki nagyon szépen a labdát balra Ross Barkley-nak, aki okosan próbálta betekerni a labdát, de kicsit lecsúszott a lábáról, így sem az akciót kísérő francia csatárnak, sem Mason Mountnak nem lett jó a labda.

--
21:25

SZAVAZÁS: Ki szerzi az első gólt este?

--
21:28

Caballero megint nyer Lewa ellen

A rutinos spanyol kapus egy percen belül kétszer is remek ütemben mozdul ki a kapujából, hogy mentsen Robert Lewandowski elől.

--
21:28

Ez eddig tényleg kőkemény csata

Egyik csapat sem hagyja levegőhöz jutni a másikat. Egyelőre se Messi, se Mertens nem tud kiszabadulni az ellenfél néhol durva védekezéséből.

--
21:30

Caballerót ápolják, Kepa öltözik

Caballerót Lewandowski második próbálkozása után ápolni kellett, Kepa Arrizabalaga pedig azonnal fel is vette a megkülönböztető trikót, hátha jönnie kell, de nem kellett.

--
21:31

GÓÓÓL! Vezet a Napoli a Barca ellen!

A 29. percben Dries Mertens tekert a tizenhatos előteréből a Barcelona kapujába.

--
21:31

Müllert tekert szépen

Thomas Müller pár évvel ezelőtti önmagát idézve indult meg a kapu felé, és tekert 16-ról centikkel a bal kapufa mellé. A 30. percben maradt az eredmény 0-0.

--
21:32

Íme Mertens gólja - videó

--
21:35

Óriási Chelsea-helyzet

Barkley szerzett labdát Neuer rossz kirúgása után, de magas lett a beadása, majd Marcos Alonso emelt vissza, de Mount volt ott, ahol Giroud-nak kellett volna lenni, a mínus 20 centis magasságkülönbség pedig pont egy jó fejesbe került.

--
21:36

Müller fejel a kapufára

Gnabry beadására indul meg remek ütemben Thomas Müller, aki a tarkójával küldi a felső lécre a labdát. Óriási helyzet volt, mindez a 35. percben.

--
21:37

Mertens, a klublegenda

Dries Mertens utolérte Marek Hamsíkot, így jelen állás szerint ők ketten a Napoli történetének legeredményesebb futballistái. Ez egyben az is jelenti, hogy mindketten Diego Maradona előtt járnak, aki 115 gólt tudott szerezni az olasz csapat mezében.

--
21:44

Busquets pókfocija

Sergio Busquets pókfocizik Callejónnal szemben, jó helyzetből rúghat szabadrúgást a Napoli. Insigne beadását még kifejelik, de a labda Callejón elé kerül. A spanyol szélső Manolast veszi célba, aki mellélő.

--
21:44

Neuernek kell nagyot védenie

Marcos Alonso tört be a 16-osra a bal oldalon, de nem tudott jobbal lőni, balra váltott, kicsit sebességet és szöget is vesztett, Neuer pedig leért a lövésre és szögletre ütötte.

--
21:46

Lecsúszott beadással veszélyeztet a Barca

A 44. percben Arturo Vidal beadása majdnem behullott a hazai kapuba, David Ospina azonban résen volt.

--
21:46

A meccs első sárgája

Thiago kapja, aki a meglóduló Barkley-t rúgta föl muszájból a félidő utolsó másodperceiben.

--
21:47

Itt a vége az első félidőnek

Chelsea–Bayern München 45 perc játék után 0-0.

--
21:47

Napoli - Barcelona 1-0 a szünetben

Egy percet hosszabbított az első játékrészben Felix Brych. Komoly esemény nem történt, így a Napoli 1-0-ra vezet a szünetben a Barcelona ellen.

--
21:58

Innen jöhet a folytatás

--
22:03

El is kezdődött a második félidő

Londonban, ahogy az első percben, úgy ezúttal is rögtön egymásnak estek a csapatok.

--
22:04

Alig találkozott a labdával, mégis gólt lőtt a Barcának

Dries Mertens az első félidőben mindössze két sikeres passzt tudott bemutatni, mégis az ő gólja dönt eddig.

--
22:06

Hatalmas Chelsea-helyzet

Aminek a végén Neuer védi óriási bravúrral Barkley lövését, de aztán kiderül, hogy Mount már a támadás első labdaérintésénél lesen volt...

--
22:06

Kemény, de nem sportszerűtlen meccs

--
22:07

Jorginho sárgázza ki magát a visszavágóról

Az olasz dühödten kérte számon Clement Turpin játékvezetőn a Mateo Kovacic ellen elkövetett szabálytalanságért járó sárgát, de aztán ő kapta meg a lapot.

--
22:09

Vezet a Bayern!

Thiago-Gnabry-Lewandowski-Gnabry volt a labda útja, a végén a német középpályás nyolc méterről, középről passzolhatott a Chelsea kapujába! Az 51. percben Chelsea–Bayern München 0-1.

--
22:09

Az első sárga lap Nápolyban - komoly következményekkel

Sergio Busquets kapja a Napoli-Barca első sárga lapját. A katalán középpályás Mertensszel szemben szabálytalankodott. Busquetsnek ez volt a harmadik sárga lapja a BL-szezonban, vagyis a visszavágón nem léphet pályára.

--
22:12

GÓÓÓL! Kettővel vezet a Bayern!

Az 54. percben Serge Gnabry ismét Lewandowskitól kap egy labdát, amit ezúttal is a kapuba lő. 2-0-ra vezet a Bayern Londonban.

--
22:12

Íme Gnabry gólja - videó

--
22:14

Megsérült a Napoli gólszerzője - lecserélték

Dries Mertens megsérült abban az esetben, amikor Busquets felrúgta. A belgát le kellett cserélni. Helyét a lengyel támadó, Arkadiusz Milik vette át.

--
22:15

Arthur a Barca első cseréje

Az 56. percben Rakitic helyét Arthur veszi át.

--
22:17

GÓÓÓL! Egyenlített a Barca

Az 57. percben Semedo a leshatárról lépett ki, majd passzolt be Griezmann elé. A francia magabiztosan lőtte be a Barcelona egyenlítő gólját.

--
22:17

Íme Griezmann gólja - videó

--
22:20

Kettőt cserélt Lampard

Barkley és Giroud helyére Tammy Abraham és Willian állt be.

--
22:20

Közel a második nápolyi gól

A 61. percben Lorenzo Insigne két katalán védő között cselezi át magát és kerül lövőhelyzetbe, Marc André ter Stegen védeni tudott

--
22:22

Hatalmas ziccert véd ter Stegen

A 63. percben Callejón kihagyta a kihagyhatatlant. Milik remek passza után a spanyol ter Stegennel szemben találta magát, azonban belepüfölte a labdát a német kapusba.

--
22:23

Comant kell lecserélni

A francia szélső a combját fájlalja, le is kell cserélni. Philippe Coutinho érkezik a helyére.

--
22:24

Újabb sérülés(veszély) Nápolyban

Messi egy Vidal-beadásra érkezett lábbal előre csúszva. A hatszoros aranylabdás eltalálta a kapujából kivetődő David Ospinát.

--
22:25

Messi megkapja a sárga lapot

A 66. percben Messi megkapja a sárga lapját, Ospinát még mindig ápolják.

--
22:25

Ospina folytatja

A Napoli kapusa felépült, mehet tovább a játék.

--
22:27

Mason Mount, mit csinálsz?

Kimmich adta oda a labdát a Chelsea fiataljának, aki belépett a 16-osra, majd iszonyúan rosszul találta el a labdát, éppen csak nem bedobás lett a kapura lövésből.