Minden idők legfurcsább BL-sorsolását tartják Svájcban

2020.07.10. 11:52
rendezés

Pénteken délben Nyonban kisorsolják a Bajnokok Ligája folytatásának párharcait. A koronavírus miatt félbeszakadt sorozat a nyolcaddöntők visszavágóival folytatódnak majd augusztusban.

--
11:39

Kicsit elevenítsük fel, hogy áll a Bajnokok Ligája

A koronavírus-járvány kitörése miatt márciusban szakadt félbe a sorozat. Az Atalanta, az Atlético Madrid, az RB Leipzig és a Paris Saint-Germain már biztosította a helyét a legjobb nyolc között, négy párharcban pedig még a visszavágókat kell lejátszani.

Az alábbi csapatok vannak még versenyben:

--
11:45

Nyolc csapat küzd még a maradék négy helyért

Augusztus 7-én és 8-án még négy meccset rendeznek majd. A Juventus 1-0-s hátrányból fogadja majd a Lyont, a Manchester City 2-1-es előnyből várja a Real Madridot, a Bayern München idegenben szerzett 3-0-s előnyt a Chelsea ellen, míg a Barcelona-Napoli párharc 1-1-ről folytatódik majd.

--
11:49

A legjobb nyolc között egy minitorna következik

A negyeddöntőket, az elődöntőket és a döntőket is egyenes kieséses rendszerben rendezik majd Lisszabonban. Minden párharcban egy meccs dönt majd. A negyeddöntőket augusztus 12-15 között, az elődöntőket augusztus 18-19-én, a döntőt pedig augusztus 23-án rendezik majd. A meccseket a Benfica és a Sporting stadionjában rendezik majd.

--
12:00

Az idény egyik meglepetéscsapata az Atalanta

Az olaszok abszolút újoncként jutottak el a nyolcaddöntőig.

--
12:01

Szokatlanul üres a tárgyalóterem

Természetesen a kialakult helyzetnek köszönhetően viszonylag kevés ember hallgathatja élőben Pedro Pintót, a sorsolás házigazdáját.

--
12:02

Videón kapcsolódnak be az érintettek

Az érintett csapatok képviselői saját városaikban, viseokonferencia keretében követik a sorsolást.

--
12:09

Giorgio Chiellini mesél a leállásról

A Juventus védője elmondta, nem volt könnyű egyedül edzeni, ugyanakkor sosem látott mennyiségű időt tudtak a játékosok a családjaikkal tölteni.

--
12:12

Mindenkit körbekérdez a műsorvezető

Van, ahol működik az összeköttetés, van ahol kevésbé, de a lényeg ugyanaz: az egészség a legfontosabb, kiedrült, hogy minden csak ezután következik.

Egy régi ismerős segít a sorsolásban

A Videoton egykori trénere, Paulo Sousa segít majd sorsolni, akikorábban kétszer egymás után is nyert BL-t, a Juventusszal és a Borussia Dortmunddal.

--
12:24

Most már tényleg kezdődik

A négy már továbbjutott csapatot és a maradék négy párosítás továbbjutóit sorsolják majd ki, nincs védettség az egy országban szereplő csapatoknak és kiemelés sem.

--
12:25

A negyeddöntők első párosítása

A Real Madrid vagy a Manchester City a Lyon-Juventus párharc továbbjutójával találkozik.

--
12:25

Jön is a második

A második negyeddöntő a Lipcse és az Atlético Madrid meccse lesz.

--
12:26

Lássuk a harmadik párost

A Napoli-Barcelona továbbjutója a Chelsea-vel vagy a Bayern Münchennel találkozik.

--
12:27

A negyedik párosítás

Atalanta-Paris Saint-Germain lesz a negyedik negyeddöntő.

--
12:30

Máris kisorsolják az elődöntőket is

Az első negyeddöntő győztese (Real Madrid/Manchester City-Lyon/Juventus) találkozik a harmadik negyeddöntő győztesével (Napoli/Barcelona-Chelsea/Bayern München) az első elődöntőben, a másodikban tehát a Lipcse-Atlético Madrid győztese találkozik majd az Atalanta-PSG meccs továbbjutójával.