Debrecen, Vasas, Gyirmót: őrült harc kezdődik a labdarúgó NB I-ért

2021.05.16. 18:21
rendezés

Egészen elképesztő izgalmakat hozhat a labdarúgó NB II 38., utolsó fordulója. A két feljutó helyre három csapat pályázik, a listavezető Debrecen, a második helyezett Gyirmót és a harmadik helyen álló Vasas. Az eseményeket mi is követjük, tartsanak velünk.

--
18:00

Egyszerű a képlet

Amennyiben a hazai pályán játszó Debrecen, Gyirmót és Vasas is nyer, a Vasas biztosan nem jut fel az NB I-be.
A 18.30-kor kezdődő mecccsek párosítása: DVSC-Haladás, Gyirmót-Békéscsaba és Vasas-Győri ETO
Mutatjuk a táblázatot:

Így nézett ki a tabella az utolsó forduló előtt

Forrás: mlsz.hu
--
18:02

Ingyenes belépés

Debrecenben és Gyirmóton is ingyen engedik be a szurkolókat, ezzel is biztosítva azt, hogy minél több néző legyen jelen az összecsapásokon.

--
18:04

Csak NB I-esek

Csak olyan csapatok lépnek pályára az utolsó forduló három meccsén, amelyek már megjárták az NB I-et. A Vasas, a Debrecen, a Haladás, a Győri ETO és a Békéscsaba is rengeteg idényt töltött el a legmagasabb osztályban, de megjárta már az NB I-et a Gyirmót is.

Lantos Gábor
18:28

A Vasas az elején rontotta el

2020 őszén volt olyan, hogy a Vasas a 16. helyen állt az NB II-ben Onnan kapaszkodott fel az angyalföldi csapat és néhány fordulóval ezelőtt már az első helyen állt. A múlt heti nyíregyházi 2-0-s vereség azonban nagyon sokba kerülhet a Vasasnak.

18:29

Huszti Szabolcs számára is nagy a tét

Újonc edzőként vezetheti az NB I-be a Debrecent.

18:30

Félelmetes formában a Gyirmót

Csertői Aurél csapata, a Gyirmót egészen félelmetes formát fut. A tavaszi idényben egyáltalán nem kapott ki a Gyirmót.

18:31

Kezdődik: a DVSC és a Gyirmót a feljutó

18.30-kor elkezdődtek a meccsek. Amíg mindenhol döntetlen az állás, addig a Debrecen és a Gyirmót áll a feljutó helyen.

18:34

5 perc elteltével 0-0 mindenütt

A 20 csapatos NB II-ben a 75 megszerzett pont eddig mindig elég volt a feljutáshoz. Idén ez biztosan nem lesz így.

18:37

Hoppá! Vezet a Gyirmót!

A 6. percben a Gyirmót megszerezte a vezetést a Békéscsaba ellen. Szabadrúgás után szerezte meg a vezetést és ezzel most a Gyirmót biztosan feljutó helyen áll. Nagy Patrik a bal szélről, 25 méterről végzett el szabadrúgást, középen többen is érkeztek, Karacs Dániel belecsúsztatott a labdába, amely a kapu bal oldalába pattant.

18:38

Most a Gyirmót és a Debrecen az NB I-es

Azzal, hogy vezet a Gyirmót, 78 pontja van, a Debrecennek ugyanennyi. A Vasas még nehezebb helyzetben van jelenleg.

18:40

Nagy a csend a Fáy utcában

A játékosokhoz már biztosan eljutott a hír, a Gyirmót vezetése letaglózóan hat Angyalföldön.

18:43

5000 néző Debrecenben

A Loki meccsére ingyen mehettek be a nézők, össze is jöttek ötezren. Közben nincs újabb gól, a Gyirmót vezet és feljutásra áll, csakúgy, mint a Debrecen.

18:44

Vezet a Debrecen is

A 13. percben a Loki is megszerezte a vezetést, Baráth lépett kis a leshatárról és lőtte be a DVSC vezető gólját.

18:45

Ez most a helyzet a tabellán

A Debrecen vezet 80 ponttal, a második Gyirmótnak 78, a harmadik Vasasnak 76 pontja van jelenleg.

18:48

A szurkolók már lemondtak a Vasasról?

Mindössze 2000 ember van a Fáy utcában. Ez sok mindent elmond azért.

18:50

A Vasas játékosai biztosan tudják

Hogy mi zajlik a másik két pályán, s azzal is tisztában vannak, hogy nagyon messze kerültek az NB I-től.

18:51

20 perc után a feljutó helyen a DVSC és a Gyirmót

Ez a két csapat vezet 1-0-ra a Haladás és a Békéscsaba ellen. A Vasas 0-0-ra áll a Győrrel szemben.

Most nagy a dráma, vezet a Vasas is

Most teljes a dráma, vezet a Vasas Szatmári góljával 1-0-ra a Győr ellen. Csakhogy ez sem elég a Vasasnak, amely kevesebb győzelme miatt továbbra is a 3. helyen áll.

18:58

Hiába jobb a Vasas gólkülönbsége

Mégpedig két góllal a Vasanak a Gyirmóttal szemben, nem ez számít. Hanem a győzelmek száma. Ebben pedig a Gyirmót a jobb.

19:01

Egy kép Gyirmótról

Laky László (k), a Békéscsaba kapusa a másodosztályú labdarúgó-bajnokság Gyirmót FC Győr-Békéscsaba 1912 Előre mérkőzésen a gyirmóti Alcufer Stadionban 2021. május 16-án

Forrás: MTI/Krizsán Csaba
19:04

80-78-78

Ezek a pontok a tabella élén. A Debrecen 80 ponttal az első, mögötte a Gyirmót a második, s a Vasas a harmadik.

19:07

36. perc: hazai vezetések, a DVSC és a Gyirmót a két feljutó

Egyelőre nincs újabb gól sehol sem, a Vasas 1-0-ra vezet a Győr ellen, a DVSC 1-0-ra a Haladás ellen és a Gyirmót is 1-0-ra a Békéscsaba ellen. Ezzel a Vasas ragad az NB II-ben jelen állás szerint.

19:09

Dzsudzsák-gól Debrecenben

Tizenegyest kapott a Debrecen, amit Dzsudzsák Balázs lőtt be. 2-0 a Lokinak, a Debrecen fél lábbal már az NB I-ben.

19:10

Kettővel vezet a Gyirmót is

Ez most már tényleg a vég-játék a Vasasnak, mert a Gyirmót is 2-0-ra vezet egy gyönyörű felhőfejessel Hajdú Ádám révén.

19:12

A Debrecen eldöntötte?

Már 3-0-ra vezet a Loki a Haladás ellen, Varga József révén.

19:14

A Vasason tényleg csak a csoda segíthet

Azzal, hogy a Debrecen 3-0-ra vezet a Haladás ellen és a Gyirmót 2-0-ra a Békéscsaba ellen, teljesen kilátástalan helyzetben a Vasas, mert nem fogja tudni pontszámban megelőzni a Gyirmótot.

19:14

Egy váratlan Haladás-gól

Kinyik öngóljával szépített a Haladás Debrecenben. 3-1 az állás.

19:15

Páholyban a Gyirmót is

Lencse góljával már 3-0-ra vezet a Gyirmót a Békéscsaba ellen

19:17

Szünet jön

Jelen állás szerint a bombaerős kerettel rendelkező Vasas a következő szezonban is NB II-es marad. A félidei állások: Debrecen-Haladás 3-1, Gyirmót-Békéscsaba 3-0, Vasas-Győr 1-0.

19:20

Semmi sem változott

A forduló kezdete előtt ugyanaz volt a helyzet, mint most. A Vasas hiába vezet a Győr ellen, a Gyirmót és a Debrecen is előnyben van, ezért a Vasas a tabella harmadik helyén áll, ami nem ér feljutást.