Három rangadó a BL-ben, a lipcsei magyarok a Manchester City ellen

2021.09.15. 20:57
rendezés

A Bajnokok Ligája első fordulójának második napjára több rangadó is jut. Ezek közül talán a legkevésbé a Manchester City és az RB Leipzig összecsapása tartozik, de számunkra mégis az a legfontosabb, hiszen a német csapatban Gulácsi Péter és Willi Orbán a kezdőben kapott helyet, míg Szoboszlai Dominik a kispadról vár bevetésre. A végső győzelemre esélyes csapatok közül a Paris Saint-Germain a Messi, Neymar, Mbappé támadó trióval kezdett a Club Bruegge otthonában, míg az Inter az előző idény két vereségéért vágna vissza a Real Madridnak. Egy BL-klasszikust is rendeznek: a Liverpool az AC Milant fogadja az Anfielden. Kövessék velünk a mérkőzéseket!

Hegyi Áron
20:28

Rangadók estéje!

Jó estét kívánunk, tartsanak velünk a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójának második játéknapján!

Hegyi Áron
20:33

Mutatjuk a mai programot

Hegyi Áron
20:36

A legfontosabb meccs

Számunkra a tavalyi döntős Manchester City és az RB Leipzig párharca a legfontosabb: a német csapatban Gulácsi Péter és Willi Orban a kezdőben, Szoboszlai Dominik a kispadon várja a kezdést.

Itt a szezon első óriási meglepetése!

A BL-újonc Sheriff Tiraspol hazai pályán 2-0-ra legyőzte az ukrán Sahtar Donyeck csapatát, így győzelemmel mutatkozott be a sorozatban.

Hegyi Áron
20:52

Guardiola és a 300

A Manchester City katalán edzője (menedzsere) 300. alkalommal ül az angol csapat kispadján.

Guardiola mérlege nyolcból nyolc

Legalábbis, ami a német csapatok elleni BL-mérlegét illeti a City edzőjeként.

Már a 2. percben vezetést szerzett az Ajax a Sporting ellen

Sebastien Haller góljával nagyon hamar előnybe került a holland sztárcsapat Lisszabonban. Az elefántcsontparti csatár egy kipattanót fejelt az üresen maradt kapuba.

Hegyi Áron
21:02

Fél perc kellett az első sérüléshez

Nathan Ake lépett oda Nkunkunak Angelino beadása után. A holland tulajdonképpen letalpalta a franciát, de sem a játékvezető, sem a VAR nem látott szabálytalanságot.

Klár Bence
21:05

150. meccsét játssza Messi a BL-ben

Az idén nyáron a PSG-be igazoló hatszoros aranylabdást a vonatkozó rangsorban csak hárman előzik meg.

Hegyi Áron
21:05

Újabb ápolás Manchesterben

A lipcsei Tyler Adamset találta arcon közvetlen közelről a labda, fel is repedt az amerikai fiú ajka, amit gyorsan leápolt az egészségügyi stáb.

Hegyi Áron
21:07

Angelinónak kell mentenie

A 7. percben Mahrez beadását vágja ki a lipcseiek spanyol védője.

Klár Bence
21:09

Vezet a Liverpool a Milan ellen

A 10. percben Alexander-Arnold tört be a 16-oson belülre, megpattanó lövése utat talált a kapuba. Az angol játékos 2017 óta először talált be a BL-ben. Közben módosították a találatot, Tomori öngóljára.

Hegyi Áron
21:10

Kijött a szorításból a Lipcse

Zincsenko és Cancelo tisztázott együttes erővel, majd Angelinón akadt el a City ellentámadása.

Klár Bence
21:11

Már 2-0-ra vezet az Ajax Lisszabonban

A 9. percben újra Sebastien Haller talált be a portugálok kapujába közvetlen közelről.

Hegyi Áron
21:11

Tizenegyes helyett szabadrúgás

Ferran Torres hasalt el a lipcsei ötös közelében, de szó sincs büntetőről, a spanyol ugyanis lesről indult.

Klár Bence
21:14

11-est hibázott a Liverpool

Szalah büntetőjét védte a Milan kapusa, majd az ismétlést is hárította Maignan. Maradt az 1-0 a Liverpoolnak.

Hegyi Áron
21:14

Zincsenko kap sárga lapot

A City ukrán játékosa Dani Olmót vágta szájba visszakézből.

Hegyi Áron
21:15

A Lipcse jegyzi az első lövést

14 percet kellett várni az Etihadban az első kaput célzó lövésre, de Dani Olmo kísérlete jócskán a kapu fölé szállt.

Klár Bence
21:16

Messiék már vezetnek a Brugge otthonában

Mbappé passzából Ander Herrera volt eredményes a 15. percben, 1-0-ra vezet a Paris Saint-Germain. A spanyol középpályás már a negyedik gólját lőtte ebben az idényben.

Hegyi Áron
21:17

Vezet a Manchester City!

A 16. percben egy szöglet után a Ake Orban és Nkunku között bólintott közvetlen közelről Gulácsi kapujába, a magyar kapus tehetetlen volt.

Hegyi Áron
21:18

Duplán is ünnepelhet Ake

A fiatal holland játékosnak ez volt az első BL-gólja a City színeiben.

Hegyi Áron
21:21

Újra veszélyben Gulácsi kapuja

A 22. percben Ryad Mahrez  tekert a tizenhatos bal sarkáról Gulácsi kapujára, de egy fél métert tévedett. Aztán kezezést reklamált Orbannál, de a magyar válogatott védő nem volt szabálytalan.

Hegyi Áron
21:24

Komoly lipcsei lehetőség!

A 23. percig kellett erre várni: egy középre adást André Silva lépett át, Nkunku elé került a labda, aki egyből lőtt, de kevéssel elvétette a jobb alsót. A dolog szépséghibája, hogy André Silva lesen avatkozott bele a támadásba.

Hegyi Áron
21:25

Grealish kapott egyet a lábára

Nkunku tartott rá a 100 milliós angol lábára, a City jöhet szabadrúgással.

Klár Bence
21:27

Meglepetésre kiegyenlített a Brugge a PSG ellen

A 27. percben a belga válogatott Vanaken megpattanó lövésével egyenlített a hazai csapat.

Hegyi Áron
21:29

Hatalmas öngóllal vezet 2-0-ra a City

De Bruyne cselezgetett nagyon szépen, majd tekert középre jobbról, Mukiele pedig közelről a labda felé mozgó Gulácsival ellentétes irányban a kapuba stukkolta a labdát. A 28. percben 2-0 a Manchester City javára.

Hegyi Áron
21:32

Szépített a Sporting

A portugál bajnokcsapat a 33. percben Paulinho góljával farag a hátrányából az Ajax ellen (1-2).

Hegyi Áron
21:36

Lesgólig már eljutott a Lipcse

André Silva egyértelműen lesen kapta a labdát a tizenhatos vonalán, elsőre Edersonba gyötörte, majd a brazilról visszapattan labdát, már bekotorta, de hiába.

André Silva egyelőre nem tudott szabályos gólt szerezni

Forrás: AFP/Ronny Hartmann
Hegyi Áron
21:39

Lipcsei gólhelyzet a 38. percben

Angelino húzta meg a bal szélen, erőből középre lőtte, de Ake kivágta a labdát az érkező André Silva elől. A Lipcsének így be kell érnie egymást követő két szöglettel.

Klár Bence
21:39

Visszaállította a kétgólos különbséget az Ajax

A 39. percben a holland válogatott Berghuis talált be, 3-1-re vezet Lisszabonban a Sporting ellen az amszterdami együttes.

Klár Bence
21:42

Egyenlített a Milan az Anfield Roadon

Egy gyönyörű összjáték után Rebic okosan helyezett a bal alsó sarokba a 42. percben (1-1).

Hegyi Áron
21:42

Szépít az RB Leipzig!

A 42. percben addig-addig gurigáztak a lipcseiek, míg végül Forsberg beadását Nkunku fejelte közelről a City kapujába (2-1).

Klár Bence
21:44

Elképesztő fordulat: már 2-1-re vezet a Milan a Liverpool otthonában

Szép bal oldali akció után Rebic passzolt önzetlenül középre és Robertson ugyan nagyot mentett, de Brahim Diaz közvetlen közelről a kapuba sodorta a labdát a 44. percben. Két perc alatt megfordítja a meccset az AC Milan.

Hegyi Áron
21:45

Vizsgálódnak a VAR szobában

Klosterman ért gyanúsan a labdához a lipcsei tizenhatoson belül. Lesz-e City tizenegyes? A játékvezető is megnézi a felvételt.

Hegyi Áron
21:46

Tizenegyest kap a Manchester City

Klosterman pedig még egy sárga lapot is kap.

Hegyi Áron
21:47

Megint két góllal vezet a City

A 45+2. percben Riyad Mahrez kíméletlenül lövi a labdát a bal kapufa mellé, miközben Gulácsi jobbra vetődött. A szünetben így 3-1-re vezet a Manchester City az RB Leipzig ellen.

Gulácsi védésével indult a második félidő

Ferrán Torres kísérletét magabiztosan fogta a magyar kapus.

Klár Bence
22:06

Gyors góllal egyenlített a Liverpool

A második félidőt góllal indította Jürgen Klopp csapata. Origi passzából Szalah talált be a 49. percben a Milan kapujába. (2-2)

Klár Bence
22:07

Megint szépített a Sporting, de elvette a VAR

A portugálok nem adják fel, Paulinho újabb gólt lőtt a Ajaxnak, bár a találatot éppen a videobíró segítségével elemzik. Végül nem adták meg a gólt, maradt a 3-1-es holland előny.

Hegyi Áron
22:10

Megint szépített a Lipcse!

Ezúttal az 51. percben Dani Olmo adott középre, Nkunku pedig nagy magányában bólintott a kapu jobb oldalába. City-Leipzig 3-2.

Hegyi Áron
22:12

Így nézett ki a lipcsei gól

Ezt láthatták azok, akik kissé lemaradtak a támadástól.

hristopher Nkunku (18) a második fejes gólját szerezte a mérkőzésen

Forrás: AFP/Oli Scarff
Klár Bence
22:12

Már 4-1-re vezet az Ajax a Sporting ellen

A szenzációs formában futballozó Haller már a harmadik gólját lőtte Lisszabonban, eldőlni látszik a mérkőzés.

Hegyi Áron
22:13

Egy cserejátékosnak szól a taps

Pep Guardiola elküldt melegíteni Gabriel Jesust, amit a manchesteri közönség nagy örömmel nyugtázott.

Hegyi Áron
22:15

Ismét két góllal vezet a Manchester City!

Az 56. percben a rekordigazolás Jack Grealish a jobb szélről elindult befelé, kicselezte a védőket, majd tíz méterről védhetetlenül tekert a bal kapufa mellé. 4-2-re vezet a City.

Hegyi Áron
22:16

A BL-újonc első gólja

Jack Grealish egy gólnál és egy gólpassznál jár élete első BL-meccsén.

Hegyi Áron
22:17

Cserél a City

Rodri helyett Fernandinho, Bernardo Silva helyett pedig Ilkay Gündogan érkezik a 60. percben.

Klár Bence
22:19

Az Ajax csatára a 10. játékos, aki három góllal debütált a BL-ben

A Sporting ellen háromszor is betaláló Sebastien Haller nagy nevekhez csatlakozott.

Hegyi Áron
22:19

Érkezik Szoboszlai Dominik!

Hármat cserél Jessie Marsch: Emil Forsberg helyére érkezik Szoboszlai Dominik, míg Leimer és André Silva helyett Haidara és Yussuf Poulsen állt be.

Hegyi Áron
22:22

Guardiolát szétveti a düh

A katalán szakember Riyad Mahrezzel ordított úgy, mintha nem a Manchester City vezetne két góllal, hanem a Lipcse hárommal.

Klár Bence
22:23

Haller a negyedik gólját lőtte, az Ajax kiüti a Sportingot

Az elefántcsontparti támadó szédületes formában játszik, az Ajax már 5-1-re vezet a portugál fővárosban.

Hegyi Áron
22:25

Három góllal vezet a City?

Nem, mert Ferran Torres hiába verte meg egy gyönyörű csellel egy kiugratás után, a spanyol csatár néhány centivel lesen volt.

Klár Bence
22:25

Újra megszerezte a vezetést a Liverpool

A csapatkapitány, Jordan Henderson 69. percben lőtt góljával újra Jürgen Klopp csapatánál az előny a Milan ellen.

Hegyi Áron
22:28

Szoboszlai bemutatkozott a Citynek

A magyar támadó jó 20 méterről lőtt kapura, talán fél méterrel süvített el a felső léc fölött a labda, ami a hálótartóról vágódott vissza.

Klár Bence
22:30

Az Ajax csatára beállította Van Basten rekordját

A BL történetében csupán két játékos volt, aki négy góllal debütált. A legendás Van Basten és Sebastien Haller.

Hegyi Áron
22:30

Megint cserél a City

Kevin De Bruyne helyére Phil Foden, míg Ferran Torres helyett Raheem Sterling érkezik. Sokat nem gyengült a Manchester City...

Raheem Sterlinget nem könnyű utolérni

Forrás: AFP/Martin Rickett
Hegyi Áron
22:31

Megint gólt lő a Lipcse, megint Nkunku!

A 73. percben a fiatal francia támadó, Cristopher Nkunku már a harmadik gólját szerzi! City-Leipzig 4-3.

Hegyi Áron
22:33

Most van meg a City ötödik gólja

Joao Cancelo kapott szép labdát 20-22 méterre Gulácsi kapujától, felnézett, majd a jobb kapufa mellé bombázott. Gulácsinak, ahogy a többi gólnál, ezúttal sem volt esélye hárítani.

Hegyi Áron
22:37

Megfogyatkozik a Lipcse!

A 79. percben a sárga lapos Angelino rúgott oda nagyon rossz ütemben Joao Cancelónak, amiért megkapta a második sárgáját, egyben a piros lapot is.

Angelinónak is volt már a mainál jobb meccse

Klár Bence
22:40

Újabb Maldini debütál a Milan színeiben a BL-ben

Stefano Pioli becserélte a 83. percben a Liverpool ellen az ötszörös BL-győztes Paolo Maldini fiát, Daniel Maldinit, aki legendás édesapjával ellentétben nem hátvéd, hanem csatár.

Hegyi Áron
22:41

Paolo Maldini és Jürgen Klopp duettje

A német edző és a védő legendából lett olasz klubvezető vidám párosát öröm nézni:

Hegyi Áron
22:43

Gulácsi hibázik, majd rögtön javít

Rossz helyre passzol egy labdát, utána viszont ment a kapujára törő City-játékos elől.

Hegyi Áron
22:45

A hatodik gólt szerzi a Manchester City

Az iménti lehetőségből szöglet lett, ami után egy védőkről lepattanó kapuralövés után Gabriel Jesus kapcsol a leggyorsabban, és közvetlen közelről a léc alá vágja a labdát. A VAR-szobában megnézték, nem volt lesen senki, így 6-3-ra vezet a City.