Hatalmas meccsen verte a ManCity a PSG-t, a Lipcse kiütte a Bruges-t

2021.11.24. 20:51
rendezés

A Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulója nagy izgalmakat tartogat.

A Lipcse az El-ért küzd

A három magyar válogatott futballistát, Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominikot foglalkoztató RB Leipzig a Club Brugge otthonában lép pályára a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában.Az már korábban eldőlt, hogy az előző idényben a Bundesligában második német együttes már nem juthat a 16 közé, azonban egy győzelemmel megmaradna az esélye arra, hogy a végelszámolásnál megelőzze a jelenleg harmadik belgákat, amivel az Európa-liga egyenes kieséses szakaszában folytathatná.

Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Friso Gentsch

Amennyiben nem győz Jesse Marsch csapata, akkor az utolsó kör eredményétől függetlenül biztosan kvartett negyedik helyén zár, mivel a két gárda lipcsei összecsapását a belgák 2-1-re nyerték.

20:41

A City és a PSG is a továbbjutásért játszik

A szerdai játéknap rangadóján az előző két szezon döntőinek vesztese, a Manchester City és a Paris Saint-Germain csap össze, amennyiben a Premier League címvédője nem kap ki, vagy a Bruges nem győzi le a Leipziget, akkor biztosítja helyét a nyolcaddöntőben, győzelemmel pedig a még csoportelsőséget is megszerzi. A PSG abban az esetben jut tovább, ha ugyanannyi pontot szerez, mint a Bruges a Leipzig ellen.

20:47

Betegség miatt hazautazott a belgiumi BL-meccs előtt Willi Orbán

A magyar válogatott védő mellett Gulácsi Péter és Szoboszlai Dominik sem léphet pályára.

Betegség miatt hazautazott a belga Brugge elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés helyszínéről Willi Orbán, az RB Leipzig magyar labdarúgója. válogatott hátvéd megfázásos tünetek miatt néhány órával a 20.45 órás kezdés előtt autóval visszautazott Németországba. A klub tájékoztatása szerint a 29 éves játékos koronavírustesztje negatív lett, és csupán óvintézkedésről van szó.

Willi Orbán sem léphet pályára

Forrás: AFP/Attila Kisbenedek

Kedden kiderült, hogy a lipcseieknél a kapus Gulácsi Péter és a vezetőedző Jesse Marsch koronavírusos, így egyikük sem repülhetett el Belgiumba. A trénert helyettesítő Achim Beierlorzernek mindössze öt mezőnyjátékosa lesz a kispadon, Orbán és Gulácsi mellett Szoboszlai Dominik, továbbá Mohamed Simakan, Amadou Haidara, Yussuf Poulsen és Tyler Adams sem hadra fogható.

20:50

Továbbra is százszázalékos az Ajax

Az Ajax öt forduló után is százszázalékos a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, miután szerdán 2-1-re nyert a Besiktas otthonában. A D csoportban az Internazionale házigazdaként Edin Dzeko duplájával 2-0-ra legyőzte a Sahtar Donyecket.

20:55

Hamarosan kezdés

Tartsanak velünk!

21:01

Elkezdődtek a meccsek

A mai párosítás slágermeccse a City-PSG.

21:03

Indulás

21:04

Még nincs gól egyik pályán sem

Nem esett gyors találat, mind a hat helyszínen 0-0 az állás 5 perc után.

21:06

Hatalmas City-helyzet

Mahrez jobb oldali beadása után Cancelo fejelt, majd Kimpembe a gólvonalról vágta ki a labdát. Mahrez még próbálozhatott kiszorított szögből, de Navas védett.

--
21:08

Hamar átveszi az irányítást a Real

A Real Madrid a második fordulóban sokkoló, 2-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Sherifftől. Carlo Ancelotti csapata mindenképpen megbosszulná azt az eredményt, és eldöntené a továbbjutás kérdését.

21:08

Jól kezdett a City

A PSG csak védekezik.

21:09

Neymar próbálkozása

A 9. percben Neymar lőtt 20 méterről, de a labda lejött a blokkról.

--
21:09

Óriási Real-helyzet

Rodrygo húzott el a jobb oldalon, de lapos beadásánál nagyot mentett a moldávok védelme a 9. percben.

21:11

Újabb City-helyzet

Mahrez jobb oldali beadása után Sterling nagy helyzetben rosszul kezelte le a labdát.

--
21:12

Benzema lesgólt szerzett

Kroos lövését bravúrral védte a Sheriff kapusa, Benzema belőtte a kipattanót, de már lesen volt a 10. percben.

21:12

Vezet a Lipcse!

A 12. percben Christopher Nkunku volt eredményes a Bruges ellen.

21:13

Így örültek a gólnak a Lipcsénél

21:16

Eddig csak a Bruges otthonában van gól

15 perc után a többi pályán egyelőre gólnéküli döntetlen az állás.

21:18

Már kétgólos a lipcsei előny

Emil Forsberg volt eredményes a 17. percben büntetőből. Jelen állás szerint a PSG és a City is továbbjutásra áll.

21:18

Megint egy hatalmas City-helyzet

Mahrez lőtt 13 méterről, a labda a jobb felsőbe tartott, de Hakimi kifejelte a labdát.

--
21:20

Hatalmasat védett a Sheriff kapusa

Rodrygo belsővel pörgetett kapura, de a görög Atanasziadisz bravúros mozdulattal hárított a 18. percben.

21:25

Lipcsei öröm

21:27

Újabb Lipcse-gól

Ez már kiütés: a 27. percben Andre Silva volt eredményes.

--
21:27

Támadásban marad a Real

Folyamatosan alakítja ki a helyzeteket a Real Madrid, Benzema és Rodrygo a legveszélyesebbek, de a Sheriff védelme egyelőre stabilan tartja magát.

Rodrygo megindulásai rendre veszélyesek

Forrás: AFP/Sergei Gapon
21:28

Micsoda manchesteri támadások

Ezúttal Zincsenko lőtt nagy helyzetből, de Marquinhos blokkolt.

--
21:31

Vezet a Sporting a Dortmund ellen

A Haaland nélkül futballozó Dortmund a továbbjutásért küzd, akárcsak a Sporting Lisszabon. A portugálok a 30. percben Pedro Goncalves góljával szerezték meg a vezetést.

--
21:33

Alaba góljával vezet a Real Madrid!

A 31. percben az osztrák védő szabadrúgása megpattant, így nem védhette a Sheriff kapusa. 1-0 a spanyolok javára.

David Alabát ünneplik a társak

21:33

Majdnem öngól Manchesterben

Jobb oldali beadás után Herrera fejelt a saját kapujára, de Navas védett.

21:34

City-kapufa

A 33. percben Gündogan a kapufát taláta el 14 méterről, hatalmas helyzet volt.

21:35

Nagyon nyom a City

Gündogan lőtt 12 méterről, Kimoembe blokkolt. Ez sem volt kis helyzet.

--
21:38

Gólt lőtt a Liverpool a Porto ellen, de les miatt nem adták meg

Jürgen Klopp csapata, amely a negyedik forduló után már továbbjutott, a 38. percben Sadio Mané góljával szerezte meg a vezetést a Porto ellen. A videobírós visszajátszás során kiderült, hogy les miatt mégis érvénytelen a találat.

21:40

Madridban nincs gól

Az Atlético Madrid és a Milan nem bír egymással egyelőre.

21:41

Cenacelo-Messi ütközés

Az argentin maradt lent, de nem kell ápolni.

--
21:42

Már 2 gólos a Sporting előnye a Dortmund ellen

Ismét Pedro Goncalves növelte az előnyt egy gyönyörű góllal a 39. percben. Jelenleg a portugáloké a másoik hely, a németek a harmadikok.

21:44

Mbappé helyzete

A francia támadó egy gyors kontra végén 15 méterről lőtt kapu fölé.

--
21:46

Benzema a sorfalat találja el

A francia csatár, aki a madridi meccsen 11-esből volt eredményes, jó helyről végezhetett el szabadrúgást, de a sorfalba lőtte a labdát a 44. percben.

21:47

A Lipcse már 4 góllal vezet

Emil Forsberg a második gólját szerezte a Bruges otthonában.

--
21:49

Óriási gólt lőtt Kroos, már kettővel vezet a Real

Toni Kroos kapott lövésre lekészítve egy labdát, a német középpályás pedig szép mozdulattal lőtt a léc alá a 45. percben. A labda a felső kapufáról kifelé pattant, de már a gólvonal mögül jött vissza a játéktérre.

Elképesztő formában Gulácsiék csapattársa

A Bruges ellen az első gólt szerző Christopher Nkunku ebben a szezonban 19 meccsen 12 gólt lőtt és 4 gólpasszt adott már az RB Leipzig színeiben.

22:01

Jönnek vissza a pályára a játékosok Manchesterben

Hamarosan folytatás, de nem csak a City-PSG meccsen, hanem az összes többi pályán.

22:04

Egyből egy City-helyzet

Gündogan emelte át Navast, a védők a gólvonalról tisztáztak. Igaz, a német játékos lesről indult.

22:08

Vezet a PSG

Az 50. percben Mbappé lőtt Ederson lábai között a kapuba  hat méterről Messi megpattanó passza után.

Klár Bence
22:09

Ancelotti csapata felszabadultan futballozik a második félidőben is.

Hatalmas bombagóllal vezet a Liverpool!

Thiago gólját már nem vehette el a videobíró. Egy szabadrúgás után a spanyol középpályás az elé pattanó labdát jó 25 méterről, állítgatás nélkül bombázta be a kapuba az 52. percben.

22:13

Egy pályán nincs már csak gól

Méghozzá az Atletico Madrid és a Milan találkozóján.

Klár Bence
22:15

Benzema is betalált, már háromgólos a Real előnye

A francia csatár a kapuval szemben, 16 méterről szépen lőtte ki a jobb alsó sarkot. Eldöntötte a meccset, és minden bizonnyal a továbbjutást is a madridi sztárcsapat.

22:19

Hatalmas Navas védés

A 61. percben Mahrez próbálkozott közelről, Navas hatalmasat védett a röviden.

Klár Bence
22:19

Veszélyeztet a Sheriff

A 60. percben Adama Traoré cselezett befelé, majd a 16-oson kívülrő lőtt, de a bal alsó mellett suhant el a labda és Courtois is rajta volt.

22:21

Egyenlített a Manchester City!

Sterling kotorta be közelről Walker jobb oldali beadása után a labdát a 63. percben.

22:25

Beállt Di María

Egyszerre a pályán, Messi, Neymar, Mbappé és Di María.

Klár Bence
22:27

Nem adja fel a Sheriff Tiraspol

Becsülettel küzd a moldáv bajnok a Real Madrid ellen, ismét Traoré állt közel a szépítéshez, de Courtois résen volt a 68. percben.