Budvában újabb nagyszerű sikert ért el ifjúsági sakkozásunk. A korcsoportos Európa-bajnokságon a 16 évesek mezőnyében Balogh Csaba  holtverseny után Bucholz értékeléssel az első helyen végzett. A Honvéd ifjú sakkozója tagja idén már a harmadik aranyérmét ünnepelheti. Tagja volt Balatonlellén, a 18 éven aluliak csapat Európa-bajnokságon győztes válogatottnak, s a törökországi Denizliben, a 16 éven aluliak sakkolimpiáján éltáblása volt az aranyérmes együttesünknek. Népes küldöttségünk többi tagja változó formában játszott,  Fodor Tamás hatodik helyezése érdemel dicséretet.

Ifjúsági sakkozásunk újabb nagy sikert ért el. A Honvéd sakkozója, Petrán Pál nemzetközi mester tanítványa, a 16 éves Balogh Csaba a korcsoportos Európa-bajnokságon korosztályában első lett. Ötvennégyen rajtoltak mezőnyében és a nagymesteri normával is büszkélkedő Balogh Csaba veretlenül végzett az élen, Bucholz értékeléssel előzte meg azeri és grúz riválisát. Az utolsó fordulóban Izgalmas partiban remizett az orosz Romanovval, ügyes kombinációval harcolta ki az örökös sakkal a döntetlent. Elsőségét remélhetőleg még nagyobb sikerek követik, önbizalmat adhat számára, hogy a jelenlegi nemzetközi élmezőny valamennyi tagja nyert korosztályos világversenyt! Az aranyérem mellett értékes a 12 éves fiúknál Fodor Tamás hatodik helye. A két évvel korábbi korosztályos világbajnok az utolsó fordulóban kikapott, s ezzel lecsúszott a dobogóról. Ebben a korcsoportban szépen helytállt Szabó Leon.

A legfiatalabbaknál a miskolci korcsoportos bajnok, Dobák Dániel első nemzetközi megmérettetése nem sikerült, rövidesen javíthat a korcsoportos világbajnokságon, Csata Marcell várakozáson felül szerepelt. Nagy csalódás a negyedikként rangsorolt Bérczes Dávid gyengébb szereplése a 14 évesek mezőnyében, s Németh Miklós sem bírt riválisaival, mínuszban maradt. Ebben a korosztályban kiemelkedő teljesítményt nyújtott a lengyel Bartel, 2817-es performance eredménye, a kilenc fordulóban gyűjtött 8,5 pont önmagáért beszél. Az öt aranyérem öt ország sakkozóinak nyakába került.

A 10 évesek korcsoportjában:
Európa-bajnok: Ter Sahakyan Samvel (örmény) 8 pont
2. Szanan Sjugirov (orosz, 2296) 7,5
3. German Bazejev (orosz) 7 (10. Csata Marcell 6, 52. Dobák Dániel 3,5, 61. Nyizsnyik Bence 2,5) 69 résztvevő

A 12 évesek korcsoportjában:
Európa-bajnok: Eltaj Safarli (azeri, 2190) 7,5 pont (48,5)
2. Vlagyimir Oniscsuk (ukrán, 2174) 7,5 (45)
3. Anton Klimov (orosz, 2150) 7 (6. Fodor Tamás 6, 12. Szabó Leon 6) 65 résztvevő

A 14 évesek korcsoportjában:
Európa-bajnok: 1. Stergej Zsigalko (fehérorosz, 2399) 7 pont
2. Tornike Szanikidze (grúz, 2250) 7
3. Magnus Carlsen (norvég, 2385) 6,5 (22. Bérczes Dávid 5) 70 résztvevő

A 16 évesek korcsoportjában:
Európa-bajnok: Balogh Csaba (magyar, 2463) 7 pont (49, 2521)
2. Rauf Mamedov (azeri, 2409) 7 (48,5, 2504)
3. Davit Magalasvili (grúz, 2250) 7 (48,5, 2539)

A 18 évesek korcsoportjában:
Európa-bajnok:
Mateusz Bartel (lengyel, 2453, 2817(!)) 8,5 pont
2. Radoslaw Wojtaszek (lengyel, 2462) 7
3. Alekszander Haritonov (orosz, 2437) 6,5 (7. Mészáros Tamás 6, 31. Németh Miklós 4) 53 résztvevő

A leányoknál a 12 évesek csoportjában az orosz Bodnaruk százszázalékos eredménye érdemel külön kiemelést. Az orosz sakkiskola dominált, három aranyérmet szereztek. Az ukrán Anna Muzicsuk tovább gyarapította éremgyűjteményét. A nyolc magyar résztvevő sajnos nem játszott főszerepet, az időzavaros kapkodásban jó állások egész sorát rontották el.

Európa-bajnok: Nazi Paikidze (grúz) 8 pont