Brissagóban a sakkvilágbajnoki döntő hetedik játszmája a 21. lépésben Lékó Péter ajánlatára döntetlennel végződött, a párharc első félideje után 3,5-3,5 az állás. Nagymesterünk az ötödik parti sikerén felbuzdulva ismét d4-gyel nyitott, de ezúttal Vlagyimir Kramnyik a szláv védelmet választotta, amelynek nagy szakértője. Lékó izolált gyalogjától "megszabadult", de egyúttal sorozatos cseréket engedélyezett.

Verőci Zsuzsa helyszíni tudósítása Brissagóból

A sakkvilágbajnoki döntő első félidejének utolsó játszmája kölcsönösen óvatos játék mellett döntetlennel zárult. Lékó Péter ismét d4-gyel nyitott, Vlagyimir Kramnyik ezúttal kedvenc szláv védelmét játszotta meg, és került minden bonyodalmat. A 11. lépésre nagymesterünk 40 percet használt el, de a számára kicsit idegen állásban nem tudott csodát kitalálni.

Izolált gyalogját centrumáttöréssel feloldotta, de egyúttal sorozatos cseréket is engedélyezett. A gyors döntetlen után a küzdő felek röviden egyeztették véleményüket a játszmáról, majd a szépszámú publikumnak is elárulták, hogy milyen változatok foglalkoztatták őket.

Mindketten nagyobb küzdelmet várnak a párviadal második félidejétől, ahol minden lépésnek fokozott jelentősége lesz. Kramnyik bizakodva jelentette ki, hogy bár döntetlen az eredmény, mégis kis előnyben van, hiszen négyszer vezetheti majd a világos bábukat.

Mindenesetre eddig a világbajnok kezdési jogával nem tudott előnyt elérni. Lékó Péter stábjában nagyon jó a hangulat, ma ismét szabadnap lesz, sétát, pihenést, olvasást és maximum négyórai sakkozást tervez nagymesterünk, míg a szekundáns trióra komoly munka vár. Csütörtökön játsszák a nyolcadik partit.

a világbajnoki döntő állása:
Vlagyimir Kramnyik (orosz, 2770) - Lékó Péter (magyar, 2741) 3,5 - 3,5 (1 - 0, döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1, döntetlen, döntetlen)

Lékó,P (2741) - Kramnyik,V (2770)
Szláv védelem [D16]

1.d4 d5 2.c4 c6 3.Hc3 Hf6 4.Hf3 dxc4 5.a4 e6 6.e3 c5 7.Fxc4 Hc6 8.0-0 cxd4 9.exd4 Fe7 10.Fe3 0-0 11.He5

Lékó Péter hosszas gondolkodás után lépett huszárjával a centrális mezőre. A sajtótájékoztatón mosolyogva vallotta be, hogy a d4-gyes megnyitásokban még nem egészen otthonos.