A bajnoki címvédő Gara Tícia és Medvegy Nóra játssza az 54. nőisakk-bajnokság döntőjét, amelyet kieséses rendszerben harminc indulóval rendeznek meg december 3. és 18. között. Négyen - Vajda Szidónia, Mádl Ildikó, Medvegy Nóra  és Gara Anita - az utolsó három Élő-lista alapján csak a legjobb nyolc között kapcsolódtak be  a küzdelembe. A viadalon meglepetésre a legmagasabb értékszámú Vajda a rájátszásban vereséget szenvedett a 17 éves Ignácz Máriától.

A kétjátszmás párharcokat a FIDE ajánlása alapján 40 lépésre 90-90 perces, illetve a parti befejezéséig 30-30 perces gondolkodási idővel rendezték meg, 30-30 másodperces extraidővel az első lépéstől.

1-1 esetén villámpartik döntöttek. A kétszeres olimpiai bajnoknő Mádl Ildikó mellett - a férfiak viadalán szerencsét próbáló Hoang Thanh Trang kivételével -, válogatottunk tagjai elindultak a viadalon, amely jó erőpróba a jövő évi sakkolimpia előtt. A legjobbak csak a nyolc között kapcsolódtak be a küzdelembe. A nagy meglepetést Ignácz Mária okozta. Női sakkozásunk egyik legnagyobb ígérete az első helyen kiemelt Vajda Szidóniát "búcsúztatta" a villámpartik során. A sorsolás szeszélye folytán Gara Anita és Tícia a negyeddöntőben egymás ellen csatáztak, a snellpartikban a címvédő, a tavalyi szegedi bajnokság győztese, Tícia győzött.

Az elődöntőben kikapott Mádl Ildikó. Világossal csak remizett Medvegy Nórával, majd sötéttel a szicíliai védelmű játszmában könnyen adta meg magát. A hétvégi csapatbajnoki forduló miatt a döntőt, Medvegy Nóra és Gara Tícia meccsét hétfőn és kedden rendezik meg a Chesscom Hotelben (1191 Budapest, XIX. ker. Bartók Béla u. 5.), internetes közvetítés a www.chess.hu honlapon.

A legjobb nyolc között:
Vajda Szidónia (2407) - Ignácz Mária (2223) 1 - 3 (0 - 1, 1 - 0, 0 - 1, 0 - 1)
Mádl Ildikó (2381) - Schneider Veronika (2247) 1,5 - 0,5 (döntetlen, 1 - 0)
Medvegy Nóra (2369) - Rudolf Anna (2293) 2 -0
Gara Anita (2315) - Gara Tícia 1,5 - 2,5 (2314) (döntetlen, döntetlen, döntetlen, 0 - 1)