A játékosként veszprémi kézilabda-legenda Gyurka János a magyar válogatottal világbajnoki ezüstérmes és olimpiai negyedik volt, majd edzőnek állt. 2020 óta a Mosonmagyaróvári KC SE vezetőedzője, amellyel kétszeres NB I-es bronzérmesnek mondhatja magát. A tavasszal megszerzett harmadik hely után azonban a mostani szezon nem alakul a legjobban a mosonmagyaróvári kézilabdázók számára: a csapat kilenc forduló után mindössze hat szerzett ponttal, a 10. pozícióban áll a bajnokságban.
November közepén ráadásul amiatt került be a hírekbe a klub, mert a Debrecen elleni bajnoki elején a játékosok összeölelkezve hátat fordítottak az ellenfélnek, és tiltakozásképpen két üres kapus gólt is beengedtek. A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) fegyelmi eljárást indított a Mosonmagyaróvár ellen, amely csapat játékosai nem hivatalos információk szerint a saját klubjuk vezetősége elleni tiltakozás jeleként tüntettek. Ennek eredményeként november végén Horváth Péter lemondott az Európa-liga-csoportkörös mosonmagyaróvári kézilabdaklub elnöki posztjáról.
A csapat vezetőedzője, Gyurka János egy podcastben beszélt arról, hogy mi áll a háttérben.
„A kiváltó ok az volt, hogy nem közölte a vezetőség a kitűzött célokat, ami minden évben szokás. Így alakult ki egy olyan helyzet, ami kilátástalanná tette a játékosok jövőképét, és ez meglátszott az eredményességen és a mentális állapotokon. Most ez alakulóban van, és remélem, hamar megoldódik, mert a sportnak ez nem tesz jót.
Az új vezetőség remélhetőleg új célokat tűz ki, és segít kilábalni a helyzetből.
Még soha nem éltem meg ehhez hasonló szituációt, emiatt nehéz volt ez az időszak" – nyilatkozta Gyurka János a veol.hu-nak.
A podcastben a 62 éves szakember e téma mellett a játékoskarrierjéről, az edzői karrierjének ausztriai kezdetéről, a szakemberi mentalitásáról és a magyar női kézilabda-válogatott Európa-bajnoki szerepléséről is beszélt – a cikk végén meghallgathatja a teljes beszélgetést.