Vágólapra másolva!
A magyar férfi felnőtt jégkorong-válogatott legutóbbi mérkőzésén fantasztikusan játszott és 4-2-re verte Kazahsztán legjobbjait az elit világbajnokságon. A hokiválogatott szerdán ugyan lépett jégre, de így is rendkívül közel került a bennmaradáshoz.

Óriási győzelmet aratott a nemzeti hokiválogatott Kazahsztán ellen az elit világbajnokságon, és ez a három pont a végelszámolásnál még nagyon sokat jelenthet, pláne úgy, hogy pontegyenlőség esetén a két csapat egymás elleni eredménye számít majd. Jelenleg, csütörtök délelőtti állapotokat figyelembe véve a B csoportban Norvégia négy lejátszott találkozó után egy megszerzett ponttal az utolsó, kieső helyen áll, míg közvetlenül előtte a kazahok állnak hárommal, mi pedig szintén három ponttal Kazahsztán előtt a hatodik helyen. A Borsonline számolt utána az esélyeknek, ugyanis szerdán a házigazda dánok nyertek Kazahsztán ellen, akiknek még Csehország, USA és Svájc van hátra a csoportmeccseken.

Hokiválogatott, Kazahsztán
A magyar hokiválogatott fantasztikus győzelmet aratott Kazahsztán ellen.
Fotó: MJSZ / Vörös Dávid

A magyar hokiválogatott jó esélyekkel várja a csoportkör végét

A kazahok ellenfelei alapján nem tűnik úgy, hogy újabb pontokat gyűjtenek majd, persze várjuk ki a végét, de ha így lenne, akkor már mindenképpen megelőzzük őket a tabellán, azaz nem tudnánk utánuk végezni, így kiesni sem az elit vb mezőnyéből. A mieink egyébként csütörtökön este a bomba formában lévő Csehország ellen játszanak majd. A Borsonline teljes cikkét a témában ITT lehet elolvasni.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!