Elnökjelöltként vágott neki a mai tisztújító közgyűlésnek Baráth Etele. A sportág 21 éve regnáló elnöke nyitóbeszédében azonban arra kérte a küldötteket, hogy ne őt, hanem szavazatukkal Schmidt Gábor kinevezését támogassák.
„Hihetetlen fejlődésen ment keresztül a sportág az elmúlt két évtizedben,
egyesületeink száma az akkori 58-ról 146-ra emelkedett, a költségvetésünk pedig több mint a 200-szorosa a húsz évvel ezelőttinek.
Egy ekkora szervezetnek szükség van egy olyan elnökre, aki nem társadalmi funkciót lát el, hanem főállású vezetőként felügyeli a sportág mindennapjait, ennek érdekében alapszabály módosítási javaslatot nyújtok be.
Szintén javaslom, hogy Schmidt Gábor legyen a következő ciklusban a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke, aki egy személyben ellátná a főtitkári feladatokat is. A kajak-kenu ugrásszerű fejlődésen ment keresztül húsz év alatt, ezért tovább kell erősíteni a demokratikus működést és létre kell hozni egy olyan fórumot, amelyen keresztül a sportág egészének javaslatai az eddiginél is nagyobb hangsúlyt kapnak. Ezért jönne létre a közgyűlés elnöke funkció, amelynek elnökeként dolgoznék tovább a sportágért, amennyiben bizalmat kapok" – mondta a közgyűlésen Baráth Etele.
A küldöttek 146 igennel, két tartózkodás mellett elfogadták a funkció létrejöttét, majd megválasztották Baráth Etelét a közgyűlés elnökévé és a stratégiai bizottság vezetőjévé.
A közgyűlés elnökének feladatai közé tartozik majd az innentől kezdve évente két alkalommal megrendezett közgyűlések levezetése, a sportág által megválasztott stratégia bizottság vezetése, két közgyűlés között pedig a sportág által elfogadott határozatok és stratégiák működésének felügyelete, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökségi üléseinek állandó meghívottjaként.
Az új alapszabály elfogadása után a küldöttek titkos szavazáson választották meg Schmidt Gábort a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnökének. A 150 megjelent küldöttből 144 fő szavazott bizalmat az eddigi főtitkárnak.
„Köszönöm a bizalmat és köszönöm Baráth Etelének az eddigi közös munkát. Nagyon örülök, hogy az elfogadott új alapszabály továbbra is lehetővé teszi számunkra,
hogy ha más felállásban is, de továbbra is együtt dolgozzunk a magyar kajak-kenuért "
– mondta az újonnan megválasztott elnök.
Az újonnan felálló elnökségben a regionális kapcsolatokért felelős alelnök Kadler Gusztáv, a fejlesztési alelnök Apáthy Endre, a gazdasági és vagyongazdálkodási alelnök pedig Kárai Péter lett.
Baráth Etele elnöksége alatt
a magyar kajak-kenu összesen 367 aranyérmet, több mint 800 dobogós helyezést szerzett a világversenyeken.
1995 óta a sportág összesen 17 arany-, 7 ezüst- és 8 bronzérmet gyűjtött az olimpiákon, amelynek 21 évvel ezelőtt egyetlen kétszeres olimpiai bajnoka volt, jelenleg pedig öt kétszeres-, öt háromszoros- és egy ötszörös aranyérmese van.