Kövesse velünk az olimpia nyolcadik napjának történéseit!
Máris mutatjuk a programot.
8.00 után nem sokkal kezdenek a magyar cselgáncsozók a csapatversenyben, 9.00 órától a női kézisek a hollandokkal csapnak össze, majd Major Veronika döntőzik 9.30-tól és Valter Attila is érdekelt lesz a férfi országúti mezőnyversenyben 11.00 óra után.
Janurik Kinga helyére az ugyancsak kapus Szemerey Zsófi, míg az irányító Debreczeni-Klivinyi Kinga helyére a balátlövő Kácsor Gréta került a párizsi olimpián szereplő magyar női kézilabda-válogatott keretébe a nemzetközi szövetség honlapja szerint. Szerdán már volt egy csere a keretben, akkor a beálló Bordás Réka helyett poszttársa, Pásztor Noémi került be. A párizsi játékok kézilabdatornáján 14 játékos alkotja a csapatot, de van három tartalék is, akiket be lehet cserélni. A női válogatott négy forduló után két győzelemmel, illetve egy-egy döntetlennel és vereséggel már biztosan negyeddöntős. A csoportkört szombaton reggel 9 órától Hollandia legjobbjai ellen zárja Golovin Vlagymir szövetségi kapitány együttese.
Nagyon elhúzódik a Mongólia-Izrael meccs a cselgáncsozók csapatversenyében, ezt követi majd a magyar-olasz meccs.
Vég Csongor kezd az olasz Gennaro Pirelli ellen.
Arról a meccsről ebben a cikkben külön tudósítást olvashat, de itt is beszámolunk majd a meccs alakulásáról.
Vég Zsombor kikapott az első meccsen Pirellitől, Pupp Réka Veronica Toniolóval küzd.
Az olasz a hosszabbításban Ippont érően vitte földre a magyar versenyzőt, így 2-0 az olaszoknak.
Pongrácz Bence ellenfele Manuel Lombardo lesz. Ha ezt a meccset is az olaszok nyerik akkor nagyon közel kerülnek a továbbjutáshoz.
Fejjel landolt a tatamin, ezért sérülésveszélyes helyzet miatt leléptették és Lombardit hozák ki győztesen.
Az ő ellenfele Kim Polling.
Aranyponttal jutott tovább, ezzel 3-1-re vezetnek az olaszok, még vissza lehet jönni. Özbas 63 kilósként győzte le a 70 kilós olaszt.
Christian Parlati az ő ellenfele.
Ezzel nem csak Tóth Krisztián meccse ért véget , de az egész küzdelem is, a magyar csapat nem jutott a legjobb 16 közé. Gercsák Szabina így ma meg sem mutathatta magát.
Máris kezdődik Major Veronika versenye, a 25 métere légpisztolyosok között. Összesen nyolcan vannak a fináléban, Major a legjobb eredménnyel jutott be a döntőbe.
Major nem kezdett jól, de a másodikban javított, holtversenyben a negyedik helyen áll.
A harmadik sorozatban négyszer is talált Major, ezzel holtversenyben most a második helyen áll.
Major 14 találattal továbbra is a második helyen áll. Megvan az első kieső, az amerikai versenyző. Négyen állnak holtversenyben a második helyen.
Major tökéletesen lőtt, most már egyedül a második, egy pontra van lemaradva az első helyezett koreaitól. A vietnámi versenyző esik ki.
Kettőt talált ebben az ötös sorozatban, 21 találattal most a negyedik helyen áll, de csak egy pontra az éremtől. Az iráni versenyző búcsúzik.
Most a negyedik helyen áll, de nagyon közel van az éremhez, két lövésre van az arany, egyre az ezüst.
Major holtversenyben a harmadik, itt kell dönteni.
Már biztosan érmes!!!
Bronzérmes Major Veronika!
A francia és a koreai ellenfele holtversenyben 33 ponttal áll, ők mennek tovább az aranyéremért.
Major Veronika bronzérmes, a francia és a koreai közben 37-37 ponttal zárt, nekik szétlövés következik az aranyéremért.
Végül a koreai Jang lett az olimpiai bajnok, a francia Camille Jedrzejewski és a magyar Major Veronika előtt.
A keszthelyi Major Veronika bronzérmet nyert a női sportpisztolyosok szombati fináléjában a párizsi olimpián Chateauroux-ban. A pénteki alapversenyből olimpiai csúcsbeállítással első helyen jutott döntőbe, majd a szombati fináléban ismét fantasztikusan teljesített és 31 ponttal szerezte meg a harmadik helyet. Major Veronika húsz év után, Igaly Diána (skeet) athéni aranyát követően nyert olimpiai érmet magyar sportlövőként, egyúttal a párizsi magyar csapat hatodik dobogós helyét szerezte meg.
Ezekben a percekben kapta meg a bronzérmét a magyar sportlövő.
Pétervári-Molnár Bendegúz negyedik helyen csapott célba a férfi egypárevezősök szombati C döntőjében, ezzel 16. helyen zárta a párizsi olimpiát. A 31 éves magyar evezős a kettes pályán állt rajthoz algériai és brazil ellenfelei között, valamint amerikai, bolgár és paraguayi vetélytársai sorakoztak fel még mellette. A BEE sportolója nem kapta el jól a rajtot, így 500 méter után még csak ötödik volt a hatosban, de féltávhoz érve paraguayi riválisát megelőzte. A hajrában megközelítette a brazil evezőst is, de végül őt már nem érte utol, így 6:47.81 perces idővel negyedikként haladt át a célvonalon.
Pétervári-Molnár korábban az előfutamából harmadik helyen jutott negyeddöntőbe, ott azonban nem tudta tartani az iramot a versenyszám legnagyobb esélyeseivel és végül negyedik lett, ezzel lecsúszott az A/B elődöntőről, vagyis a legjobb 12 helyről, ezt követően a C/D elődöntőben másodikként csapott célba. Az olimpia egyetlen magyar evezőse, aki Rio de Janeiróban 14., Tokióban pedig 10. volt, kedden a negyeddöntője után úgy fogalmazott: túl régóta versenyez, túl sok rajta a stressz, ezért egy évet kihagy, hogy felfrissülve kezdhesse majd a felkészülést a Los Angeles-i játékokra.
30-26-ra kikaptunk Hollandiától, de a továbbjutás így sem kerülhetett veszélybe, ott vagyunk a legjobb nyolc között, egyelőre nem biztos, de nagyon valószínű, hogy a csoport harmadik helyéről lépünk tovább.
Major Veronika maximálisan elégedett, a nyilatkozata itt olvasható.
Ott van az indulók között Valter Attila is. Nagyjából 280 kilométeres távot teljesítenek a bringások.
Senánszky Petra nem jutott a középdöntőbe 50 méteres gyorsúszásban szombaton a párizsi olimpián. Az uszonyos úszásban legendának számító, többször világbajnok, Világjátékok-győztes magyar versenyző a júniusi, belgrádi Európa-bajnokságon úszott országos csúcsával (24.56) a 15. helyen szerepelt a nevezési listán, mögötte azonban rajta kívül még legalább ennyien rendelkeztek hasonló idővel. Ebben a számban tíz előfutamot rendeztek, a debreceniek 30 éves kiválósága a kilencedikben kapott lehetőséget, legjobbjától messze elmaradva 25.21 másodperccel csak nyolcadikként csapott célba, amivel összesítésben 24. lett. A döntőbe 24.72-vel lehetett biztosan bekerülni.
Szombaton újabb nagyobb magyar küldöttség utazott el a párizsi olimpiára, a Wizz Air-gép fedélzetén több olimpiai bajnok is utazott. Útnak indultak a két kajak négyes tagjai, köztük a kétszeres ötkarikás bajnok Csipes Tamara és a Tokióban K-1 200 méteren győztes Tótka Sándor. A kajak-kenu válogatott másik fele vasárnap utazik, a sportági versenyek kedden kezdődnek a Vaires-sur-Marne-i pályán.
A szombati magyar küldöttség tagja volt az olimpiai ötödik tekvondós, Salim Omar is, továbbá úszó és atléta is helyet foglalt a járaton. Mivel a magyarországi időzónához képest Franciaországban nincs időeltolódás, mindenki igyekszik a neki megszokott helyszínen megoldani a felkészülés finisét, nincs szükség különösebb akklimatizációra, ezért a sportolók a versenyük előtt csak pár nappal utaznak Párizsba.
Betlehem Dávid országos csúccsal a nyolcadik helyen jutott döntőbe, Sárkány Zalán pedig 11. lett 1500 méteres gyorsúszásban szombaton a párizsi olimpián. A veszprémiek 20 éves versenyzője - aki nyíltvízi úszásban is indul a francia fővárosban - 14:45.59 perces idővel teljesítette az előfutamban a leghosszabb medencés távot, ezzel Kis Gergő 2011-es rekordját (1:45.66) adta át a múltnak.
Sárkány 400 és 800 méter gyorson is egyéni csúcsot úszott, mindkét számban 14. lett. Az Egyesült Államokban tanuló és versenyző, de nyáron a veszprémi nyíltvízi klasszisokkal készülő 20 éves magyar versenyző eddigi legjobbját (14:53.19) ezúttal is megjavította, 14:52.42 perces idővel csapott célba, amivel összesítésben 11. lett. A szám döntőjét vasárnap 18.37-kor rendezik.
Ő kezdett a japán Takasima ellen.
Az első asszót 5-2-re nyerték a japánok.
Emura ellen 6-5-re nyert, 10-9-re vezetnek a japánok, amikor Márton Anna érkezik.
Fukusima ellen 6-1-re nyert és 15-11-re vezetünk.
5-5-tel végzett, 20-16-ra vezetünk, jön újra Pusztai Liza.
Pusztai Liza 9-0-ra kapott ki Fukusimától, így most 25-20 oda.
5-5 Emura ellen, így 30-25 oda. Közben cserélük, Battai jön majd Pusztai helyére a végén.
35-33 a japánoknak, de visszajöttünk a meccsbe, jön Márton Anna megint.
40-37-re vezetnek a japánok, jöhet Battai Sugár.
Battai 5-0-ra kikapott, így 45-37-re nyertek a japánok, az olaszok ellen vívhatunk majd a vigaszágon.
Az 5-8. helyért sorra kerülő szakaszban az első mérkőzésen az olasz csapat lesz az ellenfél 14.30-kor.
Négy asszó után 20-15-re vezetünk az olaszok ellen, ha itt nyerünk, akkor az ötödik helyért vívhatunk majd.
Varga Zsolt csapata Ausztrália ellen mérkőzik. A meccsről külön tudósítunk ebben a cikkben.
Az ötödik helyért az amerikaiakkal találkozunk majd.
2-2 Ausztrália ellen, egyelőre nincs különbség a két csapat között a férfi vízilabdatornán.
A férfiaknál az izraeli Tom Reuveny, a nőknél pedig az olasz Marta Magetti nyerte az aranyérmet szörfben a párizsi olimpia szombati versenynapján.
A 21 éves Reuveny mögött az ausztrál Grae Morris végzett másodikként, a holland Luuc van Opzeeland pedig harmadikként a Marseille-i yachtkikötőben rendezett döntőben. A győztes Izrael első aranyérmét szerezte a párizsi játékokon.
A női fináléban a 28 esztendős Magetti a viadal második felében vette át a vezetést a brit Emma Wilsontól, aki végül harmadikként zárt. Az ezüstérmet az izraeli Sharon Kantor szerezte meg. Wilson Tokióban is bronzérmes volt, s ezúttal csalódottan vette tudomásul, hogy hiába volt fölényben a selejtezők során, az aranyat most sem sikerült megkaparintania.
A szörfösök futamait a kedvezőtlen időjárási körülmények miatt halasztották szombatra.
A férfi vízlabda-válogatott a második negyed után 5-4-re vezet az ausztrál csapat ellen. A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva olvasható.
A spanyol válogatott 70-62-re legyőzte szombaton a szerb együttest a párizsi olimpia női kosárlabdatornáján, ezzel megnyerte az A csoport küzdelmeit.
A szerbek másodikak lettek, míg a négyes harmadik helyén a Puerto Ricót megverő Kína zárt.
A három négycsapatos csoportból az első két helyezettek, valamint a két legjobb harmadik jut a negyeddöntőbe.
Eredmények:
kosárlabda, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:
nők, A csoport:
Kína-Puerto Rico 80-58 (17-11, 23-18, 22-16, 18-13)
Spanyolország-Szerbia 70-62 (16-13, 21-15, 18-10, 15-24)
A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Szerbia 5, 3. Kína 4, 4. Puerto Rico 3
A férfi vízilabda-válogatott 9-8-ra kikapott az ausztrál csapattól, így Varga Zsolt együttese nehéz helyzetbe került, ugyanis így a szerbekkel kell majd ki-ki meccset játszani hétfőn.
A Battai Sugár Katinka, Márton Anna, Szűcs Luca trió a világranglistátn ötödik amerikai csapat ellen igyekszik megszerezni az ötödik helyet, és a második asszó után 10-9-re vezet.
Szűcs Luca remek vívása után 15-11-es vezetéssel adja át a helyet a páston Battai Sugárnak.
Battai Sugár 20-19-cel adja át a pástot Márton Annának.
Két teljes kör, azaz hat asszó után az Egyesült Államok 30-23-ra vezet a mieink ellen az ötödik helyért vívott párharcban.
A hetedik asszó után 4 tussal vezetnek az amerikaik, 35-31 a javukra.
Az utolsó asszó előtt 40-37-re vezetnek az amerikaik. Márton Annának óriásit kell vívnia az ötödik helyért Skarbonkiewicz ellen.
Márton Annának nem sikerült a bravúr, az amerikaiak 45-38-ra nyerték az ötödik helyért kiírt meccset. A magyar csapat ezzel a hatodik helyen zárta a párizsi olimpiát.
Hamarosan kezdődik a női ökölvívók 66 kilogrammos súlycsoportjában Hámori Luca és az algériai Iman Helif összecsapása.
Helif szereplése óriási vihart kavart az olimpián, ugyanis algériai öklözőről tavaly a nemzetközi szövetség (IBA) elnöke, Umar Kremljov azt nyilatkozta, hogy a vizsgálatok szerint a férfiakra jellemző XY kromoszómái vannak.
Iman Helif csütörtökön a nyolcaddöntőben az olasz Angela Carinit győzte le. Az egyoldalú küzdelmet alig 40 másodperc után feladó Carini nem volt hajlandó kezet fogni ellenfelével, és igazságtalannak nevezte a helyzetet.
Címét megvédve az amerikai Vincent Hancock nyerte az aranyérmet a sportlövők férfi skeet versenyszámában a párizsi olimpia szombati versenynapján.
A 35 éves lövő pályafutása negyedik ötkarikás aranyát szerezte meg a francia fővárosban. A 2021-es tokiói játékok előtt 2012-ben Londonban és 2008-ban Pekingben is diadalmaskodott ebben a versenyszámban.
Hancock mögött honfitársa, Conner Prince nyerte az ezüstöt, míg a bronzérem a tajvani Li Meng-jüan nyakába került.
"Nem tudnak elijeszteni! Ha fiú, ha lány, én le akarom győzni. Szerény véleményem szerint én sem tartom fairnek azt, hogy ez a versenyző a nők között indulhat, de nem foglalkozhatok ezzel most, változtatni nem tudok, ezt hozta az élet, ezt kell megoldani. Tudom, miért jöttem ide, tudom, mik a céljaim" - mondta a meccs előtt Hámori Luca.
Hámori Luca nagyon szépen beleállt a bunyóba, bírja is az ütéseket, de ő sem marad adós. Helif látatóan erősebb, de Hámori remekül védekezik és az első menetben egy szép egyenessel el is találta az algériai orrát.
A bírók az algélrianak adták az első menetet, Hámori Luca edzője pedig akciókat kér.
A második menet elején Helif eltalálta egy egyenessel Hámorit, deegy visszatámadás után a magyar öklözőnek is volt egy kemény találata. A folytatásban Hámori próbálkozott, de Helif jól védekezett és több szurkával is találni tudott.
A pontozóbíróknál az algériai nyerte a második menetet is, Hámori edzője pedig kiadta a parancsot: "ütni kell!"
A harmadik menetet Helif kezdte jobban, azonban Hámori tartotta magát keményen, majd egy birkózás után mindketten földre kerültek. A folytatásban Hámori bevitt egy kemény gyomrost, majd egy birkózás után ismét lekerültek a földre. Az utolsó percben Helif több akciót is indított és látványosan ünnepeltette magát a ringben.
Az algériai bokszoló egyhangú pontozással nyerte a meccset, így Hámori Luca óriást küzdve az ötödik helyen végzett az olimpián.
Valter Attila szenzációs versenyzéssel a negyedik helyen ért célba az országúti kerékpárosok férfi mezőnyversenyében a párizsi olimpián. A Visma-Lease a Bike magyar bajnok bringása végig kiválóan helyezkedett a mezőnyben, végül hatalmasat hajrázva tekert be negyedikként a 273 kilométeres versenyen. További részletek a linkre kattintva olvashatók.
A kínai Cseng Csin-ven nyerte meg szombaton a női egyest a párizsi olimpia tenisztornáján.
A hatodik helyen kiemelt játékos - aki a négy között a világelső Iga Swiateket búcsúztatta - a fináléban a 13. kiemelt horvát Donna Vekicet verte két szettben, 1 óra 46 perc alatt.
Férfi párosban amerikai bronzérem született Taylor Fritz és Tommy Paul jóvoltából.
A holland Visma-Lease a Bike magyar bajnok bringása Valter Attila elképesztően okos és taktikus versenyzéssel világsztárok sorát megelőzve lett 4. az országúti mezőnyversenyben!
Az amerikai Simone Biles pályafutása hetedik aranyát nyerte a tornászok szombati szerenkénti döntőjében női ugráson a párizsi olimpián.
A 27 éves amerikai tornász harmadik aranyát szerezte meg Párizsban, ahol a döntőben elsőre a róla elnevezett, Biles II ugrását - Jurcsenko-szaltó dupla változata bicskamozdulattal - mutatta be, melyre 15,700 pontot kapott, majd a második ugrását is remekül kivitelezte (14,900 pont).
Biles ezzel megszerezte hetedik olimpiai elsőségét, amellyel beérte a csehszlovák Vera Caslavskát az örökrangsor második helyén, így a listán már csak a szovjet Larisza Latinyina (9) előzi meg.
A 24 éves Carlos Yulo nyerte férfi talajt, ezzel a Fülöp-szigetek első párizsi érmét, valamint országa történetének második olimpiai bajnoki címét szerezte meg szombaton.
Lólengésben pedig az ír Rhys McClenaghan állhatott fel a dobogó legfelső fokára.
Magyar idő szerint nem szombat este, hanem vasárnap hajnalban és reggel rendezik meg a hullámlovaglók versenyeinek záróküzdelmeit a párizsi olimpián.
A Tahitin található Teahupo'o pályáján eredetileg magyar idő szerint pénteken hajnalban, illetve reggel kellett volna megrendezni a férfi és női elődöntőt, bronzcsatát és döntőt, és először szombat estére tették át
A szervezők azonban az időjárás miatt úgy döntöttek, hogy közép-európai idő szerint vasárnap 0 órakor kezdődnek az elődöntők, a férfi finálé 3.46-kor, a női pedig 4.27-kor lesz.
A 200 méter pillangón ezüstérmes Milák Kristóf 20.30-tól úszik a 100 méteres pillangúszás döntőjében. A magyar klasszis a versenyszám egyik nagy esélyese.
Takács Boglárka nem jutott be a döntőbe női 100 méteres síkfutásban szombaton a párizsi olimpián.
A kétszeres U23-as Európa-bajnoki ezüstérmes Takács Boglárka 60 év után az első magyar női sprinter, aki elődöntőt futhatott olimpián. Elődje, Markó Margit az 1964-es tokiói játékokon szerepelt és végül a 11. helyen végzett. A most 80 éves volt atléta a magyar szövetség honlapján azt üzente a Honvéd versenyzőjének, hogy "folytassa csak így, legyen az elődöntőben nyugodt, és akkor még tovább javíthat".
A teltházas Stade de France-ban Takács Boglárka az első elődöntős futamba került, mind a háromból az első kettő jutott a fináléba, és a további két legjobb idővel rendelkező. Az erőviszonyokat jól jellemzi, hogy a kilenc futó közül hat 11 mp-en belüli egyéni csúccsal büszkélkedhetett, köztük a vb-ezüstérmes elefántcsontparti Marie Josée Talou-Smith (10.72 mp), a hatszoros Európa-bajnok, a brit 4x100-as váltóval kétszeres olimpiai második Dina Asher-Smith (10.83 mp) vagy a fedett pályán világbajnok svájci Mujinga Kabundji (10.89 mp). Ismét egy futamba került a magyar versenyzővel a váltóval Budapesten is világbajnok Melissa Jefferson, aki az amerikai válogatón 10.80-at ért el.
Takács a kilences pályán nem kapta el jól a rajtot, a táv második felét már jobban megfutotta, és 11.26 mp-cel a hetedik helyen ért célba. A futamot Jefferson nyerte 10.99-cel megelőzve Talou-Smith-t (11.01).
Ha hinni lehet az olimpia programjának, Milák Kristóf 20.30-tól úszik a férfi 100 méteres pillangóúszás fináléjában.
Vége a fő medencében zajló bemelegítésnek, lassan teljesen megtelnek a lelátók a párizsi uszodában, a kezdésig pedig az elmúlt napokban megszokott zenés fényshow-val szórakoztatják a közönséget. A hazaiak a 200 m pillangó döntőjéhez hasonlóan ezúttal sem Milákért szorítanak majd, hiszen a magyar úszó egyik legnagyobb kihívója a francia Maxime Grousset. Ugyanakkor szép számban vannak jelen magyar drukkerek is a Paris La Défense Arenában.
Csak emlékeztetőül mondjuk, hogy Milák Kristóf a legjobb idővel jutott be a fináléba, de az biztos, hogy nagyon szoros verseny lesz, ami lehet, hogy századokon fog múlni.
Caleb Dressel nincs ott a párizsi mezőnyben, de Noé Ponti, Josh Liendo és a francia Maxime Grousset is kemény kihívója lesz Miláknak.
De gyorsabban kezd, mint az előfutamban.
Megverte a két kanadait, Liendót és Kharunt. Milák 49.90-et úszott.
Utoljára 1996-ban volt olyan, hogy egynél több magyar úszó tudott aranyérmet szerezni. A magyar csapatnak ez 3. aranyérme, a medencés úszók pedig szintén 3 éremnél (2 arany, 1 ezüst) tartanak.
Utoljára egynél több magyar úszó 1996-ban Atlantában nyert aranyat, akkor Egerszegi Krisztina, Rózsa Norbert és Czene Attila tudott győzni.
Magát az érmet London olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel, míg az emlékplakátot Schmidt Ádám sportért felelős államtitkártól vette át, akivel hosszan megölelték egymást.
Imre Bence és Szita Zoltán is visszakerült a címvédő és házigazda franciák elleni, vasárnapi sorsdöntő csoportmérkőzésre készülő magyar férfi kézilabda-válogatott keretébe a párizsi olimpián.
A nemzetközi szövetség honlapja szerint a jobbszélső Imre az irányító Hanusz Egont, míg a balátlövő Szita a beálló Rosta Miklóst váltja.
A magyarok Európa-bajnok franciák elleni mérkőzése 16 órakor kezdődik, Chema Rodríguez szövetségi kapitány együttese kizárólag akkor jut a legjobb nyolc közé, ha bravúrral felülmúlja az esélyesebb riválist.
Az immáron kétszeres olimpiai bajnok magyar úszó ezt megelőzően Tokióban volt döntős ebben a versenyszámban, akkor második lett. Miláknak ez a negyedik ötkarikás medálja, mert míg három éve a japán fővárosban 100 méter pillangón ezüstöt, 200 méteres pillangón pedig aranyérmet nyert, addig Párizsban pont fordítva szerezte az érmeit.
Egészen elképesztő, de nem lett amerikai arany a női 100 méteres síkfutás döntőjében! Cserébe viszont immár az egzotikus szépségű karibi szigetországnak, Saint Luciának is van aranyérme! A győztes ugyanis Julien Alfred lett, aki 10,72 másodperccel nyerte az aranyat, és ezen a távon utcahossznak számító előnnyel nyert. Az amerikai világbajnok, Sha'carri Richardson lett a második, míg honfitársa, Melissa Jefferson a harmadik.
Az amerikai úszólegenda zsinórban a negyedik olimpiáján nyerte meg a 800 méteres gyorsúszást. Ezzel immár 9 aranyéremnél tart, amivel utolérte a fantasztikus szovjet tornászt, Larissza Latinyinát. Az ausztrál Ariarne Titmus lett a második, az amerikai Paige Madden pedig a harmadik.
LeBron James és társai szombat kora este Puerto Ricót kapták szét, egy könnyed 104-83-as sikerrel. A meccs legjobbja a 26 pontig jutó Anthony Edwards volt. Az amerikai csapat átlagosan 21 ponttal nyerte a csoportmeccseit.
Az amerikai 4x100-as mix vegyes váltó 3:37,43 perces világcsúccsal, a saját rekordját megdöntve nyerte meg a számot, mindössze 12 századdal megelőzve az Ázsia-rekordot úszó kínaiakat, valamint az ausztrálokat. A Léon Marchand-t felvonultató franciák egy országos csúccsal a negyedik helyen zárt.
Az amerikai sportszergyártó világszerte ismert szlogenjét magára vette Anthony Edwards, az amerikai kosárlabda-csapat sztárja:
A párizsi olimpia nyolcadik napján két érmet is szerzett a magyar küldöttség: Milák Kristóf 100 méter pillangón lett aranyérmes, míg Major Veronika bronzérmes lett nők 25 méter pisztoly versenyszámában. Nekik gratulálunk, önöknek pedig jó éjszakát kívánunk, de vasárnap is várunk vissza mindenkit!